Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 28 mar 2024, o 22:32

Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj lub przejrzyj dział FAQ, może już padła odpowiedz na Twoje pytanie.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów, temat ma jasno określać z czym masz problem i w jakim modelu SV.



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Problem z odpaleniem na zimnym Sv650s '99 (gaźnik) 
Autor Wiadomość
pieszy

Dołączył(a): 24 wrz 2019, o 18:45
Posty: 8
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 1999
Post Problem z odpaleniem na zimnym Sv650s '99 (gaźnik)
Moto po wymianie 2-3 tygodniach stania wymieniony olej na nowy i taki efekt (wcześniej też się to zdarzało) https://m.youtube.com/watch?v=o9mXimV0VuU wiecie co może blokować? Rozrusznik sprawdzony sprawny na krótko (bezpośrednio kable do rozrusznika minus na obudowę, plus na śrubę mocujacą kabel pluszowy) próbowałem odpalić na kable od odpalonego auta z silnikiem 2,5 v6


27 wrz 2019, o 21:54
Zobacz profil
pieszy

Dołączył(a): 24 wrz 2019, o 18:45
Posty: 8
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 1999
Post Re: Problem z odpaleniem na zimnym Sv650s '99 (gaźnik)
Czasami za piątym czasami 10 a czasami 20 razem odpali jak się rozgrzeje nie było takich problemów tak na godzinę dwie mogę go zgasic po 5 problem pojawia się znowu.


27 wrz 2019, o 21:57
Zobacz profil
pieszy

Dołączył(a): 24 wrz 2019, o 18:45
Posty: 8
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 1999
Post Re: Problem z odpaleniem na zimnym Sv650s '99 (gaźnik)
Przeglądając h dużo ponad 50 osób ktoś ma jakiś pomysł?


28 wrz 2019, o 11:31
Zobacz profil
rowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 kwi 2019, o 09:47
Posty: 29
Lokalizacja: Ostrołęka
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650S 1999
Post Re: Problem z odpaleniem na zimnym Sv650s '99 (gaźnik)
Może zwyczajnie już rozrusznik nie domaga? Przy rozgrzanym silniku jest znacznie łatwiej zakręcić wałem.

Co prawda chińskie gy6, to nie silnik w SV'ce, ale podobny problem miałem kiedyś w skuterze. Nie potrafiłem go uruchomić z rozrusznika na zimnym silniku, na rozgrzanym co prawda słabo, ale kręcił. Wymieniałem bendix, tuleje bendixa, przekaźniki, dokładałem masę, próbowałem uruchomić na 74ah akumulatorze z auta, nawet odprezałem silnik grubsza uszczelką pod głowicą i nic. Okazało się, że zwyczajnie rozrusznik się "skończył" i mimo, że teoretycznie kręcił, to brakowało mu mocy.



Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka


28 wrz 2019, o 14:05
Zobacz profil
pieszy

Dołączył(a): 24 wrz 2019, o 18:45
Posty: 8
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 1999
Post Re: Problem z odpaleniem na zimnym Sv650s '99 (gaźnik)
W tym rozrusznik nie ma bendiksa tu się nic nie wysuwa zębata na wale działa jak zębata w rowerze jak rozrusznik zakreci to ruszy wal jak wal się kręci to ona może stać bez ruchu, a rozrusznik rozbierany i sprawdzany, jak by rozrusznik miał problem to i za 10 razem by nie ruszył chyba,


28 wrz 2019, o 19:52
Zobacz profil
pieszy

Dołączył(a): 24 wrz 2019, o 18:45
Posty: 8
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 1999
Post Re: Problem z odpaleniem na zimnym Sv650s '99 (gaźnik)
A tu filmik jak odpalił dzień czy dwa wcześniej oczywiście za którymś podejściem https://m.youtube.com/watch?v=X-3AC56ick8


28 wrz 2019, o 20:01
Zobacz profil
rowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 kwi 2019, o 09:47
Posty: 29
Lokalizacja: Ostrołęka
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650S 1999
Post Re: Problem z odpaleniem na zimnym Sv650s '99 (gaźnik)
bartoszkosa napisał(a):
W tym rozrusznik nie ma bendiksa tu się nic nie wysuwa zębata na wale działa jak zębata w rowerze jak rozrusznik zakreci to ruszy wal jak wal się kręci to ona może stać bez ruchu, a rozrusznik rozbierany i sprawdzany, jak by rozrusznik miał problem to i za 10 razem by nie ruszył chyba,


Ja rozumiem, że nie ma, pisałem jedynie czego ja próbowałem na przykładzie silnika w skuterze. Również rozbierałem rozrusznik, ba, żeby to raz czy dwa. Wydawał się sprawny, czyscilem komutator, zmieniałem szczotki, ale jak widać problem był w samym uzwojeniu, dlatego też mimo, iż wydawał się sprawny, nie miał siły zakręcić.


Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka


28 wrz 2019, o 20:08
Zobacz profil
pieszy

Dołączył(a): 24 wrz 2019, o 18:45
Posty: 8
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 1999
Post Re: Problem z odpaleniem na zimnym Sv650s '99 (gaźnik)
Sprawa wygląda tak że przy postoju jeden dziej jak by zgaszon z przygazowaniem tuż przed zgaszeniem motoru to nie było problemu z odpaleniem następnego dnia nawet zdarzyło się że powstał dwa dni i elegancko odpalił za pierwszym razem dzisiaj natomiast po dwóch dniach problem się pojawił ponownie.


3 paź 2019, o 16:53
Zobacz profil
Mister Apollo
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 07:16
Posty: 5365
Lokalizacja: WGM
Płeć: mężczyzna
Moto: Z1000
Post Re: Problem z odpaleniem na zimnym Sv650s '99 (gaźnik)
Dociera do ciebie na ile sposobów yungtimer może niedomagać? To już nie jest "hąda, lać i jeździć"
Zacznij od elektryki, aku, klemy, masa, regulator. Potem mechanika/elektryka rozrusznika i sprawdzenie w jakim stanie są elementy smarowane i-tak-dalej, jest w czym gdybać. W końcu ogarniesz dość rzeczy, żeby wrócił na nogi. To nie jest młoda sztuka, na moje oko po prostu jęczy o solidniejszy przegląd.
Ergo jak do tej pory nie wiesz za co się chwycić (serwisówkę masz w faq), szukaj fachury.

EDIT:Po chwili namysłu, to już za głęboka woda. Jak nie masz hajsu na mechaniora to szkoda motóra, sprzedaj to komuś kto ogarnie. Wygląda że jeszcze będzie z tego fajny staruszek.

EDIT2: Przesłuchałem jeszcze raz ten drugi filmik. Po miesiącu stania i tak marnie pali. Zawory i gaźniki kiedy sprawdzałeś? Próba olejowa? Słaby rozrusznik oczywiście nie poprawia sprawy.

_________________
SV 650S - Błękitny Ogórek -> Z1000 - Ognista pomarańcza


4 paź 2019, o 13:04
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL