Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 16 cze 2024, o 07:02



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
SV nie odpala po zimie 
Autor Wiadomość
rowerzysta

Dołączył(a): 21 mar 2012, o 21:41
Posty: 12
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 2005
Post SV nie odpala po zimie
Czesc,

Zwracam się z prośbą o pomoc w diagnozie problemu z odpaleniem SV650 (2005r) po zimowaniu. Rozruch jest, ale nie odpala. Akumulator podładowany, zresztą na pych także nie odpala.
Początkowo podejrzewałem świece, wymienione. Dają iskrę, po próbie rozruchu i czuć paliwo, więc to można wykluczyć.

Co teraz powinienem sprawdzić?

Kamil


21 mar 2012, o 22:16
Zobacz profil
mundrek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 12:50
Posty: 1758
Lokalizacja: Rybnik
Płeć: mężczyzna
Moto: sv1k/ 748SP
Post Re: SV nie odpala po zimie
Forum w poszukiwaniu odpowiedniego wątku. Było to ok. 14 312 648 razy opisywane. Wierzę w Ciebie ;)

_________________
I wy, o których zapomniałem,
Lub pominąłem was przez litość,
Albo dlatego, że się bałem,
Albo, że taka was obfitość...


21 mar 2012, o 22:25
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 mar 2011, o 22:57
Posty: 404
Lokalizacja: Siewierz/Wrocław
Płeć: mężczyzna
Moto: sv 00' --> XX 97'
Post Re: SV nie odpala po zimie
kręć do oporu. Tylko z przerwami. Nie dodawaj gazu tylko.


21 mar 2012, o 23:27
Zobacz profil
spamOWCA
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 10:38
Posty: 7686
Lokalizacja: Wrocław i Tłustomosty (granica opolskiego i ślaskiego)
Płeć: mężczyzna
Moto: BMW + szpera :)
Post Re: SV nie odpala po zimie
Kręci iskra jest więc woda, lewe powietrze, bądź szlachetne paliwo. Odezwij się na PW powalczymy razem.

_________________
Jak czegoś dusz pragnie to gg 1487770


22 mar 2012, o 01:03
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 lip 2010, o 22:42
Posty: 908
Lokalizacja: Września/Poznań -> PWR/PO
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 1000S
Post Re: SV nie odpala po zimie
Mi też paliwo przyszło do głowy - wyrzuć stare i napełnij zbiornik nowym, z jakiejś renomowanej ( :) ) stacji. Ja tankując na stacji u przysłowiowego pana Mietka też miałem problemy z mocą i odpalaniem.
Przed zima palił od strzała? skontroluj mimo wszystko akumulator (miernikiem), może jakaś kostka się wypięła? podnieś siedzenie, skontroluj połączenie z ECM, bezpieczniki i inną elektrykę. Mostkowałeś kostkę "diagnostyczną"? wyświetla jakieś błędy? Tyle na szybko.

_________________
SV 650S Y --> SV 1000S K4


22 mar 2012, o 03:54
Zobacz profil
rowerzysta

Dołączył(a): 21 mar 2012, o 21:41
Posty: 12
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 2005
Post Re: SV nie odpala po zimie
Dzięki za wszystkie sugestie - to z szukaniem innych tematów też. Nie znalazłem niczego 1:1, ale postanowiłem poprzeglądać podobne.

Więc tak:
paliwo jest z ubiegłej jesieni ze stacji Bliska lub Orlen, więc raczej powinno być OK, choć podpowiadano mi, że paliwo mogło stracić swoje właściwości przez ten czas leżenia w baku. Nie wiem czy to prawda i jakie jest prawdopodobieństwo tego, ale to raczej.
Przed zimą palił zawsze od razu. Mam go dość krótko, bo od września, ale do listopada nigdy nie miałem problemu z odpaleniem.
Bezpieczniki są OK.

Dziś sprawdzę połączenie z ECM i spróbuję zmostkować kostkę. Dodatkowo wyczytałem o cewkach zapłonowych w temacie tutaj - viewtopic.php?f=24&t=4168&view=unread#unread Mysle, ze to tez warto sprawdzić

Dzięki jeszcze raz, oby dzis się udało!


22 mar 2012, o 09:20
Zobacz profil
rowerzysta

Dołączył(a): 21 mar 2012, o 21:41
Posty: 12
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 2005
Post Re: SV nie odpala po zimie
Miło mi poinformować, że udało się jednak odpalić SV bez zbędnego dłubania w kablach. Spróbowałem dziś odpalić podłączając kable rozruchowe z samochodu i odpalił właściwie od razu... i przy spadku obrotów do 1k od razu gasł.
Przytrzymałem trochę go z gazem i już później odpalał bez problemów, więc jest super.

Jedno pytanie, bo się nie znam za bardzo - chodzi o świece. W związku z tym, że dziś 2-3 razy motocykl odpalał i gasł czy nie bedzie problemu ze świecami? Wiem, że powinno się je wygrzewać i czytałem, że nie powinno się za pierwszym razem od razu gasić motocykla po odpaleniu, a ja tak właściwie tak zrobilem.

Dzięki i do zobaczenia na drodze

K


22 mar 2012, o 22:36
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL