Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 16 cze 2024, o 04:58



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Ogromny problem z elektryka w SV650s (2003) 
Autor Wiadomość
pieszy

Dołączył(a): 8 mar 2012, o 11:21
Posty: 4
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 2003
Post Ogromny problem z elektryka w SV650s (2003)
Witam serdecznie,
Moj problem zaczal sie okolo miesiac temu. Poszedlem do garazu, wyprowadzilem moje kochane Suzi, przekrecilem zaplon, zapalily sie swiatla i wszystkie kontrolki, ale dzwiek pompy wydal mi sie inny niz zazwyczaj. Kiedy nacisnalem starter, wszystkie kontrolki zaczely przygasac, silnik krecil bardzo slabo, a spod siedzenia zaczal dochodzic dziwny odglos klikania. Uznalem, ze padl mi akumulator. Po calonocnym ladowaniu wlozylem go z powrotem, po kilku probach Suzi w koncu odpalila. Moje szczescie nie trwalo zbyt dlugo, po kilku kilometrach, kiedy zatrzymalem sie na swiatlach, Suzi zgasla i juz nie odpalila. Ten sam problem - przygasajace kontrolki, brak mocy na krecenie i ten dziwny odglos klikania spod siedzenia. Pomoc drogowa sciagnela mnie do domu i zaczalem szukac problemu. Wymienilem akumulator na nowego BOSCH'a (nie znalem historii starego akumulatora, i tak mialem zamiar to zrobic). Po zamontowaniu nowego akumulatora Suzi odpalila, ale rowniez nie za pierwszym razem, jak to miala w zwyczaju. Po kilkunastu kilometrach nowy akumulator spadl do 5V. Obdzwonilem wszystkie serwisy Suzuki w okolicy i wszyscy zgodnie powiedzieli mi, ze to wina regulatora napiecia, nie mam mam ladowania itd. Kupilem nowy regulator, przy okazji zrobilem pelen serwis (filtr oleju, olej, filtr powietrza, plyny). Niestety, to nic nie dalo. Wtedy przypomnial mi sie ten dziwny odglos klikania dochodzacy spod siedzenia. Rozebralem caly ogon, zdjalem siedzenia i dobralem sie do elektryki. Odglos dochodzil z przekaznika startera, pod siedzeniem. Kupilem nowy, wymienilem, ale problem wystepuje dalej. W momencie nacisniecia guzika startera, wszystkie swiatla kontrolek zaczynaja przygasac, silnik probuje krecic, ale bardzo slabo, a z przekaznika startera dalej dochodzi dziwny odglos klikania, tak jakby gdzies strzelal prad. Nie mam juz pojecia, co to moze byc. Wymienilem wszystkie elementy, o jakich mowili mi mechanicy.

Czy ktos z Was ma jakis pomysl?
Blagam o odpowiedzi, ten motor znaczy dla mnie bardzo duzo.

Pozdrawiam serdecznie
Michal Jankowski


8 mar 2012, o 11:45
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 02:22
Posty: 7755
Lokalizacja: WPR
Płeć: mężczyzna
Moto: TT1050
Post Re: Ogromny problem z elektryka w SV650s (2003)
Przekaźnik rozrusznika zachowuje się prawidłowo. Też bym obstawiał uszkodzony regulator, ale jeśli wymieniłeś na nowy, to problem odpada. Sprawdź na wyłączonym i włączonym silniku czy nie masz gdzieś zwarcia w instalacji i czy nie zżera Ci to prądu. Trzeba wpiąć amperomierz między minusową klemę akumulatora i kabel, który normalnie jest do niej przykręcony.
Druga sprawa to napięcie, które dochodzi do regulatora z alternatora. Warto zmierzyć napięcie pomiędzy uzwojeniami. Dokładny opis jest w serwisówce w dziale z elektryką.

_________________
Triumph Tiger 1050 << bikepics


8 mar 2012, o 12:04
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 cze 2011, o 14:29
Posty: 1683
Lokalizacja: Toruń
Płeć: mężczyzna
Moto: GSXR k8
Post Re: Ogromny problem z elektryka w SV650s (2003)
sprawdziłbym najpierw napięcie, tzn podłącz miernik na stałe, sprawdź wartości przy zgaszonym silniku, podczas kręcenia i jak już odpali. To pomoże wykluczyć alternator - co byłoby dla mnie najbardziej prawdopodobne. Napisz jak wyglądają te wartości. Może gdzieś być zwarcie i prąd gdzieś uchodzi, tym samym rozładowuje się aku. Zwróciłeś uwagę czy silnik nie gaśnie np wtedy gdy zaczyna pracować wentylator chłodnicy? Sugerowałbym jednak alternator

_________________
Moja czarna Perła -> GSX-R 750 K8


8 mar 2012, o 12:19
Zobacz profil
pieszy

Dołączył(a): 8 mar 2012, o 11:21
Posty: 4
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 2003
Post Re: Ogromny problem z elektryka w SV650s (2003)
Ale skad dziwny odglos strzelania w przekazniku startera pod siedzeniem? To mnie bardzo zastanawia. Poza tym, gdyby to byla wina alternatora, to tez byl by problem z odpaleniem? Akumulator jest nowka sztuka, w 100% naladowany.
Dzisiaj i jutro siedze w pracy do pozna, ale cala sobote spedze w garazu i zastosuje sie do wszystkich Waszych rad.

Dziekuje Wam bardzo.


8 mar 2012, o 12:35
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 cze 2011, o 14:29
Posty: 1683
Lokalizacja: Toruń
Płeć: mężczyzna
Moto: GSXR k8
Post Re: Ogromny problem z elektryka w SV650s (2003)
klikanie czy strzelanie? ciężko powiedzieć z Twojego opisu. Wiesz jaki dźwięk wydaje "normalnie" przekaźnik czy w dokładnie tej sytuacji działa inaczej? Jak aku jest w 100% naładowany to silnik odpali, a jak nie ma ładowania to po pewnym czasie go wyssie i koniec. Musisz coś pomierzyć żeby przybliżyć temat. Problem z odpalaniem może być wtedy gdy prąd gdzieś "uchodzi"

_________________
Moja czarna Perła -> GSX-R 750 K8


8 mar 2012, o 12:47
Zobacz profil
pieszy

Dołączył(a): 8 mar 2012, o 11:21
Posty: 4
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 2003
Post Re: Ogromny problem z elektryka w SV650s (2003)
Przekaznik dziala inaczej. Dzwiek bardziej przypomina strzelanie pradu niz zwyczajowe klikanie. Dokonam pomiarow i wtedy bede myslal dalej.


8 mar 2012, o 12:50
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 cze 2011, o 14:29
Posty: 1683
Lokalizacja: Toruń
Płeć: mężczyzna
Moto: GSXR k8
Post Re: Ogromny problem z elektryka w SV650s (2003)
MJankowski napisał(a):
Przekaznik dziala inaczej. Dzwiek bardziej przypomina strzelanie pradu niz zwyczajowe klikanie. Dokonam pomiarow i wtedy bede myslal dalej.


Tak właśnie zrób i napisz starannie co i jak wyszło, pozdr

_________________
Moja czarna Perła -> GSX-R 750 K8


8 mar 2012, o 12:54
Zobacz profil
spamOWCA
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 10:38
Posty: 7686
Lokalizacja: Wrocław i Tłustomosty (granica opolskiego i ślaskiego)
Płeć: mężczyzna
Moto: BMW + szpera :)
Post Re: Ogromny problem z elektryka w SV650s (2003)
Stycznik rozruchu tak robi to elektromagnes i cyka sobie bo ma mało prądu. Regulator bądź prądownica w silniku innej opcji nie ma jak masz sprawną instalację. Może jedna faza się zgubił. Sprawdź uzwojenia i ile volt dochodzi do rygla.

_________________
Jak czegoś dusz pragnie to gg 1487770


8 mar 2012, o 14:46
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lis 2010, o 17:51
Posty: 2785
Lokalizacja: SJ
Płeć: mężczyzna
Moto: Sv 650N k3/mts1200
Post Re: Ogromny problem z elektryka w SV650s (2003)
Może również ma przebicie na kablach w okolicy kierownicy, główki ramy?
Kable wysokiego napięcia są w dobrej kondycji??


8 mar 2012, o 19:58
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sie 2011, o 20:33
Posty: 338
Lokalizacja: Krk NH
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 1999
Post Re: Ogromny problem z elektryka w SV650s (2003)
MJankowski napisał(a):
(...) W momencie nacisniecia guzika startera, wszystkie swiatla kontrolek zaczynaja przygasac, silnik probuje krecic, ale bardzo slabo(...)


Na naładowanym aku też słabo kręci podczas rozruchu? Może jest problem z rozrusznikiem? I gdzieś tam ucieka prąd?


pzdr,
misiuto

_________________
Obrazek


8 mar 2012, o 22:08
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lis 2010, o 17:51
Posty: 2785
Lokalizacja: SJ
Płeć: mężczyzna
Moto: Sv 650N k3/mts1200
Post Re: Ogromny problem z elektryka w SV650s (2003)
Również myślałem, że może być problem ze starterem. Jednak ciągle napięcie tam niedochodzi więc nie powinno rozłądowywać aku.

Może również odpiąć lampy i zobaczyć czy nic nie iskrzy.


9 mar 2012, o 23:40
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 11 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL