Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 29 kwi 2024, o 01:03



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Dziwne objawy. RATUNKU! 
Autor Wiadomość
motorowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 paź 2010, o 00:07
Posty: 52
Lokalizacja: Dwikozy/Warszawa
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 1999.
Post Dziwne objawy. RATUNKU!
Witam.

Dziś mój nowy nabytek troszkę mnie zraził. Objawy były takie, że po całonocnym staniu rano były problemy z odpaleniem. Załapał a potem zdychał. Żeby go odpalić to musiałem podpinać prostownik. Problem zwaliłem na świece (jedna była ładnie wypalona druga przydymiona i silnik łapał na 1 cylinder) bo kiedy silnik się zagrzał to później kręcił bez problemu nawet gdy stał godzinę czy dwie. Nowe świece jeszcze nie przyszły więc nie mam jak sprawdzić czy to główna przyczyna. Dzisiaj wybrałem się na przejażdżkę do znajomego. Moto stało na parkingu jakieś 2 godz, podchodzę żeby odpalić a tu "dupa". Rozrusznik ledwie kręci jakby prądu nie było. Odpaliłem moto z pycha. W czasie jazdy były dziwne objawy, światła słabo świeciły, kontrolka od kierunku ledwie widoczna. Kiedy przełączyłem na długie to moto zdechło i po 1s odpaliło. Później jeszcze zgasł mi wyświetlacz od przebiegu. Gdy byłem jakieś 100m od domu silnik zdechł i gdy chciałem odpalić to słychać tylko pykanie rozrusznika. Akumulator ostatnio doładowywałem i w ogóle nie wiem dlaczego jest wsadzony 8 zamiast 10. Co się mogło stać? Akumulator się wykończył czy regulator padł?


17 kwi 2011, o 21:00
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 09:59
Posty: 3102
Lokalizacja: Warta, łódzkie
Płeć: mężczyzna
Moto: różne
Post Re: Dziwne objawy. RATUNKU!
Ja bym raczej powiedział, że padł alternator, ale nie wykluczone, że tylko regulator, czy nawet akumulator (kompletny złom). Mogą być nawet w dziwny sposób zaśniedziałe klemy, tak, że mogą przewodzić tylko bardzo mały prąd, ale to raczej mało prawdopodobne. Posprawdzaj wszystko, najpierw klemy, aku, regulator, alternator. Jeśli tego nie zrobisz, to możemy tutaj sobie cały sezon gdybać.
Zmień tytuł tematu!

Wydaje mi się, że szybciej sprawdziłbyś napięcie ładowania niż napisał ten post :wtf:


17 kwi 2011, o 21:06
Zobacz profil WWW
motorowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 paź 2010, o 00:07
Posty: 52
Lokalizacja: Dwikozy/Warszawa
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 1999.
Post Re: Dziwne objawy. RATUNKU!
No dobra ale to mi się stało dzisiaj o 17, miernika nie mam bo mi się popsuł, ale jutro jadę do swojego mechanika.


17 kwi 2011, o 21:14
Zobacz profil
Mister Apollo
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 07:16
Posty: 5365
Lokalizacja: WGM
Płeć: mężczyzna
Moto: Z1000
Post Re: Dziwne objawy. RATUNKU!
porucznik_M napisał(a):
No dobra ale to mi się stało dzisiaj o 17, miernika nie mam bo mi się popsuł, ale jutro jadę do swojego mechanika.

Miałem podobne objawy tuż po kupnie. Zdechły był akumulator, później okazało się że wszystko powodował niedomagający regulator.
Zacznij od porządnego ładowania akumulatora. Jeśli po drugim ładowaniu (o ile będzie potrzebne) aku dalej nie będzie trzymał napięcia 12.5V - szmelc. Potem wypadało by sprawdzić napięcie przy pracującym silniku (wtedy wyjdzie niepoprawna praca regulatora), oraz napięcie na stykach regulatora napięcia (usterka alternatora?).

_________________
SV 650S - Błękitny Ogórek -> Z1000 - Ognista pomarańcza


18 kwi 2011, o 00:06
Zobacz profil
motorowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 paź 2010, o 00:07
Posty: 52
Lokalizacja: Dwikozy/Warszawa
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 1999.
Post Re: Dziwne objawy. RATUNKU!
Dzisiaj będzie wszystko sprawdzone, mam nadzieję, że to tylko aku.


18 kwi 2011, o 12:16
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 5 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL