Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 29 kwi 2024, o 01:41



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
dobry zwyczaj, nie pożyczaj 
Autor Wiadomość
pieszy

Dołączył(a): 30 mar 2011, o 18:32
Posty: 9
Płeć: mężczyzna
Moto: golas na gaźniku:)
Post dobry zwyczaj, nie pożyczaj
Teraz konkrety, dałem się przejechać kumplowi na mojej bestii, po godzinie dzwoni i mówi, że motocykl zgasł i jakieś zwarcie w instalacji. Pojechałem, no jest zwarcie, brak masy, nie odpala. Jakiś czas temu zmieniałem kierunki z przodu, ale jeździłem kilka dni i wszystko było OK, szukamy dalej, kumpel mówi że wszystko było ok do czasu gdy nie wsiadł na tylne siedzisko i w tym momencie wszystko wysiadło, czy ktoś ma jakieś pomysły??? No i doszedł jeszcze problem przekaźnika rozrusznika ale to inna historia (czy ktoś ma tę część na zbyciu, lub pomysł na jakiś zamiennik??) Pytanie: co może być przyczyną??? Motocykl nie odpala, ewidentny problem z masą, kontrolki OK ale gdy włączam p. lampę wszystko gaśnie, gdy wciskam starter słychać klik w przekaźniku (było słychać ale go zepsułem).


30 mar 2011, o 18:56
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 gru 2010, o 00:12
Posty: 938
Lokalizacja: Baniocha
Płeć: mężczyzna
Moto: XT600E 03r
Post Re: dobry zwyczaj, nie pożyczaj
Raz posprawdzaj bezpieczniki. A dwa może aku się zje...al :P

_________________
Polerowanie reflektorów
fb.com/polerowanko


30 mar 2011, o 20:46
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 18:55
Posty: 2755
Post Re: dobry zwyczaj, nie pożyczaj
gruby33 napisał(a):
Raz posprawdzaj bezpieczniki. A dwa może aku się zje...al :P


Dokładnie, sprawdzałeś podstawową rzecz jaką jest aku? Jak kupiłem moto to zdarzyło mi się,że dwa razy zgubił prąd i nie mogłem odpalić. Okazało się, że zaśniedziały styki przy aku. Wystarczyło przetrzeć to papierem ściernym, bo mimo porządnego dokręcenia prąd nie miał przepływu :)

_________________
Sv 650N K7 Phantom Gray


30 mar 2011, o 20:50
Zobacz profil
pieszy

Dołączył(a): 30 mar 2011, o 18:32
Posty: 9
Płeć: mężczyzna
Moto: golas na gaźniku:)
Post Re: dobry zwyczaj, nie pożyczaj
Panowie spokojnie jak bym nie sprawdził bezpieczników i baterii to bym na forum nie pisał, sprawdziłem wszystko, rozebrałem plastiki przejrzałem cała instalacje, popatrzyłem na schematy dostępne w internecie, i wiem jedno, coś jest nie tak z masa, po włożeniu kluczyków do stacyjki i przekręceniu kontrolki świecą normalnie (mocno) po dotknięciu manetki gazu kontrolki przygasają, to samo po naciśnięciu sprzęgła, lub hamulca. Kontrolki świecą wciskam starter i wszystko gaśnie słychać tylko klik z przekaźnika. Bardzo bym chciał żeby to były bezpieczniki lub padnięta bateria ale były to pierwsze czynności sprawdzone w nocy pod latarnią, niestety bateria i bezpieczniki są OK.


30 mar 2011, o 22:36
Zobacz profil
Łowca
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 wrz 2010, o 16:10
Posty: 2859
Lokalizacja: WWL
Płeć: mężczyzna
Moto: Perła - Smerf
Post Re: dobry zwyczaj, nie pożyczaj
Wiesz, to że bezpiecznik nie strzelił nie znaczy że jest sprawny, mi moto gasł przy mocnym skręcie kierownicy w prawo, bo miałem przetartą izolację i wysiadał mi bezpiecznik, nie zawsze pękał, ale tez słychać było "klik" i koniec. bezpiecznik wystarczyło wyjąć i włożyć, ten górny zielony chyba 20A to jest. spróbuj może innego bezpiecznika, lub poszukaj przetartej instalacji przy główce ramy. Kierunki zmieniałeś, może tam coś źle polepione masz? źle polutowane przewody np.?

_________________
JEŚLI KIEDYKOLWIEK BĘDZIE CI ŹLE, BĘDZIESZ MIAŁ PROBLEM, BĘDZIESZ POTRZEBOWAĆ MOJEJ POMOCY, TO PAMIĘTAJ NIE DZWOŃ DO MNIE :)


31 mar 2011, o 10:52
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 lip 2010, o 22:42
Posty: 908
Lokalizacja: Września/Poznań -> PWR/PO
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 1000S
Post Re: dobry zwyczaj, nie pożyczaj
Dla pewności możesz sprawdzić bezpieczniki miernikiem.
Ogólnie poobmacywałbym przewody i spróbował zobaczyć jak to wpływa na objawy.

_________________
SV 650S Y --> SV 1000S K4


31 mar 2011, o 12:08
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL