Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 27 kwi 2024, o 20:33



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Problem z elektroniką po roku stania w garażu. 
Autor Wiadomość
pieszy

Dołączył(a): 16 maja 2018, o 17:38
Posty: 3
Płeć: mężczyzna
Moto: sv650n k2
Post Problem z elektroniką po roku stania w garażu.
Cześć,

Pacjent: SV650N 2002

Co się wydarzyło:
Niestety z racji przeprowadzki mój moto zbiera kurz i jeździ tylko na przeglądy od 2 lat. W tym roku chciałem go odpalić i pojechać na przegląd.
Oczywiście nie odpalił ale tego się spodziewałem. Akumulator martwy. Podładowałem i odpaliłem z boostera.

I tutaj mam kilka różnych objawów:
Silnik gubi obroty przy włączeniu jakiejkolwiek elektroniki typu światła (wiadomo, akumulator, sprawdziłem czy jest ładowanie, nie pamiętam dokładnie ale na włączonym silniku jest 13+V).
Przy użyciu gazu... oprócz obrotomierza ruszał się też prędkościomierz przy dodawaniu gazu. Postanowiłem i tak sprawdzić czy w ogóle moto pojedzie. Bezpieczniki wymieniłem już (nic to nie dało).

Zrobiłem rundkę testową. Podczas jasdy:
Najpierw przestał działać prędkościomierz, potem obrotomierz. Przy zatrzymaniu się i uruchomieniu kierunkowskazu motocykl zgasł i nie chciał się już uruchomić (nie próbuje kręcić tylko słychać bzyczenie przy próbie rozruchu). Odpalony na kable zajechałem do domu 300m. Cała podróż może trwała z 15 minut a motocykl był na chodzie przez jakieś 45 minut.

Zacząłem przeglądać forum co by tutaj nie zawracać gitary. W tym wątku (niedziałający prędkościomierz) viewtopic.php?f=24&t=19581&start=0 jest sugestia, że to "115zł magnes prędkościomierza do wymiany".

Co do ogólnego problemu ze światłami viewtopic.php?f=24&t=23404&view=unread#unread że przygasają wychodzi na to, że to całkiem normalne na jałowych. Ewentualnie regulator napięcia. Gaśnięcie SVki - viewtopic.php?f=24&t=23175&view=unread#unread (regulator znowu). viewtopic.php?f=24&t=22880&view=unread#unread ten temat to powiem szczerze, że już przerabiałem i dzięki temu forum naprawiłem jakieś 3 lata temu.

Wiem, że mógłbym wymienić całą elektronikę w moto i pewnie by zaczął działać ale pomóżcie proszę gdzie zacząć?

Mój plan na sobotę jest następujący: ładuję aku do pełna, notuję napięcie, próbuję odpalić z aku, (jak odpali to sprawdzam napięcie). Generalnie sprawdzam napięcie tak, jak napisano w PDFie w rozdziale Electrical System. Nie wiem czy jestem na tle mądry, żeby sobie samemu sprawdzić coś więcej. Jak po naładowaniu bateria będzie poniżej 12.5V to wymieniam i szukam dalej. Niby całkiem mowa ta bateria ale rozumiem, że niejeżdżone psuje się od stania.

Czy macie jakieś pomysły co jeszcze może być nie tak? Co jeszcze można w miarę chałupniczo sprawdzić samemu? Czy może spróbować jakoś dojechać do najbliższego mechanika? (Ostatnio włożyłem w nią trochę pieniędzy ale Nie Sprzedam Będę Robił.)


3 maja 2023, o 17:18
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lis 2010, o 17:51
Posty: 2772
Lokalizacja: SJ
Płeć: mężczyzna
Moto: Sv 650N k3/mts1200
Post Re: Problem z elektroniką po roku stania w garażu.
Sprawdź kostki najpierw. Pewnie garaż nieogrzewany. Światła mogą przez przełącznik nawalać.


3 maja 2023, o 18:16
Zobacz profil
wywrotowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 01:46
Posty: 1346
Lokalizacja: Warszawka
Płeć: mężczyzna
Moto: BIDA
Post Re: Problem z elektroniką po roku stania w garażu.
Stawiam na walnięty aku albo regulator napięcia. Podczas pracy silnika powinno być ponad 14V, chyba nawet 14,4.

_________________
SV650N K3 --> SV1000S K3 --> GSX-R 1000 K4 --> FZ1N --> BIDA

mail: dzwonek (at) svforum.pl


7 maja 2023, o 21:14
Zobacz profil
pieszy

Dołączył(a): 16 maja 2018, o 17:38
Posty: 3
Płeć: mężczyzna
Moto: sv650n k2
Post Re: Problem z elektroniką po roku stania w garażu.
Cześć,
Pomogła zwyczajna wymiana akumulatora. Na przyszłość będę wiedział, żeby wyjąć aku przed zostawieniem go samopas na zimę.


8 maja 2023, o 16:08
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL