Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 28 mar 2024, o 17:55



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Spalona kostka od bezpiecznika głównego 
Autor Wiadomość
pieszy

Dołączył(a): 4 cze 2021, o 19:46
Posty: 3
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650s 2003
Post Spalona kostka od bezpiecznika głównego
Hejka
Od kilku dni zmagałem się z problemem nie działających kierunkowskazów, wczasami nie działał również klakson. Po naprawie dwóch przewodów i wymiany (nie wiem czy poprawna nazwa) przekaźnika na nie oryginalny, tego koło bezpieczników wszystko wróciło do normy po kilku godzinach jazdy zaczely świrować wskazówki na obrotomierzu i prędkościomierzu a do tego po włączeniu kierunkowskazów świeciły światłem ciągłym. Zeby było mało po plpowrocie zapomiałem o wyłączeniu świateł i wylądował mi się aku. Może popełniłem błąd ze ladowalem go nie odłączając kabli. Po naładowaniu moto nie odpala, na początku cykalo coś w okolicy bezpieczników a potem już całkiem umarł. Nie ma prądu i nie mogę odpalić. Rozebrałam całe moto, porozlaczalem wszystkie kostki i je przeczysciłem ale znalazłem przepalona cała kostkę ta gdzie znajduje się bezpiecznik 30A.
Moje pytanie jest takie- czy rozwaliłem sobie coś ładowaniem czy to np wina regulatora czy alternatora, czy lądowanie mogło spalić kostke ?
Nie wiem jak sprawdzić czy regulator czy tez alternator dzila poprawnie ( nie wiem również gdzie jest alternator)
Mam nadzieje ze opisałem problem wystarczająco
Mam foty ale nie wiem jak je dodać tutaj
Dodam ze walczę z moim moto już kilka dni bo jak wszyscy wiemy praca z elektryka nie należy do szybkich zwłaszcza dla laika

Update

Wymieniłem spalona kostkę od bezpiecznika 30a wraz z kostka która do niej wchodzi, włożyłem 20 A zamiast 30 i przy próbie podłączenia akumulatora wybija główny bezpiecznik, stacyjka była wyłączona… jutro przetrzepie wszystkie wiązki, kable czy gdzieś nie ma przebicia i jak to nie pomoże to nie mam pojęcia czy to może być regulator, alternator ? I czy mogą robić taki efekt bez załączonego silnika

Update

Kable wszystkie sprawdzone i zabiezpieczone na nowo, każde połączenie i kostka również. Ale okazało się ze następna rzeczą zepsuta był regulator który już musiał być wcześniej wymieniany i to on robił mi zwarcie w całej elektryce, po wymianie na nowy zle podłączyłem żółte kabelki i moto nie startował ale przy następnej próbie fartowne udało mi się podłączyć poprawnie i moto wrócił do żywych


4 cze 2021, o 20:11
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL