Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 29 mar 2024, o 00:42



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Dymiąca wiązka 
Autor Wiadomość
pieszy

Dołączył(a): 19 lip 2019, o 14:01
Posty: 8
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650 k3
Post Dymiąca wiązka
Panowie.
Po około miesięcznym postoju postanowiłem umyć maszynę. Przed myciem zakręciłem, raz zakręcił, nie odpalił (Myślę, że syn włączył mi grzane manetki), napięcie na klemach 12,2V.
To postanowiłem, że umyję. Po myciu usłyszałem jakby syk z wnętrza ramy po prawej stronie. Szukam, i widzę iskierki z wiązki opartej o tylny cylinder.
Qrwica mnie wzięła. Co mogło się stać, cylinder zimny, tylko mycie. Izolacja kabla przepalona.
Co to za wiązka? co mogło się stać? Łatać, czy wymieniać całą?
Zdjęcia w załączeniu
https://we.tl/t-Kia9uPNFMJ


21 maja 2020, o 21:54
Zobacz profil
SV Rider

Dołączył(a): 20 kwi 2013, o 11:22
Posty: 1573
Lokalizacja: Wrocław<->Głuszyca
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S '2003
Post Re: Dymiąca wiązka
Łatać. Wygląda, że izolacja przetarła się o krawędź cylindra (albo ktoś/coś ją uszkodził/ło) i zrobiła zwarcie do masy (cylinder). "Na mokro" poprawiłeś kontakt elektryczny i ot - cała sprawa. Rozpleć wiązkę, zerknij na przewody (czy nie widać smażonej miedzi - staje się wtedy krucha). Jeśli druty całe, to każdą jedną uszkodzoną izolację zabezpiecz, potem całą wiązkę owiń (taśma, ale jeszcze lepiej peszel) i będzie dobrze.

Jeśli przepaliło miedź (punktowo zmniejszony przekrój przewodu), to "wytnij-wklej", izolacja i dalej jeździsz. Przy jednym przewodzie bym sobie wymianą całej wiązki głowy nie zawracał, ale sprawdziłbym styki na złączkach do których te przewody prowadzą. Szukaj takich objawów jak na zdjęciach, które wrzuciłem w tym wątku: viewtopic.php?f=24&t=23040&start=20

Sprawdź czy pokazuje Ci temperaturę (cieczy chłodzącej) silnika - z tego, co widzę, to jest to złączka od czujnika temperatury w termostacie, a oprócz wyświetlania aktualnej temperatury ten sygnał jest też brany do "fast idle".

_________________
"Cholernie chciało mi się śmiać" Kurt Vonnegut jr


22 maja 2020, o 09:20
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL