Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 28 kwi 2024, o 16:55



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Pali bezpiecznik zapłonu w SV650S K2, czyli szukanie wody(?) 
Autor Wiadomość
rowerzysta

Dołączył(a): 7 lip 2010, o 20:58
Posty: 26
Lokalizacja: Wołomin
Płeć: mężczyzna
Post Pali bezpiecznik zapłonu w SV650S K2, czyli szukanie wody(?)
Przyklejałem ten temat tu http://svforum.pl/viewtopic.php?f=24&t=1182 ale problem zaczyna robić się głupio poważny a że nadchodzi piękny słoneczny weekend potrzebuję od Was szybkich pomysłów, żeby uruchomić Sucz.

Problem polega na tym, że po przekręceniu kluczyka w pozycje ON pali bezpiecznik zapłonu (10A), próbowałem włożyć 15A i to samo, włożenie 20A poskutkowało spaleniem bezpiecznika głównego ;)

Tło problemu jest takie, że myłem motor na myjni bezdotykowej (w środę) i nalałem gdzieś wody :mur: (tak teraz już wiem że spierdzieliłem)

Dlaczego uważam, że nalałem gdzieś wody? ponieważ jak postoi na nóżce dłuższą chwilę to po wymianie bezpiecznika problem znika. Ale po wyprostowaniu moto lub próbie przejechania więcej niż 20 metrów znowu pali mi ten nieszczęsny bezpiecznik.

Wczoraj zdążyłem już przelecieć (czyli rozpiąć, potraktować elektrosolem, wysuszyć i spiąć) wszystkie widoczne (po zdjęciu siedzenia i podniesieniu baku) kostki, obie manetki oraz skrzynkę bezpiecznikową. Było to działanie właściwie pro forma bo nigdzie nie widziałem wilgoci. Nie dobrałem się do stacyjki (bo nie bardzo wiem jak).

Czekam szybkie pomysły z Waszej strony gdzie mam tej wody szukać, może komuś z Was przydarzyło się coś podobnego?

Pomysły nie muszą być super racjonalizatorskie, ale każdy będzie dla mnie cenny, bo jak wrócę do domu to zacznę od położenia moto na każdym z boków na chwilę (aku jest raczej szczelny więc jedyne co może się wylać to paliwo z gaźników, chyba że w SV gaźniki nie mają przelewów), bo skoro ta woda tam wleciała to i powinna wylecieć, no nie? :]

_________________
Suka ajjj ;-)

Obrazek


9 lip 2010, o 12:42
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 02:22
Posty: 7755
Lokalizacja: WPR
Płeć: mężczyzna
Moto: TT1050
Post Re: Pali bezpiecznik zapłonu w SV650S K2, czyli szukanie wody(?)
A może jednak skłonisz się do wersji, że np. przetarła Ci się izolacja jakiegoś przewodu i w zależności od położenia motocykla, dotyka on do masy i zwiera? Dla mnie to bardziej prawdopodobne niż woda, która powinna już dawno odparować...

_________________
Triumph Tiger 1050 << bikepics


9 lip 2010, o 18:42
Zobacz profil
motocyklista

Dołączył(a): 24 lut 2010, o 22:27
Posty: 282
Post Re: Pali bezpiecznik zapłonu w SV650S K2, czyli szukanie wody(?)
Popieram ~lasoocha - ja nieraz myję motocykl myjką ciśnieniową i żadnych problemów mojej babci ( 99 rok) nie odnotowuję. Chyba, że jakimś cudem masz np w lampie akwarium - ale póki nie włączysz świateł - nie powinno to grać roli.

Przejedź po kolei po przewodach zaczynając od akumulatora.

_________________
Chi va piano, va lontano...


9 lip 2010, o 21:06
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwi 2010, o 16:28
Posty: 105
Lokalizacja: Maków Mazowiecki
Płeć: mężczyzna
Post Re: Pali bezpiecznik zapłonu w SV650S K2, czyli szukanie wody(?)
Ja moto myję tylko na Myjniach bezdotykowych, i wszystko gra, zrób jak mówił lasooch, bo to raczej nie woda.

_________________
"Od zera do setki w sekundy rwiesz trzy,
Runęły granice, pędzisz ile sił..."


12 lip 2010, o 16:40
Zobacz profil
rowerzysta

Dołączył(a): 7 lip 2010, o 20:58
Posty: 26
Lokalizacja: Wołomin
Płeć: mężczyzna
Post Re: Pali bezpiecznik zapłonu w SV650S K2, czyli szukanie wody(?)
Chciałbym z niekłamaną radością oznajmić, że działa! Zaszwankował moduł odcięcia zapłonu w centralce alarmu i chwilowo będę się musiał obyć bez tej funkcji i polegać na Hevy Duty Chainie Oxforda. Także podsumowywując mieliście rację, dzięki :]

_________________
Suka ajjj ;-)

Obrazek


13 lip 2010, o 22:45
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 5 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL