Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 29 kwi 2024, o 07:11



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 260 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Następna strona
?? regulacja luzów zaworowych/przepustnic 
Autor Wiadomość
rowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lis 2011, o 17:47
Posty: 36
Lokalizacja: Irl/krk
Płeć: mężczyzna
Moto: Sv1000 KaPięć
Post Re: ?? regulacja luzów zaworowych/przepustnic
Dzieki Piotrek za zdjecie ;-) , wlasnie skonczylem mierzyc luzy , na obu cylindrach trzeba wymieniac plytki.
Oblukalem serwisowke i mniej wiecej lapie jak ustawic walki to sciagniecia.
Teraz tak ... zaczne od tylnego cylindra , zrzucam walki wyciagam plytki i je mierze , skladam wszystko do kupy . ( czy moge narazie skrecic walki tak na oko bo nie mam jeszcze klucza dynamometrycznego ?? a poznij juz przy wymianie plytek i skladaniu na gotowo dociagnac to takim momentem jakim trzeba)
Potem front cylinder , ta sama operacja i .... lece po plytki i klucz dynamo...
Dobrze to kombinuje ?? :hmm: :hmm:

_________________
F4i>>Fz1n>>690smc>>SV1000s


29 mar 2012, o 14:27
Zobacz profil
motocyklista

Dołączył(a): 12 mar 2011, o 22:57
Posty: 144
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: mężczyzna
Moto: sv1000 n2007
Post Re: ?? regulacja luzów zaworowych/przepustnic
mart napisał(a):
Dzieki Piotrek za zdjecie ;-) , wlasnie skonczylem mierzyc luzy , na obu cylindrach trzeba wymieniac plytki.
Oblukalem serwisowke i mniej wiecej lapie jak ustawic walki to sciagniecia.
Teraz tak ... zaczne od tylnego cylindra , zrzucam walki wyciagam plytki i je mierze , skladam wszystko do kupy . ( czy moge narazie skrecic walki tak na oko bo nie mam jeszcze klucza dynamometrycznego ?? a poznij juz przy wymianie plytek i skladaniu na gotowo dociagnac to takim momentem jakim trzeba)
Potem front cylinder , ta sama operacja i .... lece po plytki i klucz dynamo...
Dobrze to kombinuje ?? :hmm: :hmm:

Tak możesz skręcić wałki, ale z wyczuciem- przykręć tak żeby nie było szczeliny między mocowaniem wałków a głowicą. Pamiętaj żeby nie żałować oleju jak składasz wałki. Nawet tak jak chcesz bez prawidłowego dokręcania- weź olej na palec i leć po wałkach i po mocowaniu niech się przesmarowują.
Dokładnie jak już masz pomierzone luzy wyciągasz płytki patrzysz jakie są, zapisujesz sobie na kartce i składasz wszystko do kupy.
Tą samą operacje przeprowadzasz z przodu.
Właściwie jakie masz luzy?
A ha i pamiętaj żeby dokręcać śrubki mocowania po przekątnej!


29 mar 2012, o 14:54
Zobacz profil
rowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lis 2011, o 17:47
Posty: 36
Lokalizacja: Irl/krk
Płeć: mężczyzna
Moto: Sv1000 KaPięć
Post Re: ?? regulacja luzów zaworowych/przepustnic
oki zrobione )) teraz tylko plytki kupic i skladac wszystko z powrotem.
Luzy ogolnie rzecz biorac , tak jak zreszta wyczytalem na forum sie zmniejszaja , nie inaczej jest u mnie. Przedni cylinder na IN 0.10 , 0.11 EX 0.20 , 0.21 , czyli w dolnych granicach , nie chce mi sie tego rozkrec za jakis czas wiec plytki ida do wymiany juz teraz.
Tylni cylinder podobnie z tym ze EX sie nie miesci sie juz w tolerancji 0.15 i 0.14 , IN 0.10 ,0.10

_________________
F4i>>Fz1n>>690smc>>SV1000s


29 mar 2012, o 16:31
Zobacz profil
mundrek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 12:50
Posty: 1758
Lokalizacja: Rybnik
Płeć: mężczyzna
Moto: sv1k/ 748SP
Post Re: ?? regulacja luzów zaworowych/przepustnic
Zmniejszają się?! ja miałem za luźno ;)

_________________
I wy, o których zapomniałem,
Lub pominąłem was przez litość,
Albo dlatego, że się bałem,
Albo, że taka was obfitość...


29 mar 2012, o 17:24
Zobacz profil
motocyklista

Dołączył(a): 12 mar 2011, o 22:57
Posty: 144
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: mężczyzna
Moto: sv1000 n2007
Post Re: ?? regulacja luzów zaworowych/przepustnic
lpt napisał(a):
Zmniejszają się?! ja miałem za luźno ;)

tak w sv luz się zmniejsza.
Więc kupuj płytki i reguluj poustawiaj tak jak pisałem w środkowym zakresie to z 2 sezony pojeździsz. Jakby co pytaj.


29 mar 2012, o 20:23
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 12:59
Posty: 1840
Lokalizacja: skądinąd
Płeć: mężczyzna
Moto: PW50, CBR600, CR125
Post Re: ?? regulacja luzów zaworowych/przepustnic
jak nigdy tego nie robiłeś, to nie dokręcaj wałków na wyczucie! niewprawne ręce mogą się rypnąć o kilkadziesiąt % właściwego momentu. Trochę za lekko - niedobrze, za mocno i gwint zwalony.

Mój mechanik z Wawy mówił mi, że niby można, że pewnie potrafiłby (robi całą masę sprzętów, że trudno się z nim na terminy umawiać i tak jest od lat), ale i tak zawsze brał do tego klucz dynamometryczny. O czymś to chyba świadczy :)


Druga sprawa, to czy luzy się zwiększają czy zmniejszają - o ile pamiętam, to w mojej sv650 odnotowywałem zwiększanie się luzu na jednym z zaworów. A może mi się coś pomyliło? Generalnie chyba lepiej przyjąć, że reguły nie ma i celować w środek widełek serwisowych.

_________________
Lepiej mieć kamyk w bucie niż ziarnko piasku w prezerwatywie ;P


29 mar 2012, o 21:11
Zobacz profil
motocyklista

Dołączył(a): 12 mar 2011, o 22:57
Posty: 144
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: mężczyzna
Moto: sv1000 n2007
Post Re: ?? regulacja luzów zaworowych/przepustnic
pm2z napisał(a):
jak nigdy tego nie robiłeś, to nie dokręcaj wałków na wyczucie! niewprawne ręce mogą się rypnąć o kilkadziesiąt % właściwego momentu. Trochę za lekko - niedobrze, za mocno i gwint zwalony.

Mój mechanik z Wawy mówił mi, że niby można, że pewnie potrafiłby (robi całą masę sprzętów, że trudno się z nim na terminy umawiać i tak jest od lat), ale i tak zawsze brał do tego klucz dynamometryczny. O czymś to chyba świadczy :)


Druga sprawa, to czy luzy się zwiększają czy zmniejszają - o ile pamiętam, to w mojej sv650 odnotowywałem zwiększanie się luzu na jednym z zaworów. A może mi się coś pomyliło? Generalnie chyba lepiej przyjąć, że reguły nie ma i celować w środek widełek serwisowych.

Chodzi o dokręcenie podczas sprawdzania jakie są włożone płytki- nie odpalasz motoru więc nie ma obawy że coś się stanie. Wątpię żeby ktokolwiek dokręcał w tym czasie z taką siłą, żeby przekręcić gwint.
Wydaje mnie się jednak że luz będzie się zmniejszał. Przecież wyklepują się zawory bądź wypalają gniazda więc luz między wałkiem a zaworem będzie malał.


29 mar 2012, o 21:30
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 12:59
Posty: 1840
Lokalizacja: skądinąd
Płeć: mężczyzna
Moto: PW50, CBR600, CR125
Post Re: ?? regulacja luzów zaworowych/przepustnic
piotrek20060 napisał(a):
Chodzi o dokręcenie podczas sprawdzania jakie są włożone płytki- nie odpalasz motoru więc nie ma obawy że coś się stanie. Wątpię żeby ktokolwiek dokręcał w tym czasie z taką siłą, żeby przekręcić gwint.
No chyba, że tak :mrgreen: Bo ja to pomyślałem, że kolega chce złożyć sprzęta "na czuja" i latać dopóki płytek nie kupi :)
piotrek20060 napisał(a):
Wydaje mnie się jednak że luz będzie się zmniejszał. Przecież wyklepują się zawory bądź wypalają gniazda więc luz między wałkiem a zaworem będzie malał.
Wiesz, ja się nie spieram, może masz rację, bo ja to w zasadzie humanista :) Powiedz mi tylko, dlaczego w niektórych sprzętach luzy jednak mogą rosnąć? Jakieś inne zjawiska zachodzą niż w zaworach w SV? :hmm:

_________________
Lepiej mieć kamyk w bucie niż ziarnko piasku w prezerwatywie ;P


29 mar 2012, o 22:05
Zobacz profil
motocyklista

Dołączył(a): 12 mar 2011, o 22:57
Posty: 144
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: mężczyzna
Moto: sv1000 n2007
Post Re: ?? regulacja luzów zaworowych/przepustnic
Wydaje mi się, że wszystko zależy od rozwiązania technicznego. W sv są płytki, w innych motocyklach luz regulowany jest za pomocą śrubek regulacyjnych popychaczy, są też rozwiązania w postaci hydropopychaczy.


29 mar 2012, o 22:45
Zobacz profil
mundrek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 12:50
Posty: 1758
Lokalizacja: Rybnik
Płeć: mężczyzna
Moto: sv1k/ 748SP
Post Re: ?? regulacja luzów zaworowych/przepustnic
piotrek20060 napisał(a):
lpt napisał(a):
Zmniejszają się?! ja miałem za luźno ;)

tak w sv luz się zmniejsza.
Więc kupuj płytki i reguluj poustawiaj tak jak pisałem w środkowym zakresie to z 2 sezony pojeździsz. Jakby co pytaj.

Ja to już robiłem kilka razy w różnych motocyklach ;)

_________________
I wy, o których zapomniałem,
Lub pominąłem was przez litość,
Albo dlatego, że się bałem,
Albo, że taka was obfitość...


29 mar 2012, o 23:12
Zobacz profil
motocyklista

Dołączył(a): 20 sie 2011, o 09:09
Posty: 194
Płeć: mężczyzna
Moto: sv 650
Post Re: ?? regulacja luzów zaworowych/przepustnic
Witam. Mam pytanie miałem robione zawory i mechanik dowalil ze luz sie zmniejsza i bylo ciasno i bedzie problem z robieniem nastepnej regulacji bo nie bedzie mozna zmieścić płytek. Powiedział, że beda zawory do wymiany albo silnik na nastepna regulacje ze bedą bicia czy cos tam. Załamał mnie ale nie wiem czy się zna na tym silniku i czy to możliwe ;( ;( ;( ;(


1 kwi 2012, o 13:30
Zobacz profil
mundrek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 12:50
Posty: 1758
Lokalizacja: Rybnik
Płeć: mężczyzna
Moto: sv1k/ 748SP
Post Re: ?? regulacja luzów zaworowych/przepustnic
kliknij se : http://sv650.info/download/serwisowki_2003/2_Periodic_Maintenance.pdf 2.12.
Czy mechanik chce powiedzieć, że masz wsadzone najcieńsze płytki 1.20mm ? Zapytaj go o rozmiar jaki masz wsadzony skoro tak twierdzi. Jak nie 1.20 to zmień mechanika.

_________________
I wy, o których zapomniałem,
Lub pominąłem was przez litość,
Albo dlatego, że się bałem,
Albo, że taka was obfitość...


1 kwi 2012, o 15:12
Zobacz profil
motocyklista

Dołączył(a): 12 mar 2011, o 22:57
Posty: 144
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: mężczyzna
Moto: sv1000 n2007
Post Re: ?? regulacja luzów zaworowych/przepustnic
lpt napisał(a):
kliknij se : http://sv650.info/download/serwisowki_2003/2_Periodic_Maintenance.pdf 2.12.
Czy mechanik chce powiedzieć, że masz wsadzone najcieńsze płytki 1.20mm ? Zapytaj go o rozmiar jaki masz wsadzony skoro tak twierdzi. Jak nie 1.20 to zmień mechanika.

Dokładnie- niech mechanik powie ci jakie masz założone płytki. Jeśli faktycznie 1.20mm to zawory do wymiany bo nie ma już mniejszych płytek.


1 kwi 2012, o 17:23
Zobacz profil
motocyklista

Dołączył(a): 20 sie 2011, o 09:09
Posty: 194
Płeć: mężczyzna
Moto: sv 650
Post Re: ?? regulacja luzów zaworowych/przepustnic
....teraz jeszcze pytanie jakby było w przyszłości wymiana zaworów to muszę kupić silnik czy da rade kupić tylko zawory ??


1 kwi 2012, o 18:50
Zobacz profil
motocyklista

Dołączył(a): 12 mar 2011, o 22:57
Posty: 144
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: mężczyzna
Moto: sv1000 n2007
Post Re: ?? regulacja luzów zaworowych/przepustnic
Rafikp napisał(a):
....teraz jeszcze pytanie jakby było w przyszłości wymiana zaworów to muszę kupić silnik czy da rade kupić tylko zawory ??

Musisz kupić silnik nie ma innej opcji! 1 kwietnia mi się udziela.
Normalnie możesz dokupić zawory tylko ciekawe jak wyglądają twoje gniazda zaworowe, w razie czego oddajesz głowicę do zakładu który się zajmuje naprawą głowic...


1 kwi 2012, o 19:00
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 22:56
Posty: 468
Lokalizacja: Grochowa - Piaseczno
Płeć: mężczyzna
Moto: gsxr1000 k8,mz 251
Post Re: ?? regulacja luzów zaworowych/przepustnic
ja a, ze jestem żółtodziobem w ustawianiu zaworów akurat w sv :wstyd: dobrze rozumuje ze wystarczy zdjać wałki dobrać sie do płytek i poprostu wymienić je np na takie http://moto.allegro.pl/hot-cams-plytki- ... 73835.html z luzem 1,20?

_________________
dyn dyn dwusuwa I ryk V-ki ! tym co kocham <3
http://www.polskajazda.pl/Motocykle/MZ/ETZ-251/47232 ;]


1 kwi 2012, o 19:30
Zobacz profil
chef master
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 07:59
Posty: 1008
Lokalizacja: Pruszków
Płeć: mężczyzna
Moto: pies w budowie 929:)
Post Re: ?? regulacja luzów zaworowych/przepustnic
Dokładnie tak, tyle że nie podaje się luzu płytek tylko ich grubość.

_________________
GG:6047566
SV650K2----> CBR 929 Y


1 kwi 2012, o 20:16
Zobacz profil
motocyklista

Dołączył(a): 12 mar 2011, o 22:57
Posty: 144
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: mężczyzna
Moto: sv1000 n2007
Post Re: ?? regulacja luzów zaworowych/przepustnic
czochu napisał(a):
ja a, ze jestem żółtodziobem w ustawianiu zaworów akurat w sv :wstyd: dobrze rozumuje ze wystarczy zdjać wałki dobrać sie do płytek i poprostu wymienić je np na takie http://moto.allegro.pl/hot-cams-plytki- ... 73835.html z luzem 1,20?

Troszeczkę inaczej.
Musisz zmierzyć jaki masz aktualnie luz między zaworem a wałkiem rozrządu.( w manualu masz podane jakie wartości powinny być). Jeśli nie mieścisz się w granicach podanych przez producenta ustawiasz wał w pozycji 0 dla danego tłoka, zdejmujesz wałki i sprawdzasz jakie masz płytki. Jeśli są tak grube lub tak cienkie, że cieńsze ani grubsze nie są produkowane wtedy pozostaje wymiana zaworów i robienie głowicy. Jeśli natomiast dostępne są płytki większe lub mniejsze (w zależności czy masz za duży luz czy za mały - za mały luz cieńsza płytka, za duży grubsza) wtedy kupujesz płytki i wymieniasz. Chyba, że na jednym z cylindrów pasują płytki do tych które musiałbyś kupić wtedy zamieniasz...


1 kwi 2012, o 20:36
Zobacz profil
motorowerzysta

Dołączył(a): 5 paź 2010, o 13:30
Posty: 80
Lokalizacja: Olsztyn
Płeć: mężczyzna
Post Re: ?? regulacja luzów zaworowych/przepustnic
No,i jestem po kotroli luzów zaworowych w motórze. Obeszło się bez wymiany płytek. Wszystko w normiach po przebiegu 30k.

_________________
SV 1000S K3


5 kwi 2012, o 23:15
Zobacz profil
pieszy

Dołączył(a): 16 kwi 2012, o 20:48
Posty: 6
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 2003
Post Re: ?? regulacja luzów zaworowych/przepustnic
Mam takie pytanko, czy ustawiając luzy zaworowe, dużo więcej pracy trzeba włożyć, aby za jednym zamachem wymienić łańcuszki rozrządu?? Czy stopień trudności tej operacji znacznie się zwiększa?


17 kwi 2012, o 21:28
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 260 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL