Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 28 mar 2024, o 11:09



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Wyciągnięty łańcuch [sv650s k2] 
Autor Wiadomość
rowerzysta

Dołączył(a): 25 gru 2018, o 05:41
Posty: 12
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S -> FZ6S
Post Wyciągnięty łańcuch [sv650s k2]
Witajcie,
Wczoraj zauwazylem ze mam wyciągnięty łańcuch, w jednym miejscu jest ciaśniejszy niż w innych, różnica ze 2cm napewno. Bardzo to widac jak sprawdzam na stojaku. Da się coś z tym zrobić ? Czy to normalne? Domyślam się ze można mniemać zużyty zestaw napędowy tylko ze on jest w świetnym stanie a naciągu jest jeszcze bardzo duzo, z połowa jak nie więcej. Podpytałam jednego użytkownika podobnej maszyny, powiedział ze v’ki tak rozciągają łańcuchy i ze „ten typ tak ma”. Przecież nie będę zmieniał napędu co chwile bo skoro ten tak wyglada to zakładam ze z następnym będzie podobnie. Póki co naciągnąłem łańcuch w najciaśniejszym miejscu na 20mm. W czasie jazdy nie odczuwam niczego negatywnego,tyle ze teraz wiem ze jest wyciągnięty i mnie to gnębi :mlotek: Czy to normalne w tych motocyklach ?


2 kwi 2019, o 18:11
Zobacz profil
motocyklista

Dołączył(a): 10 lip 2017, o 11:13
Posty: 213
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 2004
Post Re: Wyciągnięty łańcuch [sv650s k2]
Napęd do zmiany bezapelacyjnie. DID? Nie wiem dlaczego, ale w nich się tak dzieje. Kup RK i będziesz miał spokój.


2 kwi 2019, o 18:58
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 sty 2013, o 13:58
Posty: 3738
Lokalizacja: Petrisvilla
Płeć: mężczyzna
Moto: X11
Post Re: Wyciągnięty łańcuch [sv650s k2]
Napęd do zmiany jak artr93 pisze. Tego już nie da się ustawić. Tak się dzieje jak łańcuch dostaje w :dupa: w mocniejszych sprzętach. Ot chwilowe przyłożenie większej wartości Nm do niego ;)
W sumie w 3'ech DID'ach tak miałem ale wynika to z tego, że w każdym przypadku nie miał łatwego życia i jest to zjawisko normalne.
Często gęsto zębatki są jeszcze w dobrym stanie a łańcuch jest nierówno wyciągnięty i przez to hałasuje.
Możesz kombinować z łańcuchami wzmacnianymi aczkolwiek jestem zdania, żeby dobrać łańcuch do sprzętu a nie przesadzać, za to częściej go wymienić.
A czy RK będzie się bardziej równomiernie wyciągał to szczerze wątpię :hmm: Aczkolwiek teraz w X11 założyłem właśnie RK GXW i zobaczę.

_________________
SV650 => X11 :kerm:


2 kwi 2019, o 19:10
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lip 2013, o 11:26
Posty: 109
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N K2
Post Re: Wyciągnięty łańcuch [sv650s k2]
Ja też mam K2 tyle że Nke więc trochę krótsze przełożenie i po 23tys km na DID'ie nie mam nierównego wyciągniętego a parę razy już napęd naciągałem, nie wiem czym smarujecie ale ja zawsze hipolem i nigdy nie czyściłem łańcucha, przednie koło zębate nosi niewielkie ślady zużycia, wszystkie x-ringi całe a łańcuch ma już ponad 5 lat.


29 kwi 2019, o 14:41
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL