Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 28 mar 2024, o 14:18



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Tył myszkuje przy 180km/h 
Autor Wiadomość
pieszy

Dołączył(a): 4 maja 2018, o 17:12
Posty: 6
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N 1999
Post Tył myszkuje przy 180km/h
Witam serdecznie, tak sobie szukam i nie mogę nic znaleźć, dlatego pomyślałem że, zapytam bardziej doświadczonych sv-kowców.

Mam taki problem, że gdy chcę szybciej pojechać to przy około 180km/h tył zaczyna mi myszkować i to czasem dość agresywnie (tak jakby shimmy tylnego koła). Czy ktoś z was domyśla się jaka może być przyczyna, poza tym z moto jest wszystko ok i ogólnie jestem z niego zadowolony. Svkę mam od miesiąca.


4 maja 2018, o 17:24
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lut 2010, o 00:11
Posty: 1192
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
Moto: Retro 7 125
Post Re: Tył myszkuje przy 180km/h
Jeśli nie trzymasz za mocno kierownicy to po prostu sprawdź czy wszystko z tyłem w porządku, najlepiej na podnośniku (z manuala Haynes strona 1-24):
- luzy na wahaczu
- luzy na kiwaczce
- luzy na łożyszkach w kole
- sprawdzić czy koło tylne jest w osi i czy dobrze zakontrowane
- poszukać czy wahacz nie jest pęknięty

Dodatkowo możesz sprawdzić łożysko główki ramy (też na podnośniku), czy nie ma luzów, "kliknięcia" przy przejści przez pozycję na wprost, i czy siła potrzebna do kręcenia kierownicą mieści się w przedziale między 2-5 Newtonów (200-500g na wadze sprężynowej, ja używałem raz kuchennej).

_________________
SV650S K6 YDV -> WR 450F
http://bikepics.com/members/tomkdgun


5 maja 2018, o 05:10
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 mar 2017, o 18:17
Posty: 189
Lokalizacja: Zielonka Warszawa
Płeć: mężczyzna
Moto: SV1000s 2004
Post Re: Tył myszkuje przy 180km/h
Do tego sprawdz opone pod kątem ewentualnych guzów czy uszkodzeń. (oczywiscie na podnośniku, zakrec kilka razy z pelną dlonią na bierzniku)

_________________
SV650n `99 -> SV1000S `04
Zapraszam do mojego tematu!
:D


5 maja 2018, o 07:54
Zobacz profil
pieszy

Dołączył(a): 4 maja 2018, o 17:12
Posty: 6
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N 1999
Post Re: Tył myszkuje przy 180km/h
Dzięki, wygląd na to że muszę kupić podnośnik bo wcześniej miałem motocykle ze stopką centralną SevenFifty i XJ900 Diversion.
Opony raczej odpadają bo mam nówki Michelinki, no chyba, że wulkanizator źle wyważył.


6 maja 2018, o 12:11
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 12:59
Posty: 1840
Lokalizacja: skądinąd
Płeć: mężczyzna
Moto: PW50, CBR600, CR125
Post Re: Tył myszkuje przy 180km/h
zwykłym podnośnikiem do tylnego koła nic nie zdziałasz. bo właśnie chcesz mieć tylne koło i wahacz luźno zwisające żeby sprawdzić luzy.
są jakieś specjalne podnośniki, ale takie rzeczy można przy odrobinie wprawy, bardzo ostrożnie, załatwić zwykłym podnośnikiem samochodowym. moto będzie się opierać na przednim kole, stopce bocznej i jakimś lewarkiem 3. punkt podparcia. dobrze mieć kogoś do pomocy, do asekurowania.

da się też z pomocą drugiej osoby. moto stoi na stopce bocznej, jedna osoba przechyla moto na siebie tak, że moto stoi dalej na stopce i na jednym kole, drugie jest w górze - dobra metoda, łatwo szybko sprawdzić luzy w zawieszeniu.

inna możliwość, to pasem do jakiegoś uchwytu w suficie, byle mieć pewność, że wytrzyma 3/4 ciężaru moto. pas możesz za uchwyt pasażera albo po zdjęciu plastików ogona za ramę pomocniczą.

_________________
Lepiej mieć kamyk w bucie niż ziarnko piasku w prezerwatywie ;P


8 maja 2018, o 23:28
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 5 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL