Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 16 cze 2024, o 15:43



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Regulacja luzu zaworowego 
Autor Wiadomość
motorowerzysta

Dołączył(a): 7 sie 2016, o 13:45
Posty: 65
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S
Post Regulacja luzu zaworowego
Witam a więc zabralem sie za regulacje luzu zaworowego tylkoo nie do koncaa wiem jak to zrobic,nigdy tego nie robilem a chce sie tego nauczyc..najpierw trzeba zmierzyc luz na zamknietych zaworach,opisac jakie luzy,popuscic napinacz sciagnac walki,rozrzad,wyciagnacn szklanki i plytki ii wiadomo zmierzyc jakie plytki beda nam potrzebne i potem skrecic wszystko odwrotnie tak samo. Tylko mam pare pytan na temat konkretnych rzeczy i prosilbym o pomoc kogos kto doobrze wie o co chodzi a więc:
1czytalem ze aby sprawdzic luz trzeba ustawic wal w gornym martwym punkcie tylko jak odkrece dekielek aby krecic walem to jest tam tylko sruba czy wystarczy aby po prostu krzywki nie dotykaly szklanek i byly zalozmy prostopadle do szklanek czy luz sprawdzac jak walki sa na znakach oryginalnych i pytanie gdzie one sa?
2.i teraz to co mnie najbardziej zastanawia....bo w samochodzie aby wyciagnac walki rozrzadu to blokujemy tylko wal robimy znaki na wale,robimy znaki na kolach walków i na glowicy zalozmy wyciagamy walki z kolami zebatymi robimy co tam chcemy i skladamy na znakach zakladamy lancuszek boo jak juz bedzie na znakach to lancuch wchodzi tylko w jedno mozliwe miesjce na kolach skrecamy walki i napinamy lanuch scigamy blokade walu krecimy 3 razy silnikiem i jest dobrze tak??...tutaj w motocyklu i to V z tego co widzialem nie zablokuje walu i nie zrobie znakow bo jest tylko ta sruba alee to jest V i wal nam sie nie obroci bo trzyma go drugi lancuszek i walki taak??czyy wystarczy ze zrobiee znaki na kolach i w sumie to najlepiej na lancuchu teez jak zrobie i zrobie tak jak napisalem wczesniej??
3.Jaki ma byc luz na poszczegolnych zaworach?
Proszee o napisanie co powiedzialem źle a co dobrzee czy tak robic czy niee....nie robilem tego nigdy(no dobra w ursusie ustawialem zawory :mrgreen: :mrgreen: ) chce sie nauczyc i chce wiedziec czy dobrze myśle...z góry dzięki za pomoc :)
Pozdrawiam


15 sie 2017, o 10:39
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 gru 2013, o 00:50
Posty: 1975
Lokalizacja: SM
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S'99
Post Re: Regulacja luzu zaworowego
Pobierz sobie serwisówke
viewtopic.php?p=305069#p305069

Rozdział 2 strony 9-13, rozdział 3 strony 26-28 to instrukcja krok po kroku jak zmierzyć, a następnie wyregulować luzy.
Ad.1 Na pokrywie alternatora masz dwie śruby-zaślepki, po ich odkreceniu otrzymujesz dostęp do śruby pozwalającej kręcić wałem(po środku pokrywy) oraz do otworu inspekcyjnego(na "boku pokrywy") w którym widzisz znaki, kręcąc wałem ustawiasz F lub R w zależności na którym cylindrze mierzysz luzy (F to GMP przedniego cylindra R tylnego, oczywiście trzeba poza odpowiednim ustawieniem wału, muszą być jeszcze wałki dobrze ustawione (2 obroty wału = 1 obrót wałków))
Ad.2 Nie trzeba robić żadnych znaków, fabryczne wystarczają.
Ad.3 jest w seriwsówce IN 0.1-0.2 mm EX 0.2-0.3 mm

Jak poczytasz serwisówke to wszystko ogarniesz, jest napisana na prawdę krok po kroku tyle że po angielsku.

_________________
CBR 125R '07-->SV650S '06-->DR350S '91-->RM125 '95-->SV650S '99


15 sie 2017, o 13:02
Zobacz profil WWW
motorowerzysta

Dołączył(a): 7 sie 2016, o 13:45
Posty: 65
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S
Post Re: Regulacja luzu zaworowego
okk dzieki wielkie :)
http://chomikuj.pl/km222/Dokumenty/Suzu ... Instrukcja
tutaj mam tego szukac tak?
aa too juz wiem jak ustawic do sprawdzania luzow...tak wiem wiem z etak to dziala i zalezy przy ktorym obrocie bedzie dobrze to wtedy sprawdzac.AA i wtedy znaki na kole beda sie pokrywac tak?aa znaki sa na kole i na lancuchu?IN i EX too oznaczenie ktory walek =D


15 sie 2017, o 15:43
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lis 2016, o 09:00
Posty: 642
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 2002
Post Re: Regulacja luzu zaworowego
No jedna sprawa to sprawdzenie luzu a inna to jego regulacja ale w instrukcji jest wszystko jasno opisane włącznie z ustawieniem wałków

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka


15 sie 2017, o 18:09
Zobacz profil
motorowerzysta

Dołączył(a): 7 sie 2016, o 13:45
Posty: 65
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S
Post Re: Regulacja luzu zaworowego
Wiem o tym,wiem tez na jakiej zasadzie sie reguluje...taak tylko wszystko jest po angielsku,ktore konkretnie z tego chomika mam sciagnac?? Reszte to juz przetlumacze sobie


15 sie 2017, o 18:12
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lis 2016, o 09:00
Posty: 642
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 2002
Post Re: Regulacja luzu zaworowego
No najlepiej wszystko przyda się :-D a kolega powyżej pisał że 2 rozdział

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka


15 sie 2017, o 18:34
Zobacz profil
motorowerzysta

Dołączył(a): 7 sie 2016, o 13:45
Posty: 65
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S
Post Re: Regulacja luzu zaworowego
noo okk dzieki sprobuje to jakos przetlumaczyc i biore sie za regulacje :)


16 sie 2017, o 22:32
Zobacz profil
motorowerzysta

Dołączył(a): 7 sie 2016, o 13:45
Posty: 65
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S
Post Re: Regulacja luzu zaworowego
zmierzylem luz zaworowy w swojej sv i sie zastanawiam czyy jest dobry a mianowicie: tylny cylinder: ssace:0.10, 0.11 wydechowe 0.21 przedni cyl: ssace: 0.11, 0.13 wydechowe 0.2...ii teraz pytanie boo tak jak wczesniej kolega napisal powinny miec luz 0.1 do 0.2 ii niby wszystko jest jasnee alee czyy oplaca sie w ogole sciagac te walki dla tych zaworow 0.21 ktore wybiegaja minimalnie poza norme?? ssace z tego co zobaczylem maja byc troche ciasniejsze?? Pozdrawiam


25 sie 2017, o 17:00
Zobacz profil
motorowerzysta

Dołączył(a): 7 sie 2016, o 13:45
Posty: 65
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S
Post Re: Regulacja luzu zaworowego
kuurde soorki,troche nie dopatrzylem boo kolega pisal luz inny na walki czyli wychodzi zee moja Suzi ma niemalze idealnyyy luz i z tego co widze to ktos przede mna to regulowal bo ma juzjakies oznaczenia narysowane.


25 sie 2017, o 17:03
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL