Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 29 mar 2024, o 06:51



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Główka ramy - wymiana łożysk 
Autor Wiadomość
motorowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 mar 2013, o 01:18
Posty: 79
Lokalizacja: Łomianki / W-wa
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N K5
Post Re: Główka ramy - wymiana łożysk
amor sprawdzony - nic złego nie widać. lekki luz na łożyskach w pionie jest, ale ponoć to normalne i nawet nowe miewają. To raczej nie powinno mieć wpływu na wężykowaanie bo pracuje w innej płaszczyźnie? czego szukać w amorze? luzu na teleskopie?

_________________
V8 i V2 klub :)


16 lip 2013, o 10:37
Zobacz profil
Mister Apollo
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 07:16
Posty: 5365
Lokalizacja: WGM
Płeć: mężczyzna
Moto: Z1000
Post Re: Główka ramy - wymiana łożysk
Na łożyskach główki? Tam nie powinno być żadnego wyczuwalnego luzu. Na polskich drog...na nierównościach nawierzchni szybko wytłuczesz ślady w bieżni i łożysko będzie do wymiany.

_________________
SV 650S - Błękitny Ogórek -> Z1000 - Ognista pomarańcza


16 lip 2013, o 11:06
Zobacz profil
motorowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 mar 2013, o 01:18
Posty: 79
Lokalizacja: Łomianki / W-wa
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N K5
Post Re: Główka ramy - wymiana łożysk
kacperski napisał(a):
Na łożyskach główki? Tam nie powinno być żadnego wyczuwalnego luzu. Na polskich drog...na nierównościach nawierzchni szybko wytłuczesz ślady w bieżni i łożysko będzie do wymiany.


nie główki. odnosiłem się do łożysk pod amortyzatorem.

_________________
V8 i V2 klub :)


16 lip 2013, o 11:52
Zobacz profil
motocyklista

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 12:42
Posty: 144
Post Re: Główka ramy - wymiana łożysk
Odświeżam kotleta.

Jestem po wymianie - bezproblemowo jednak gumówka była konieczna.

Ale podzielę się namiarami na sklep w warszawie z łożyskami - dostałem wszystko od ręki (SKT). Mają też sklep internetowy ale nie wiem jak z aktualnością tam stanów magazynowych.

http://www.prema.com.pl

SV na wtrysku:
    łożyska główki ramy to 2x32006 55x30x17 (stożkowe). O uszczelniacze tutaj nie pytałem ale miłe panie na Jaktorowskiej pewnie coś by dobrały.
    łożysko koła przedniego 2x 6203 c3 (są i z metalem i z silikonem, brałem te drugie)
    łożysko koła tylnego 2x 6204 c3 + 1x 6205 c3
    Uszczelniacz 22x40x7 (koło przód)
    Uszczelniacz 28x47x7 (koło tył)
    Uszczelniacz 35x62x7 (koło tył)

Czas potrzebny amatorowi na wymianę w kołach i główce to około 4h (bez browarów niestety :hahaha: :hahaha: :hahaha: ).


8 sie 2013, o 16:41
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 wrz 2011, o 23:29
Posty: 187
Płeć: mężczyzna
Moto: yamaha r6 rj11
Post Re: Główka ramy - wymiana łożysk
Bartosz napisał(a):
No ale jak puścisz kierę to jedzie prosto-tak napisałeś, jak trzymasz-wężykuje, czyli źle trzymasz :)
Pewnie wcześniej wężykowało i ręce chodziły ci z kierą, a teraz jedzie prosto, a przyzwyczajone ręce wężykują ;)
Pojeździj kilka dni i zobacz czy problem zacznie zanikać, jeżeli tak to będzie znaczyło, że ręce przestał wężykować ;P

wczescniej tez wezykowalo mu kolo> szlo na lagi tylko ze mial takie luzy na lozyskach ze nie bylo przenoszenia na kierownice ;) a teraz jak ma dobre lozysko to idzie mu az na rece ;d
dziwne uczucie ale mi sie wydaje ze powinienes sie do tego przyzwyczaic bo tak prawidlowo powinno byc ;)
a moze od tych luzow gdzies ci sie kierownica polozowala albo mocowanie kiery?

a jak bedzie cie dalej denerwowac i nie bedziesz mogl sie przyzwyczaic to kup amortyzator skretu ;p


22 sie 2013, o 10:43
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2012, o 11:06
Posty: 547
Lokalizacja: Barcelona
Płeć: mężczyzna
Moto: Piaggio Liberty ;)
Post Re: Główka ramy - wymiana łożysk
skowronp napisał(a):
Odświeżam kotleta.

Jestem po wymianie - bezproblemowo jednak gumówka była konieczna.

Ale podzielę się namiarami na sklep w warszawie z łożyskami - dostałem wszystko od ręki (SKT). Mają też sklep internetowy ale nie wiem jak z aktualnością tam stanów magazynowych.

http://www.prema.com.pl

SV na wtrysku:
    łożyska główki ramy to 2x32006 55x30x17 (stożkowe). O uszczelniacze tutaj nie pytałem ale miłe panie na Jaktorowskiej pewnie coś by dobrały.
    łożysko koła przedniego 2x 6203 c3 (są i z metalem i z silikonem, brałem te drugie)
    łożysko koła tylnego 2x 6204 c3 + 1x 6205 c3
    Uszczelniacz 22x40x7 (koło przód)
    Uszczelniacz 28x47x7 (koło tył)
    Uszczelniacz 35x62x7 (koło tył)

Czas potrzebny amatorowi na wymianę w kołach i główce to około 4h (bez browarów niestety :hahaha: :hahaha: :hahaha: ).


Dzięki za rzeczową listę! moje pytanie czy to są wszystkie elementy niezbęde do wymiany łożysk: główki ramy i kół? (nie licząc wspomnianych uszczelniaczy do ramy)
Takie pytanie, ile Cie ta impreza wyniosła? Bo będę moto remontował i zastanawiam się czy przy okazji powymieniać też łożyska czy zostawić to na zimę :D
I ewentualnie jakich uszczelniaczy szukać do ramy żemy mieć już wszystko?

Dzięki za info.

_________________
Maszyna: Suzuki SV650 N K3


12 wrz 2013, o 12:46
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sty 2014, o 21:12
Posty: 147
Lokalizacja: Złotoryja
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650S 2007
Post Re: Główka ramy - wymiana łożysk
Dzisiaj wymieniałem łożysko główki ramy plus przednie koło
łożysko główki NACHI japońskie łożysko z wysokiej półki 35 zł/szt
łożysko koła przód NACHI 11 zł/szt
uszczelniacz koła silikonowy 2,5zł/szt
problem jest z uszczelniaczem dolnego łożyska główki ramy, najlepiej nie uszkodzic go podczas demontażu. Ja delikatnie naciołem oryginalna jeszcze bieżnie szlifierka młotek przecinak i poszło.


20 lut 2014, o 23:03
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 maja 2011, o 14:25
Posty: 156
Lokalizacja: ETM
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N K3
Post Re: Główka ramy - wymiana łożysk
Czy można w normalnym sklepie tak jak łożyska kupić te uszczelniacze nad i pod łożyska główki ramy? Są na to jakieś oznaczenia? Albo da radę gdzieś je kupić same bez gównianych łożysk z chin w komplecie?
edit:
Zna ktoś może wymiary tych uszczelniaczy?
edit2:
ceny w ASO
górny 65 zł
dolny 35 zł

_________________
Szukam sposobu by kiedyś polecieć jak Ikar na skrzydłach tej wolności i jeśli mam jak on spaść, to spadnę jak on, ale szczęśliwy, bo żyłem naprawdę.


16 lip 2014, o 22:04
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL