Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 29 kwi 2024, o 14:11



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
niepokojące "piszczenie" 
Autor Wiadomość
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lut 2010, o 01:50
Posty: 278
Lokalizacja: Śrem
Płeć: mężczyzna
Moto: sv1000s 2006r
Post niepokojące "piszczenie"
Witam, Problem wygląda następująco:
Rozpędzając się (biegi 1,2 ewentualnie 3) coś mi piszczy, ciężko to zlokalizować ale jak by z silnika tzn pod bakiem tam gdzieś, przy prędkości około 40km/h słyszę ewidentne popiskiwanie ale dzieje się rzecz dziwna bo gdy wrzucę wyższy bieg (i nie przyśpieszam a jadę cały czas stałą prędkością 40km/h) przestaje ćwierkać o.0
Nie dzieje się to tylko przy takiej prędkości ale raczej opisał bym to że zależnością są biegi. Słyszałem opinie że możliwe że mam za mało oleju w skrzyni (gdzie to sprawdzić, jaki olej kupić i gdzie wlać).
Przy okazji spytam co z chłodnicami, od zeszłego roku nie tykałem ich (od czasu jak kupiłem moto) gdzie posprawdzać płyny, jakie zakupić i gdzie podolewać lub ewentualnie zlać stary i wlać nowy, (woda, olej itp).
Wymieniony mam silnikowy, filtr oleju i olej w lagach, przesmarowany biały łańcuch ale piszczy i piszczy, i nie tyle że się martwię ale jest to irytujące... i jak sądzę oznacza ten dźwięk że coś jest nie tak jak być powinno... a wole teraz naprawić jak się coś do końca spartaczy...

Mam nadzieje że mi pomożecie bo mechanikiem nie jestem, samoukiem jedynie :]

_________________
Suzuki SV 650s K5 blue/black >> SV 1000s K6 grey/black
Obrazek
Obrazek


4 cze 2010, o 23:47
Zobacz profil WWW
erotoman-gawędziarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 02:34
Posty: 3871
Lokalizacja: Otwock
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 1000N 2004
Post Re: niepokojące "piszczenie"
Po prawej stronie motocykla masz korek, odkręć go i zobacz w jakim stanie jest płyn chłodniczy (ale nie na rozgrzanym silniku, bo Ci go wypluje! silnik musi być zimny). Jeżeli płyn śmierdzi to od razu do wylania, ale ogólnie co 2 lata powinno się płyn wymieniać i tak :) Jaki płyn się nadaje? Każdy do chłodnic aluminiowych, zwykłe Petrygo ze stacji benzynowej jest też bardzo dobre i w miarę tanie ;)

_________________
SVNERWUS


4 cze 2010, o 23:53
Zobacz profil
rowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lut 2010, o 03:42
Posty: 22
Lokalizacja: Liverpool/ Wlk. Bryt.
Post Re: niepokojące "piszczenie"
Oleju do smarowania skrzyni nie ma, więc wlewu na takowy również nie istnieje. W silnikach motocyklowych, role smarowania przekładni stanowi olej, ten sam, który wlewasz do silnika. Jeśli jego poziom na "okienku" jest ok, nie masz się o co martwic. Płyn chłodniczy po prostu wymień (niewielki koszt) i nie zastanawiaj się nad jego stanem (raczej ciężko to stwierdzić gołym okiem).
Co do spuszczania chłodziwa... jest taka mała śrubka po prawej stronie :obity: Pokazałbym Ci palcem ale raczej nie sięgnę :mrgreen:

Ciężko doradzić coś na temat "piszczenia"... może nagraj i zamieść film na YouTube?
Pozdro

_________________
Suzuki SV650s '2000
Suzuki GSXR1000 '2003


5 cze 2010, o 00:02
Zobacz profil
motorowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 kwi 2010, o 20:58
Posty: 80
Lokalizacja: Legnica/ Wrocław
Płeć: mężczyzna
Post Re: niepokojące "piszczenie"
może jest to ten problem opisany tutaj viewtopic.php?f=23&t=971
tylko we wczesnym stadium, ja też miałem dziwne piszczenie przy niższych prędkościach a później zmieniło się to w zgrzyt :/
myślałem też o ślimaku bo magnez mi się rozspypał, ale jednak wyszło na łożysko ;)

_________________
SV 650S K3- SREBRNA STRZAŁA


5 cze 2010, o 10:37
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lut 2010, o 01:50
Posty: 278
Lokalizacja: Śrem
Płeć: mężczyzna
Moto: sv1000s 2006r
Post Re: niepokojące "piszczenie"
Właśnie sprawdziłem tylne koło i nie ma luzów, przednie jak by minimalnie (ale to przez to że nie mam tej śruby zaciskowej w prawej goleni na dole, zerwała się i jakoś nie mam czasu rozwiercić ostatnio).

_________________
Suzuki SV 650s K5 blue/black >> SV 1000s K6 grey/black
Obrazek
Obrazek


5 cze 2010, o 12:01
Zobacz profil WWW
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lut 2010, o 01:50
Posty: 278
Lokalizacja: Śrem
Płeć: mężczyzna
Moto: sv1000s 2006r
Post Re: niepokojące "piszczenie"
Gdy wciskam sprzęgło - popiskiwanie ustaje automatycznie, jest taka możliwość że to łożysko na sprzęgle? Bo to musi mieć coś wspólnego ze skrzynią biegów lub sprzęgłem...
btw, jeżeli to skrzynia to w sumie wymienię najprawdopodobniej bo i tak mi 2 bieg wyskakuje przy większych obrotach (odkręceniu manetki)... Pytanie, jakie ceny skrzyń i na co zwracać uwagę przy kupnie?

_________________
Suzuki SV 650s K5 blue/black >> SV 1000s K6 grey/black
Obrazek
Obrazek


10 cze 2010, o 14:16
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL