Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 28 mar 2024, o 12:52



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1887 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 95  Następna strona
Ku przestrodze. 
Autor Wiadomość
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 02:22
Posty: 7755
Lokalizacja: WPR
Płeć: mężczyzna
Moto: TT1050
Post Re: Ku przestrodze.
Hehe, miałem podobną sytuację w zeszłym sezonie na jesieni. Tyle, że ja byłem na wysokości drzwi kierowcy i byłem spychany nie na chodnik, a na przeciwległy (na szczęście pusty) pas. Kiedy tylko zauważyłem, że babsztyl zjeżdża prosto na mnie, to odbiłem do krawędzi pasa i zatrąbiłem, żeby ją "obudzić", więc babsztyl również w klakson i dalej we mnie :mrgreen: Zatrzymałem później motocykl i próbowałem idiotkę uświadamiać, co zrobiła, więc dostałem jeszcze opierdol, a baba chyba po dziś dzień jest przekonana, że gdy zmienia pas, to ma pierwszeństwo...

_________________
Triumph Tiger 1050 << bikepics


28 mar 2010, o 17:47
Zobacz profil
Zygzak Rajder
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 mar 2010, o 21:16
Posty: 755
Lokalizacja: OP
Płeć: mężczyzna
Moto: ZX10R gen 5
Post Re: Ku przestrodze.
W tym wypadku wystawiasz nogę i "w błotni czek" jak usłyszy trzask to jej się odwidzi takach manewrów. Może nawet wzywać niebieskich. Tłumaczysz grzecznie że wystawiłeś nogę odruchowo by uniknąć wywrócenia się. Noga zamortyzuje kontakt z puszką owiewka i rama motocykla - niekoniecznie, więc kolizja nie z mojej winy.

_________________
Suzuki SV 650s K5 => SUZUKI GSX1300RK8=> Kawasaki ZZR1400 II GEN=>KAWASAKI ZX10R gen 5


28 mar 2010, o 18:11
Zobacz profil WWW
SV Rider

Dołączył(a): 26 lut 2010, o 11:22
Posty: 488
Lokalizacja: Gdańsk
Post Re: Ku przestrodze.
Odruch bezwarunkowy prawie że :D

_________________
sv 650 s K5 - blue sucz


28 mar 2010, o 18:58
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 09:21
Posty: 635
Post Re: Ku przestrodze.
A potem piszesz do jej ubezpieczalni o nowe buty bo przecież są po kolizji :)

_________________
Obrazek Obrazek

SV650S K1


28 mar 2010, o 21:44
Zobacz profil
SV Rider

Dołączył(a): 26 lut 2010, o 11:22
Posty: 488
Lokalizacja: Gdańsk
Post Re: Ku przestrodze.
No generalnie jak ktoś Was "puknie" to koszta nie obejmują tylko zniszczeń motocykla ale i stroju (przede wszystkim kasku) :D

_________________
sv 650 s K5 - blue sucz


28 mar 2010, o 22:57
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lut 2010, o 09:07
Posty: 689
Lokalizacja: Kielce
Płeć: mężczyzna
Moto: Z1000 '10
Post Re: Ku przestrodze.
Mnie w ubiegłym roku wgniótł w barierkę energochłonną samochód ochroniarzy. Stwierdzili, że sobie zmienią pas. Grzecznie pomogli mi podnieść moto, zjechaliśmy na parking, wypłacili od ręki kasę za szkody i po kłopocie. Dla mnie - ich samochód wyglądał dość nieszczególnie. Na całej długości była głęboka rysa po crasch padzie. Poza tym byli grzeczni i spolegliwi, bo podejrzewam że byli po lekkim spożyciu.

Na nieuwagę puszek trzeba brać poprawkę. Jadąc na motocyklu trzeba niestety myśleć za siebie, za tych co widać i tych co mogą się pojawić. Przykład - dojeżdżam do skrzyżowania z zamiarem skrętu w lewo. Zwalniam i... wyprzedza mnie motocykl (oczywiście przekraczając już podwójną ciągłą) i skręca w lewo ledwo mieszcząc się w skręcie. Tak więc przypadki są różne.

A zdjęcie z początku - makabra.

_________________
SV650S -> Z1000 '10


29 mar 2010, o 22:50
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 17:46
Posty: 827
Lokalizacja: Płock
Płeć: mężczyzna
Post Re: Ku przestrodze.
KID jeśli miałeś podejrzenie, że jechali po spożyciu to sorry ale telefon na psiarnie i jadą z panami. Każdy odstawiał jakieś hopy ale alkohol albo dragi w połączeniu z kierownicą to tak jak małpie dałbyś gotowy do strzału pistolet. Ciebie wbili w barierkę nic się nie stało ale mogli rozwalić dzieciaka na skuterze czy wpaść na chodnik i naklepać biedy - to zabójcy i tak powinni być oceniani.

_________________
Obrazekwithout him

niebieska SV 650S '99


29 mar 2010, o 23:20
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 14:23
Posty: 403
Lokalizacja: Poznań
Płeć: mężczyzna
Moto: GSR750_L1
Post Re: Ku przestrodze.
http://filmy.scigacz.pl/relacje/Reklama ... c_do_konca

w sprawie bezpiecznej jazdy.

_________________
GSR750_L1 Glass Sparkle Black
skąd ja to wiem, że ogon nie merda psem?!


29 mar 2010, o 23:56
Zobacz profil WWW
erotoman-gawędziarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 02:34
Posty: 3871
Lokalizacja: Otwock
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 1000N 2004
Post Re: Ku przestrodze.
d4ce napisał(a):
KID jeśli miałeś podejrzenie, że jechali po spożyciu to sorry ale telefon na psiarnie i jadą z panami.

Jakby to byli zwykli ludzie a nie ochroniarze to może i tak. Zazwyczaj większość ochroniarzy zna się z policją w okolicy, więc wzięli by ich do suki przy Tobie a 2 skrzyżowania dalej wypuścili by. Poza tym ochrona ma rozstawione patrole po osiedlach w różnych miejscach i może im się udać namierzyć twój dom, gdzie Ci mogą po złości szkód narobić ;)

Ochroniarze to nie są mili ludzie, a Ci młodsi to zazwyczaj już są po wyroku.

_________________
SVNERWUS


30 mar 2010, o 00:02
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 17:46
Posty: 827
Lokalizacja: Płock
Płeć: mężczyzna
Post Re: Ku przestrodze.
Ale dla mnie takie myślenie jest błędne ja też mogę się dowiedzieć gdzie ochroniarze pracują mieszkają i co robią w wolnym czasie. Poza tym jak by tak się wszystkiego bał to by ze strachu zmarł, a na pewno na moto nie latał. Z doświadczenia wiem też, że jeśli chodzi o alko to Policjanci nie odpuszczają. A gdyby zaczęli kręcić wzywasz drugi patrol.

_________________
Obrazekwithout him

niebieska SV 650S '99


30 mar 2010, o 00:40
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lut 2010, o 09:07
Posty: 689
Lokalizacja: Kielce
Płeć: mężczyzna
Moto: Z1000 '10
Post Re: Ku przestrodze.
d4ce, masz rację. Tylko refleksja taka nasunęła mi się już po zdarzeniu wieczorem. Pewności na miejscu nie miałem. Dopiero analizując całe zajście taka mnie myśl naszła...

_________________
SV650S -> Z1000 '10


30 mar 2010, o 08:09
Zobacz profil
erotoman-gawędziarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 02:34
Posty: 3871
Lokalizacja: Otwock
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 1000N 2004
Post Re: Ku przestrodze.
d4ce napisał(a):
Ale dla mnie takie myślenie jest błędne ja też mogę się dowiedzieć gdzie ochroniarze pracują mieszkają i co robią w wolnym czasie. Poza tym jak by tak się wszystkiego bał to by ze strachu zmarł, a na pewno na moto nie latał. Z doświadczenia wiem też, że jeśli chodzi o alko to Policjanci nie odpuszczają. A gdyby zaczęli kręcić wzywasz drugi patrol.


No może i tak, ale mam kumpla który pracował prawie 1,5 roku w ochronie i opowiadał mi, że w sylwestra teraz miał dyżur przed monopolowym. Obok stał patrol policyjny z misiakami, którzy byli
byli znani temu koledze. Że to była suka, więc zaprosili go do siebie na pakę i tak razem wychylili podobnież całego litra po czym dostali wezwanie na akcję, by poszukać nożownika który przed momentem pociął 6 osób. Nikt się niczym nie przejmował w jakim stanie się jeździ. Dlatego też średnio mi się chce wierzyć, że policjanci na siebie nakapują i na ochroniarzy, którzy im w swojej profesji pomagają :] Ja nie mówię, że masz rację - bo masz, ale nie wierzę w takie rzeczy.

_________________
SVNERWUS


30 mar 2010, o 13:01
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 23:59
Posty: 116
Post Re: Ku przestrodze.
Oficjalne dane KGP w samym marcu zginęło już 10 motocyklistów masakra :niee:


30 mar 2010, o 13:48
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 mar 2010, o 16:09
Posty: 240
Lokalizacja: mazowieckie / la7 Rep.
Płeć: mężczyzna
Post Re: Ku przestrodze.
Prawda tipmann85 tez dzis slyszalem o tym. Ciekawe ile z nich zginelo przez pajacowanie a ile z nie swojej winy.

_________________
Srebrne SV650S urodzony 2002r


30 mar 2010, o 15:47
Zobacz profil
spamOWCA
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 10:38
Posty: 7686
Lokalizacja: Wrocław i Tłustomosty (granica opolskiego i ślaskiego)
Płeć: mężczyzna
Moto: BMW + szpera :)
Post Re: Ku przestrodze.
Zabitych może i 10, a ilu rannych czy poszkodowanych to szkoda gadać :sad:.

_________________
Jak czegoś dusz pragnie to gg 1487770


30 mar 2010, o 15:49
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 23:59
Posty: 116
Post Re: Ku przestrodze.
Masakra dzisiaj kolejne wypadki!!!

http://www.dziennikbaltycki.pl/aktualno ... ,id,t.html


30 mar 2010, o 22:37
Zobacz profil
motorowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lut 2010, o 13:50
Posty: 70
Lokalizacja: Warszawa
Post Re: Ku przestrodze.
pcc napisał(a):
Po miesiącu okazało się, że szofer policję wezwał, nałgał im co niemiara (musiał też spisać numer rej. kolegi - znaczy - jednak widział...) bo kumpel dostał mandat. Czyli wniosek - trzeba było poczekać na policję. fakt - motocyklista prawdopodobnie również by mandat otrzymał - za przekroczenie linii ciągłej. Ale to już osobna sprawa.


Uważam (chociaż doświadczenia tutaj nie mam), że w takiej sytuacji należy jak najszybciej podjechać na komendę i złożyć zeznania - właśnie po to aby uniknąć takiej sytuacji. Jeżeli wiedzieliście, że została wezwana policja to wypadało na nich zaczekać. W jednym czy drugim przypadku, gdybyście złożyli zeznania to on byłby w dużo gorszej sytuacji (on był sam, Was było więcej niż jeden :)). Tak mi się wydaje :O.

_________________
- - -
Pozdrawiam,
Hubert
- - -
SV 650N K6


31 mar 2010, o 11:21
Zobacz profil
motocyklista

Dołączył(a): 24 lut 2010, o 22:27
Posty: 282
Post Re: Ku przestrodze.
Tak, tak zapewne należało zrobić ale... ;)
1. nie wiadomo było że koleś wezwał policję - mało kontaktowy był - zamknął się w sobie jakoś,
2. niemal zero szkód (prócz plamy na honorze ;) i wizja jazdy po nocy (i tak było z 8 stopni może brrr) skutecznie popchnęły nas do dalszej jazdy (po rzuceniu standardowych - rzecz jasna - wiązanek)
3. nikt nie przypuszczał, że facet jest powieściopisarzem

A zatem reasumując - było by wszystko w porządku, gdyby kierowca był normalny, wymienilibyśmy pewnie uwagi o pogodzie i pojechali dalej, a że był sk... to wykorzystał sytuację na swoją korzyść. Ja tam mogę pojechać - zeznawać - sąd sądem ale.... ;))) Cóż, takie są konsekwencje akurat w tej sytuacji. Zobaczymy jak się skończy (nie wiem jaka tam dalej droga została podjęta - odwołania itp...).

_________________
Chi va piano, va lontano...


31 mar 2010, o 19:56
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 23:59
Posty: 116
Post Re: Ku przestrodze.
Już 12 osób zabrał ten sezon wczoraj zginęły kolejne 2 osoby z tego jeden motocyklista w moich okolicach na etce 250 uważajcie!!


1 kwi 2010, o 00:06
Zobacz profil
erotoman-gawędziarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 02:34
Posty: 3871
Lokalizacja: Otwock
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 1000N 2004
Post Re: Ku przestrodze.
W kwietniu/marcu co roku jest to samo. Potem statystyki się uspokajają. Zakładam się, że 70% tych co zginęli to albo świeżaki co nie opanowali motocykla albo wygłodniałe, spuszczone z zimowej smyczy psy przeceniające swoje umiejętności.

_________________
SVNERWUS


1 kwi 2010, o 00:47
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1887 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 95  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL