Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 11 maja 2024, o 09:48



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Aprilia Mana 850 
Autor Wiadomość
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lip 2012, o 18:46
Posty: 1729
Lokalizacja: 3-miasto
Płeć: mężczyzna
Moto: Versys; SV650N
Post Aprilia Mana 850
Będąc w delegacji w Kazachstanie spotkałem motocyklistę Polaka. Dosiada dosyć mało znany motocykl Aprilia Mana 850. Motocykl dosyć dziwny, bo... z automatyczną skrzynią biegów. A właściwie to z wariatorem. Szczerze mówiąc bardzo przypasowała mi pozycja za sterami, wygodna kanapa itp. Nie miałem okazji się tym przejechać, więc wrażeń z jazdy nie opiszę. Niemniej jednak od jakiegoś czasu myślę o zmianie motocykla i jednym z kandydatów jest właśnie Aprilia Mana. Niektórzy wyśmieją motocykl z wariatorem, ale można też przełączyć się w tryb manualny i jechać jak zwykłym motocyklem. Różnica będzie polegała jedynie na innej przekładni ;) Do rzeczy. Ktoś się spotkał z tym motocyklem? Jeździł? Szukam opinii. Może jakieś typowe usterki? A może ktoś jeździł jako pasażer? Opinia pasażera również mnie interesuje.

_________________
Gdzie zaczyna się pasja, tam kończy się ekonomia.


28 wrz 2015, o 17:40
Zobacz profil
SV Rider

Dołączył(a): 19 lip 2015, o 14:15
Posty: 740
Płeć: kobieta
Moto: SV 650S 2002
Post Re: Aprilia Mana 850
Ciekawy i ceny tych egzemplarzy, które są w Polsce nie są odstraszające :) Kiedyś też byłam zainteresowana tym motocyklem, ale nie znalazłam opinii na jego temat (tylko "recenzja" ze ścigacz.pl). Zwłaszcza,że tak jak napisałeś, można przełączyć się na manual. Silnik tego motocykla pochodzi ze skutera Gilera GP 800. Przekładania CVT w trybie automat Autodrive zmienia przełożenie bezstopniowo według trybu: Sport, Touring i Rain. Touring jest łagodniejszy niż Sport i mniej hamuje silnikiem, a Rain jest najłagodniejszy z tych trzech, bo dodatkowo obniża moc o 1/4. Automat można wyłączyć całkowicie i ma się do dyspozycji 7 przełożeń.


Ostatnio edytowano 28 wrz 2015, o 21:42 przez KazonSV, łącznie edytowano 1 raz



28 wrz 2015, o 21:00
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lip 2012, o 18:46
Posty: 1729
Lokalizacja: 3-miasto
Płeć: mężczyzna
Moto: Versys; SV650N
Post Re: Aprilia Mana 850
Znalazłem kilka wypowiedzi na forum Aprilia. Na razie żadnych negatywnych opinii. Ale to pewnie dlatego, że nie ma zbyt wielu użytkowników tego motocykla. Co do cen, to faktycznie są atrakcyjne. Gorzej pewnie tylko ze sprzedażą i znalezieniem kupca :) Ale o tym się nie myśli na początku :P Jestem ciekaw jak przebiega podróż z pasażerem.

_________________
Gdzie zaczyna się pasja, tam kończy się ekonomia.


28 wrz 2015, o 21:25
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 mar 2012, o 00:41
Posty: 2924
Lokalizacja: Bezrzecze/Szczecin
Płeć: mężczyzna
Moto: Bawaria...
Post Re: Aprilia Mana 850
http://www.apriliaforum.com/forums/forumdisplay.php?68-2008-2014-Mana-850-and-Mana-850-GT-ABS
Nie wiem, czy znajdziesz w internecie większą skarbnicę wiedzy o motocyklach Aprilia niż apriliaforum.com
Do tego w razie potrzeby można pisać do dealera z Austin i od nich prędzej uzyskasz informacje, niż od europejskich przedstawicielstw, że o polskim nie wspomnę... :cenzura:

_________________
www.poomoc.pl


28 wrz 2015, o 21:32
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lip 2012, o 18:46
Posty: 1729
Lokalizacja: 3-miasto
Płeć: mężczyzna
Moto: Versys; SV650N
Post Re: Aprilia Mana 850
Dzięki za linka! Zdecydowanie więcej informacji :)

_________________
Gdzie zaczyna się pasja, tam kończy się ekonomia.


28 wrz 2015, o 21:41
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sie 2013, o 21:06
Posty: 2164
Lokalizacja: Crewkerne
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650S
Post Re: Aprilia Mana 850
Życzliwie patrząc na świat to jest to fajny motocykl. Kolega takowy posiada od fumfelnowości i zmieniał już raz ten pas od przekładni. Wtedy go zdeka wygięło ile zawołali w serwisie a sam pas nie wytrzymał zakładanego przebiegu. Podobie niby ma wytrzymac co łańcuch, więc szału ni ma. Ponadto z bezpośredniego porównania wychodzi że Mana chcie więcej many na benzynkę bo zeżrała podczas wspólnej przejeżdżawki z moją suzą cały zbiornik paliwa i trza było tankować a moja suza nawet rezerwą nie myrgnęła w tym czasie.
No ale coś za coś. Komforta trza opłacić. (przypuszczam że straty na pasowej przekładni są znaczące)
Generalnie jednak marudzi kolega a ostatnio wk..... się już zdrowo bo moto ma silnik pomalowany strasznie ch...... farbą. Wyglądało oczywiście ślicznie na początku a teraz odłazi całymi płatami.
Być może w innym klimacie niż ten tutejszy monsunowo-zimny nie ma to znaczenia :obity:
(jak go trafię to walnę foty co będzie można se popatrzeć)


2 paź 2015, o 21:45
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lip 2012, o 18:46
Posty: 1729
Lokalizacja: 3-miasto
Płeć: mężczyzna
Moto: Versys; SV650N
Post Re: Aprilia Mana 850
Wiesz co... ostatnio luknąlem na osiągi tej maszyny i mnie lekko zatkało:

From 0 to 100km/h (=62mph)
4'44 (séquentiel)
5'78 (rain)
4'82 (touring)
4'68 (sport)

From 0 to 140km/h (=88mph)
8'70 (séquentiel)
10'44 (rain)
9'48 (touring)
9'12 (sport)

W trybie "tiptronic" jeszcze nie jest tak źle, ale i tak są to lata świetlne za małą SVką. A tutaj mamy do dyspozycji przecież większą pojemność. Co prawda mocy i koni jakoś więcej nie ma, ale straty na tej przekładni pasowej są dosyć duże. Ciekawe jak to się zbiera z pasażerem, bo nie ukrywam, że chciałem trochę dalej wyjechać tym motocyklem. Generalnie na razie zraziłem się trochę osiągami, z drugiej strony pełną moc SVki wykorzystuję może raz na miesiąc jak mi piźnie coś w dekiel.
Jeżeli chodzi o ten pas, to pasuje od maxiskutera. Cena to około 400 zł + ewentualna wymiana, bo nie sprawdziłem jeszcze, czy bez specjalistycznych narzędzi da się to wymienić we własnym zakresie. Jeżeli się da, to koszty aż tak bardzo nie przerażają. A co do odłażącej farby, to tylko kosmetyka. Nic nie stoi na przeszkodzie by ten silnik wyciągnąć i pomalować na nowo :)

_________________
Gdzie zaczyna się pasja, tam kończy się ekonomia.


3 paź 2015, o 18:55
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL