Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 15 maja 2024, o 17:17



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Ku przestrodze dla plażowiczów na motorach 
Autor Wiadomość
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 kwi 2010, o 23:15
Posty: 909
Lokalizacja: Poznań
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650S 2004
Post Ku przestrodze dla plażowiczów na motorach
http://epoznan.pl/news-news-19878-Wypadek_na_Goreckiej

_________________
SV650S K4


22 lip 2010, o 07:59
Zobacz profil WWW
SV Rider

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 16:37
Posty: 1240
Lokalizacja: Poznań
Płeć: mężczyzna
Moto: Z800
Post Re: Ku przestrodze dla plażowiczów na motorach
Jechałem tam w minutę po wypadku... gość w krótkich spodenkach i t-shircie, wystrzeliło go kilkanaście metrów dalej. Próbował się podnieść więc miejmy nadzieję że będzie ok. Ale maszyna wyglądała masakrycznie, części mną kilkadziesiąt m rozrzucone...

_________________
GS500 -> SV650S K3 -> Z800 Batmobile


22 lip 2010, o 08:52
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 kwi 2010, o 23:15
Posty: 909
Lokalizacja: Poznań
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650S 2004
Post Re: Ku przestrodze dla plażowiczów na motorach
Mój ojciec mówił, że jak przejeżdżał to koleś z motoru siedział na schodach z głową w dłoniach, także kręgosłup pewnie cały. Mi wypadek dał do myślenia i znów zakładam nakolanniki do zbroi - mniej wygodnie ale bezpieczniej.

_________________
SV650S K4


22 lip 2010, o 09:03
Zobacz profil WWW
spamOWCA
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 10:38
Posty: 7686
Lokalizacja: Wrocław i Tłustomosty (granica opolskiego i ślaskiego)
Płeć: mężczyzna
Moto: BMW + szpera :)
Post Re: Ku przestrodze dla plażowiczów na motorach
Masakra, a we Wrocku to 80% jeżdżących właśnie tak ubranych jeździ. Może to do nich dotrze.

_________________
Jak czegoś dusz pragnie to gg 1487770


22 lip 2010, o 09:21
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 kwi 2010, o 23:15
Posty: 909
Lokalizacja: Poznań
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650S 2004
Post Re: Ku przestrodze dla plażowiczów na motorach
U nas to samo. Ludzie białe adidaski na nogach i krótkie spodenki + rękawek. Ja jak jadę do garażu tak ubrany to się dziwnie czuje a oni tak na co dzień :) ale nie ma się co dziwić, zdawałem prawko w grudniu i na egzamin ludzie przyszli z jeansach, adidaskach i kurtkach wiosennych. Jak na nich spojrzałem i egzaminator powiedział, że 8 osób zdaje na moto to nie mogłem uwierzyć.
Geneza takich zachowań jest prosta. Kupują anglika rozbitego za grosze, kasy starcza jeszcze na kask i latają a ciuchy kupią później czyli nigdy :) a szpan nad jeziorem jest więc im wystarczy.

_________________
SV650S K4


22 lip 2010, o 09:36
Zobacz profil WWW
erotoman-gawędziarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 02:34
Posty: 3871
Lokalizacja: Otwock
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 1000N 2004
Post Re: Ku przestrodze dla plażowiczów na motorach
matejator napisał(a):
... ale nie ma się co dziwić, zdawałem prawko w grudniu i na egzamin ludzie przyszli z jeansach, adidaskach i kurtkach wiosennych. Jak na nich spojrzałem i egzaminator powiedział, że 8 osób zdaje na moto to nie mogłem uwierzyć.


A co to ma do rzeczy? To jest egzamin, a nie jazda na torze. W kombikach mają przychodzić na egzamin? Skąd wiesz czym oni będą jeździć w przyszłości? Nie koniecznie wszyscy będą na plastikach lub nakedach śmigać - niektórzy dosiądą qauadów i będą się ubierać w bojówki i bluzy, niektórzy chopperów i będą zakładać skórzane kamizelki i jeansy - więc po co im profesjonalne kurtki i gacie na moto, jak i tak nie będą w tym jeździć? Tylko na egzamin? Bez sensu takie myślenie, dlatego egzaminator nie czepiał się strojów zdających - w polsce obowiązkowy jest tylko kask (tak samo jak w innych krajach Europy).

_________________
SVNERWUS


22 lip 2010, o 10:22
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 07:59
Posty: 456
Lokalizacja: SB
Płeć: mężczyzna
Post Re: Ku przestrodze dla plażowiczów na motorach
No bez jaj na egzamin przychodzić w pełnym stroju tym samym sugerując (niekoniecznie to musi być prawda) że się śmiga bez uprawnień. Jak zdawałem w mojej grupie było dwóch śmiałków w kombinezonach, przyjechali na egzamin na motocyklach, obaj polegli na placu.

_________________
Pozdrawiam! :tomekk:


22 lip 2010, o 10:58
Zobacz profil
motocyklista

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 12:42
Posty: 144
Post Re: Ku przestrodze dla plażowiczów na motorach
Jadąc na Grunwald jadący przede mną 300m motocyklista (chyba CBR 600) z plecaczkiem zahaczyli lusterkiem o auto i bęc. Na szczęści nic poważnego im się nie stało (bez większych obtarć) ale i tak od tego momentu wiedziałem dlaczego meczę się tekstach.

Zarówno motocyklista jak i plecaczek mieli krótkie spodenki i koszulkę + plecaczek japonki ...


22 lip 2010, o 11:06
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 kwi 2010, o 23:15
Posty: 909
Lokalizacja: Poznań
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650S 2004
Post Re: Ku przestrodze dla plażowiczów na motorach
Razor napisał(a):
matejator napisał(a):
... ale nie ma się co dziwić, zdawałem prawko w grudniu i na egzamin ludzie przyszli z jeansach, adidaskach i kurtkach wiosennych. Jak na nich spojrzałem i egzaminator powiedział, że 8 osób zdaje na moto to nie mogłem uwierzyć.


A co to ma do rzeczy? To jest egzamin, a nie jazda na torze. W kombikach mają przychodzić na egzamin? Skąd wiesz czym oni będą jeździć w przyszłości? Nie koniecznie wszyscy będą na plastikach lub nakedach śmigać - niektórzy dosiądą qauadów i będą się ubierać w bojówki i bluzy, niektórzy chopperów i będą zakładać skórzane kamizelki i jeansy - więc po co im profesjonalne kurtki i gacie na moto, jak i tak nie będą w tym jeździć? Tylko na egzamin? Bez sensu takie myślenie, dlatego egzaminator nie czepiał się strojów zdających - w polsce obowiązkowy jest tylko kask (tak samo jak w innych krajach Europy).


Ja też nie jechałem w stroju na moto, bo nie miałem, ale miałem wysokie buty spodnie nieprzepuszczające wiatru i kurtkę narciarską. Przy 4 stopniach na dworze jazda w obcisłych krępujących ruchy jeansach i adidaskach to wg mnie głupota. A propos strój na moto miała jedna laska - nie zdała na 8 :)

_________________
SV650S K4


22 lip 2010, o 11:09
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 lip 2010, o 09:24
Posty: 2373
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
Moto: CBR600RR PC40
Post Re: Ku przestrodze dla plażowiczów na motorach
Tomek napisał(a):
No bez jaj na egzamin przychodzić w pełnym stroju tym samym sugerując (niekoniecznie to musi być prawda) że się śmiga bez uprawnień. Jak zdawałem w mojej grupie było dwóch śmiałków w kombinezonach, przyjechali na egzamin na motocyklach, obaj polegli na placu.


Nie ma co uogólniać, mi instruktorzy mówili że jest mile widziane mieć odpowiedni strój na egzaminie. Poza tym, ja byłem ubrany w tekstylia odpowiednie i jakoś zdałem za pierwszym razem :-)

_________________
Obrazek
Motocykl w przeciwieństwie do auta w zakręcie pochyla się we właściwą stronę.


22 lip 2010, o 11:22
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 12:59
Posty: 1840
Lokalizacja: skądinąd
Płeć: mężczyzna
Moto: PW50, CBR600, CR125
Post Re: Ku przestrodze dla plażowiczów na motorach
Pies im mordę lizał, tym wszystkim kolesiom w adidaskach czy klapkach i w krótkich spodniach. Jak się taki wywali, to zrozumie, dlaczego inni jeżdżą w ochraniaczach, ale przecież każdy ma swój rozum i pełne prawo poobdzierać się do kości :obity:

_________________
Lepiej mieć kamyk w bucie niż ziarnko piasku w prezerwatywie ;P


22 lip 2010, o 12:39
Zobacz profil
motorowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 cze 2010, o 20:33
Posty: 83
Lokalizacja: Rogoźno Wlkp
Płeć: mężczyzna
Post Re: Ku przestrodze dla plażowiczów na motorach
Ja na egzaminie miałem tylko swoje rękawice (bez rękawic jeździć nie umiem :)) i buty, które były przykryte jeansami, więc ich nie było widać. Jakbym wparował tam w całym kombi, to na bank bym nie zdał, ot tak trzeba oblać 'pewniaka' dla zasady.

Wczoraj jak jechałem sobie z kumplem na trasie (wtedy miałem jakieś 110 km/h), dojechał do mnie jakiś kolo, oczywiście w białej koszulce i krótkich spodenkach. I tak jechał za mną, nie wyprzedzał mnie. Myślałem, że to CBR na początku, więc tak sobie myślę pokaże mu co potrafi V'ka i bez redukcji dzida :) Jechał trochę za mną, raz go zgubiłem, jak w końcu dojechał do mnie i mnie wyprzedził, okazało się, że to VTR 1000 i koleś, którego już kiedyś też widziałem jak na trasie jechał tak samo ubrany. Jak widać będzie tak jeździł do póki się nie poskłada, czego oczywiście mu nie życzę.

_________________
Aprilia SR 50 '99 Malaguti Drakon Nkd 50 '06 Suzuki GS 500F K4 Suzuki SV 650S K9
Obrazek


22 lip 2010, o 13:52
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 11:36
Posty: 334
Lokalizacja: Koszalin
Płeć: mężczyzna
Moto: Czorna SV650 K1
Post Re: Ku przestrodze dla plażowiczów na motorach
Ale smęcicie... żyjcie i dajcie żyć innym :spoko:

_________________
Czorna SV650 K1


22 lip 2010, o 14:44
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 cze 2010, o 19:24
Posty: 363
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S K5(sprzedany)
Post Re: Ku przestrodze dla plażowiczów na motorach
Ja ostatnio jadąc pod Świeciem autem firmowym widziałem kolesia jadącego czoperkiem w krótkich gaciach i koszulce, na głowie miał "orzeszka", a na nogach japonki hahahah :hahaha: Wprost nie mogłem się wtedy powstrzymać od śmiechu. A następnego dnia w Toruniu widziałem kolesia jadącego jakimś enduro bmw, który miał ubrany integralny kask i kominiarkę, koszulę z krótkim rękawem (nie T-Shirt tylko koszulę), spodnie od garnituru i lakierki do garnituru heheheheh :hahaha: :hahaha: Śmiesznie koleś wyglądał.

_________________
http://www.littlesparkle.pl

Suzuki SV650S K5
Obrazek


22 lip 2010, o 16:07
Zobacz profil WWW
motorowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lut 2010, o 17:47
Posty: 66
Płeć: mężczyzna
Post Re: Ku przestrodze dla plażowiczów na motorach
zonq napisał(a):
Ale smęcicie... żyjcie i dajcie żyć innym :spoko:


Popieram. Jeżeli chcą jeździć w spodenkach, a potem się poobdzierać to ich sprawa. Rok temu przy 30 stopniach w cieniu próbowałem po mojej miejscowości jazdy w spodenkach i rękawku. Po rozpędzeniu się do 100 km/h wróciłem po ciuchy tekstylne. Nie dość, że robi się wtedy tak nie przyjemnie chłodno to jeszcze bliskie spotkanie z owadem jest dosyć bolesne

_________________
Srebrna SV 650 S 2003r.


22 lip 2010, o 16:49
Zobacz profil
SV Rider

Dołączył(a): 26 lut 2010, o 11:22
Posty: 488
Lokalizacja: Gdańsk
Post Re: Ku przestrodze dla plażowiczów na motorach
Póki nie zostawią skóry na asfalcie to się nie nauczą. Nawet mi ich nie żal...

_________________
sv 650 s K5 - blue sucz


22 lip 2010, o 17:08
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 maja 2010, o 21:16
Posty: 297
Lokalizacja: Poznań/Nowy Tomyśl
Płeć: mężczyzna
Post Re: Ku przestrodze dla plażowiczów na motorach
Jak jadę czasem gdzieś kawałek i zakładam tylko jeansy i t-shirt jakoś goło się czuję i rzadko tak robię, ale rękawice i kask zawsze. Co do jazdy na co dzień jeszcze jak wielu to nie widzę tego a jak niektórzy tak potrafią na trasie... do pierwszej gleby (i w orzeszku to może nie być następnej szansy). Ale kompletnie nie rozumiem jazdy (to samo w samochodzie) w klapkach, japonkach itp. dla mnie to mega głupota!!!

_________________
Komar->WSK125->MZ ETZ 251->Yamaha XJ 600S Diversion->Suzuki GSXF750->Suzuki SV1000S


22 lip 2010, o 17:31
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 09:47
Posty: 2660
Lokalizacja: Bjaczystok
Płeć: kobieta
Moto: Trufel 675
Post Re: Ku przestrodze dla plażowiczów na motorach
Nie wiem czy to szpan, czy wiara w swoje umiejętności czy po prostu nie posiadanie odpowiednich ciuchów... Ja ani razu nie wyjechałam w spodenkach czy koszulce. W adidasach dziwnie mi się biegi zmienia bo zawszę jeżdżę w Sidikach i jestem przyzwyczajona, tak samo bez rękawic nie potrafię wsiąść na moto. A jak jest na prawdę gorąco to skórę zmieniam na lżejszą Alpinę z meshu no i jeansy (jak np. jadę do szkoły czy pracy). Tylko ochraniacze na kolana muszę dokupić.

Lepiej odrobinę się spocić niż zostawić skórę na asfalcie :/ :!:

_________________
Suzuki SV 650s 2006 -> Honda VTR 1000 SP1 2001 -> Triumph Street Triple 675 2012


22 lip 2010, o 18:41
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 mar 2010, o 11:38
Posty: 250
Płeć: mężczyzna
Moto: Bandzior 1250 :)
Post Re: Ku przestrodze dla plażowiczów na motorach
Zakupiłem i zbroję i nakolanniki więc upał nie taki straszny... I bez tego nie wsiadam na moto. Różnych dziwaków widziałem (gościa na enduro w koszuli i dżinach też), ale dziś lekko się zdziwiłem, bo takiego widoku to jeszcze nie widziałem... Koleś jakimś ścigiem w krótkich spodenkach, addidaski i bez koszulki. :omg: Obowiązkowa dziara na łapie :)

_________________
SV 650N 04


22 lip 2010, o 18:55
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 02:22
Posty: 7755
Lokalizacja: WPR
Płeć: mężczyzna
Moto: TT1050
Post Re: Ku przestrodze dla plażowiczów na motorach
A ja dziś wracając do domu widziałem na obrzeżach Pruszkowa wypadek. Klient jechał na DT125 i wypierdzielił się na środku skrzyżowania. Są tam koleiny, a jemu chyba skręcanie nie wyszło, z resztą głowy nie dam, widziałem tylko jak upada, nie jestem pewny czemu. Prędkość zerowa, może ze 20km/h, szybciej się nie da, bo droga dziurawa, widoczności brak. Podjeżdżam bliżej, no i co widzę? Okazuje się, że to chłopak, z którym chodziłem do podstawówki, skończony gamoń, za wrodzony intelekt powinien dostać dożywotni zakaz prowadzenia wszystkiego, czego tylko można zakazać. Moto nie było nawet jego, pożyczył od kolegi "przejechać się" i właśnie ci koledzy do niego podbiegali. A jak wyglądał strój naszego nieszczęśnika? Adidaski, krótkie spodenki i już, koniec ubioru. Bez koszulki, bez kasku. Lewa noga starta z boku, cała czerwona - od buta do spodni. Lewa ręka od łokcia do ramienia. Jeszcze na klacie i brzuchu trochę poobcierany. No i łeb sobie rozbił, ale nie jestem pewny z której strony, bo i na twarzy miał krew i z tyłu głowy. Przypominam - prędkość najwyżej ze 20km/h ;)

_________________
Triumph Tiger 1050 << bikepics


22 lip 2010, o 18:56
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL