Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 17 cze 2024, o 02:23



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Assistance 
Autor Wiadomość
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 maja 2011, o 14:52
Posty: 5631
Lokalizacja: Dęblin-Piaseczno
Płeć: mężczyzna
Moto: suzuki sv 650S 99r.
Post Assistance
Jakiś czas temu wraz z Puszysty Trzmielik powstał pomysł aby stworzyć Assistance Motocykliści z Warszawy. Kolega na stronie ASSISTANCE motocykliści motocyklistom zamieścił zakładkę z taką mapą. Na początku inicjatywą było stworzenie assistance mapy z osobami głównie z Warszawy i okolic. Po jakimś czasie padł kolejny pomysł aby tą mapę rozszerzyć na ogólnopolską skalę po to aby bardziej rozszerzyć zakres pomocy. Osoby z :forum: które chcą być dołączone do ASSISTANCE motocykliści motocyklistom proszone są o kontakt na priv do Puszysty Trzmielik w celu podania swoich danych oraz numeru tel lub na kontakt Facebook-u. W najbliższym czasie na stronie ASSISTANCE motocykliści motocyklistom znajda się kolejne informacje.

Przypominam dla tych którzy nie wiedzą i nie pamiętają, że mamy SV Assistance. Trochę czasu już upłynęło i zapewne wiele osób zmieniło numery tel oraz adresy zamieszkania zatem poszczególne dane można by edytować. :)

_________________
SV 650 S '99/GSX-R 750 K1

www.logo-ratio.pl


Ostatnio edytowano 17 wrz 2013, o 18:38 przez kozik, łącznie edytowano 1 raz



17 wrz 2013, o 12:38
Zobacz profil WWW
pieszy

Dołączył(a): 16 wrz 2013, o 13:57
Posty: 2
Płeć: mężczyzna
Moto: haya
Post Re: Assistance
Witam wszystkich. W sumie kozik wyprzedził wszystko bo ja najpierw napisałem do administratorów forum czy nie mieliby nic przeciwko żeby tu napisać o tym, ale skoro temat został poruszony, chciałbym wytłumaczyć parę rzeczy.
Mamy grupę na Facebooku https://www.facebook.com/groups/motocyklisci/
Jest to takie miejsce motocyklistów z Warszawy gdzie umawiamy się na wspólne latanie a zimą gadamy o pierdołach. Pewnie połowa ludzi jest z poza Warszawy, ale to nie ma znaczenia bo wszyscy jesteśmy jedną wielką rodziną i nigdy nie było moim zamiarem tworzyć "grupy" jako takiej i odseparowania części motocyklistów od reszty, nie mniej jednak żeby się spotykać fajnie jest mieszkać niedaleko siebie. W tej chwili jest tam 1450 osób. Są policjanci i policjantki, nawet parę osób mieszkających z Krakowa :) bo jest tam nas dużo. Przypuszczam że to jest powód.
Jakiś czas temu wpadłem na pomysł że mając tyle osób zrzeszonych można by ponegocjować z firmami zniżki. Dla nich to była by ogromna grupa potencjalnych klientów a dla każdego z nas, coś mniej do zapłacenia. Poszedłem w kilka miejsc i okazało się że pomysł zyskał uznanie nie tylko motocyklistów ale i firm które by chciały dać motocyklistom zniżki.
Tu pojawił się pierwszy problem. OK mamy trzy firmy, taką informację można podać na Facebooku gdzieś ale co będzie jak będzie tych firm 100. Użytkownik będzie miał kilka stron A4 maszynopisu z adresami i musiałby sprawdzać gdzie to jest i co jest blisko niego. W takim momencie zrezygnuje bo informacje jakich szuka są bardzo źle podane mu i jest brak wyszukiwania. Więc okazało się że Facebook nie oferuje tego co by mi pasowało, więc napisałem sam stronę www z bazą danych i wszystkim tym co mi było potrzebne. Napisałem wszystko w html5 i css3 przy czym cała strona jest w pełni "RESPONSIVE" - co to znaczy - to znaczy że powinna działać na każdym urządzeniu przenośnym, sama się zmienia dostosowywując swój interface do rozmiaru ekranu na którym jest wyświetlana. Chciałem żeby każdy motocyklista będąc na mieście mógł sobie wejść na nią z telefonu i sprawdzić na mapie gdzie ma najbliższą restaurację która daje zniżki motocyklistom, albo gdzie jest dobre żarcie. Strona jest w budowie, choć część rzeczy już działa. W trakcie prac nad tym dopadł mnie kozik z tekstem zróbmy assistance. Na początku byłem sceptycznie nastawiony do pomysłu bo kto by chciał podawać wszystkim ludziom swój adres zamieszkania, numer telefonu i imię. Ale potem zobaczyłem waszą mapę i stwierdziłem że to da się zrobić. Jedyną prawdziwą informacją powinien być numer telefonu, zamiast imienia można podać nick który nie powiąże nikogo z Facebookiem ani z forum w tym przypadku, a lokalizację punktu można podać jako najbliższe skrzyżowanie, albo jak ktoś uważa że to za blisko to dzielnicę Warszawy, albo środek miejscowości w której mieszka. To wystarczy. Jak ktoś będzie potrzebował pomocy, zadzwoni, wtedy będzie można wszystko dogadać.
Powiedziałem na grupie żeby liczyli się z tym że akcja jest dobrowolna i we własnym zakresie i to wcale nie znaczy że zaraz każdy ruszy dupę i rzuci wszystko żeby pomóc. Bardzo możliwe że usłyszymy że jest w pracy i nie może, albo zajmuje się dzieckiem, albo coś tam. Nie ważne. Ale jeśli będzie mógł to pomoże, albo poradzi gdzie się udać, gdzie jest jakiś serwis w pobliżu który zna i jest dobry. Rozumiecie, to nie ma być obligatoryjne. Niebieskie punkty to zwykli ludzie, Czerwone to ktoś kto zna się na motocyklach lub jest w posiadaniu busa lub lawety. Może to jeszcze zmodyfikujemy w przyszłości narazie to jest jakiś początek.
Jedyne co mogę obiecać wszystkim, to to, że strona stoi na prywatnym serwerze i zawsze będzie darmowa dla wszystkich i nigdy nie pojawią się tam reklamy. Nie będzie zarabiania na tym w żaden sposób bo to zawsze rodzi zazdrość i negatywne nastawienie to całego tematu - ktoś ma z tego kasę. Więc nie. Jak narazie to ja za to płacę bo to mój hosting i moja domena :) i tak bym chciał żeby było na zawsze.
Teraz, jeśli ktoś miałby ochotę uczestniczyć w tym, zapraszam do kontaktu ze mną.
Jeśli ktoś ma firmę która dałaby motocyklistom zniżki też zapraszam.
Nie musi to być firma z Warszawy, choć pomysł urodził się na grupie motocyklistów z Warszawy, która ma pewnie drugie tyle motocyklistów z całej Polski tylko się nie przyznają :P
Może kiedyś zrobi się z tego miejsce które faktycznie będzie bazą danych dla nas z mnustwem informacji.
W tej chwili pracuję nad zrobieniem komentarzy, które można by pisać o tych miejscach które dają nam zniżki. Czy są fajne, czy jest dobre żarcie, czy ludzie są mili. Nic nie daje lepszej gwarancji jak doświadczenie innych :)
Mam pracę a siedzę i robię to wszystko po godzinach, więc nie spodziewajcie się że wszystko będzie działać zaraz. To dużo pracy, dużo błędów wychodzi i trzeba siedzieć i kombinować gdzie są i je poprawiać.
Jeśli możecie sprawdzić jak działą strona na telefonach komórkowych to byłbym wdzięczny. Powinna działać :)

http://createdbyjurand.com/motocyklisci/

Nawet jeśli nie chcecie się przyłączyć do assistance, bez problemu możecie korzystać z tej strony i z pomocy innych. Tam są ludzie którzy nie patrzą czy ktoś jest z forum czy z grupy. Jeśli jest motocyklistą i potrzebuje pomocy to mu się pomoże jeśli tylko będzie można :)

Rozmawiam też z administratorami innych grup motocyklowych, takich jak gsxf.pl i podobnych, zrzeszających motocyklistów na forach motocyklowych czy nie mieliby nic przeciwko poinformowania użytkowników tych forów o takim temacie. Może jednak wyjdzie z tego coś naprawdę przydatnego :)

To tyle.
Miłego dnia...choć leje równo i jak wszyscy czekam na jakieś słońce :/


17 wrz 2013, o 17:15
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 wrz 2012, o 18:48
Posty: 117
Lokalizacja: okolice Krakowa
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650N '03
Post Re: Assistance
fajna inicjatywa !!! :) powodzenia

_________________
etz250->B6N->SV650N99'->SV650N03'


18 wrz 2013, o 08:41
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL