Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 17 cze 2024, o 06:52



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Rejestracja motocykla z zagranicy 
Autor Wiadomość
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lis 2012, o 22:56
Posty: 1186
Lokalizacja: Kraków/Wielka Wieś
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650s k3
Post Re: Rejestracja motocykla z zagranicy
Jak cie stać to płać... Nic nowego w RP

_________________
650S k3 by Rene >> viewtopic.php?f=9&t=8742&start=20


12 mar 2013, o 18:07
Zobacz profil
rowerzysta

Dołączył(a): 17 lut 2013, o 14:23
Posty: 20
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650S Max77Design
Post Motocykle z Włoch - rejestracja krok po kroku
Witam.


Jako, że jestem nawet w trakcie rejestracji swojego motocykla mogę wszystko po kolei opisać. Na przykładzie mojej SV.

A więc sprawa ma się tak. Ja swój motocykl kupiłem od handlarza, który go sprowadził po wcześniejszym "wymeldowaniu" go we Włoszech. I teraz jest kilka opcji, i tutaj musicie się odnaleźć bo to główny moment. Inaczej się ma sprawa gdy moto jest przywiezione z blachami, inaczej jak bez i inaczej jak bez blach i z faktura VAT -marża. Ja osobiście miałem to 3 i byłem zwolniony z jakichkolwiek opłat czysto za sprowadzenie.
Przejdźmy do sedna - kiedy moto stoi w garażu zastanawiasz się pewnie na jaki przygotować się wydatek. Otóż kolejność zadań jest następująca:

1. Bierzesz KARTĘ POJAZDU (gdy wymeldowany jest pokreślona) i taki DOKUMENT ze znakiem wodnym i napisem AUTOMOBILE CLUB D'ITALIA (chyba świadectwo homologacji).

2. Udajemy się do tłumacza z j. włoskiego (przysięgłego oczywiście) i on to tłumaczy. Koszt to różnie piszą, czas też (ja zdradzę że w Płocku się to robi przez godzinę i za 80 zł).

3*. Teraz czas na kolejki - WYDZIAŁ KOMUNIKACJI - Jeżeli macie bez tablic.
(Jeżeli macie tablice to zapewne przegląd) ale o tym za moment. Kiedy motor jest wymeldowany to grzejemy do wydziału. Przedstawiamy ORYGINAŁY (można zrobić ksera wszystkiego ale ode mnie nie chcieli) KARTY POJAZDU I HOMOLOGACJI Z TŁUMACZENIAMI (Z PIECZĄTKĄ) , FAKTURĄ , OŚWIADCZENIEM ŻE POJAZD PRZYJECHAŁ BEZ TABLIC I WNIOSKIEM O REJESTRACJĘ TYMCZASOWĄ. Po okazaniu dowodu osobistego i uiszczeniu (nie pamiętam dokładnie) 40-55 zł - dostajemy blachę(CZERWONĄ) i tymczasowy dowód.

4. Jeżeli przez to przeszedłeś to już prawie wszystko za Tobą Wink Teraz tylko zwieńczenie dzieła rejestracji TYMCZASOWEJ (na dokładnie miesiąc) ;P Trzeba teraz udać się do ubezpieczyciela i ubezpieczyć. Tutaj dobrze popytać. Ja miałem proponowane od 280 zł w PZU do 1530zł gdzieś tam... Wybieramy naszym zdaniem najlepszą ofertę i już prawie .

5. Jedziemy sobie motorem w celu wykonania BADANIA TECHNICZNEGO. Koszt bodajże 62 zł. Obsługa ogląda motor czy numery się zgadzają i inne rzeczy sprawdza. I tam drukują taki papier z przeglądu.




* Jeżeli MASZ BLACHY to sprawa wygląda trochę inaczej. Nie przerabiałem tego, ale najprawdopodobniej możesz od razu zrobić przegląd. Później pkt 1 i 2 i twardy dowód.

Jeżeli chodzi o dalsze postępowanie to zdam relację jak je wykonam. W najbliższych planach wycieczka do wydziału i zrobienie CZARNYCH blach. o cenach i potrzebnych dokumentach będę informował.

_________________
Moja piękność ;)
Filmik z pracą silnika i ogólnie malowanie ;)


7 maja 2013, o 21:39
Zobacz profil
Mister Apollo
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 07:16
Posty: 5365
Lokalizacja: WGM
Płeć: mężczyzna
Moto: Z1000
Post Re: Rejestracja motocykla z zagranicy
Jeżeli masz blachy to jedziesz prosto na przegląd techniczny pomijając polskie tablice tymczasowe, zawczasu ubezpieczając pojazd na podstawie nr. ramy. Na badanie polecam zabranie tłumaczenia oryginalnego dowodu rejestracyjnego, inaczej będą przejścia z wypełnieniem dowodu wg. eurotaxu.

_________________
SV 650S - Błękitny Ogórek -> Z1000 - Ognista pomarańcza


8 maja 2013, o 09:01
Zobacz profil
pieszy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2013, o 06:46
Posty: 7
Lokalizacja: Warszawa // Łosice
Płeć: mężczyzna
Moto: SV1000S 2003
Post Re: Rejestracja motocykla z zagranicy
Kupiłem motocykl od polaka mieszkającego na stałe w Anglii, moto zarejestrowane w UK oczywiście, transakcja na terenie RP.
Dostałem dowód V5C ( bez sekcji 11) oraz umowę kupna sprzedaży w języku polskim. Zapłaciłem 2 % podatku bo taniej wychodziło niz staranie się o zwolnienie z podatku (160zł).
Wyżej piszecie, że do rejestracji potrzebne jest jeszcze dowód "wymeldowania". Nic takiego nie mam, czy bez tego nie zarejestruje moto?

Pozdrawiam,
Rafał

_________________
Simson S51 => Dealim VT125 => GSX-R 600 SRAD => SV 1000 K3


12 maja 2013, o 07:29
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 wrz 2010, o 03:27
Posty: 127
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: mężczyzna
Post Re: Rejestracja motocykla z zagranicy
aliend napisał(a):
Kupiłem motocykl od polaka mieszkającego na stałe w Anglii, moto zarejestrowane w UK oczywiście, transakcja na terenie RP.
Dostałem dowód V5C ( bez sekcji 11) oraz umowę kupna sprzedaży w języku polskim. Zapłaciłem 2 % podatku bo taniej wychodziło niz staranie się o zwolnienie z podatku (160zł).
Wyżej piszecie, że do rejestracji potrzebne jest jeszcze dowód "wymeldowania". Nic takiego nie mam, czy bez tego nie zarejestruje moto?

Pozdrawiam,
Rafał


Niewiem czy uporales sie juz z problemem bo pisales na poczatku miesiaca..

Kwestie wyrejestrowania z wysp powinienbyl zalatwic ten co Ci motocykl sprzedawal. Ta sekcja o permanent export jest na drugiej stronie V5 a do tlumaczenia dajesz tylko pierwsza kartke V5. Moto musi byc wyrejestrowane pierw z kraju z ktorego pochodzi. Ale na 99% jestem pewien ze sprzedajacy to zrobil bo w przeciwnym razie dalej musialby placic za podatek drogowy, przeglad i inne duperele ktore trzeba dopoki nie zrobi sie SORN'a na moto (ze stoi poza droga i jest nie uzywane tymczasowo) badz tez nie wyrejestruje sie go kompletnie na export.


31 maja 2013, o 02:23
Zobacz profil
rowerzysta

Dołączył(a): 21 maja 2013, o 20:08
Posty: 49
Płeć: mężczyzna
Post Re: Rejestracja motocykla z zagranicy
Przecież w urzędzie nie sprawdzają tego czy pojazd jest wymeldowany, chyba nie mają dostępu do zagranicznych danych? Wydaje mi się że sam dowód rej. wystarczy. Ja miałem moto z francji i o niczym takim jak wymeldowaniu pojazdu nawet nie wspomnieli. Dowód, umowa, przegląd i VAT wystarczyło, poszło bez problemów.


2 cze 2013, o 23:01
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 wrz 2010, o 03:27
Posty: 127
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: mężczyzna
Post Re: Rejestracja motocykla z zagranicy
Doniu napisał(a):
Przecież w urzędzie nie sprawdzają tego czy pojazd jest wymeldowany, chyba nie mają dostępu do zagranicznych danych?


Od czasu wydania tymczasowego dowodu do twardego podobno sprawdzaja podane dane podczas rejestracji. Ile w tym prawdy i czy rzeczywiscie sprawdzaja czy tylko 'sprawdzaja'= drukuja twardy dowod to chyba tylko te Panie za okienkiem wiedza ;)


2 cze 2013, o 23:08
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 gru 2012, o 13:56
Posty: 900
Lokalizacja: Wa-wa
Płeć: mężczyzna
Moto: KLE-kot
Post Re: Rejestracja motocykla z zagranicy
aliend napisał(a):
Wyżej piszecie, że do rejestracji potrzebne jest jeszcze dowód "wymeldowania". Nic takiego nie mam, czy bez tego nie zarejestruje moto?

Pozdrawiam,
Rafał


Nie wiem czy mnie pamięć nie myli i czy coś się nie zmieniło, ale w 2009 roku rejestrowałem w Polsce moto sprowadzone z Anglii i żadnego dowodu wyrejestrowania nie potrzebowałem. Zresztą jeśli dobrze pamiętam to nawet nic takiego nie dostałem w UK.

_________________
GSF600 N || SV650 S K4 || ZXR400 || CBR600RR || GSF1250 GT || Street Triple || SV650 S '99 || Versys 650


3 cze 2013, o 16:35
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL