Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 28 mar 2024, o 12:46

Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj lub przejrzyj dział FAQ, może już padła odpowiedz na Twoje pytanie.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów, temat ma jasno określać z czym masz problem i w jakim modelu SV.



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Mocowania boczne czaszy 
Autor Wiadomość
pieszy

Dołączył(a): 27 gru 2019, o 18:42
Posty: 5
Płeć: mężczyzna
Moto: Sv 1000 k6
Post Mocowania boczne czaszy
Dzień dobry, jest mi ktoś w stanie napisać, objaśnić jak mam zamocować te male cholerstwa ;D Kupilem 2 sztuki takich mocowań: https://allegro.pl/oferta/mocowania-cza ... NTc3MDE%3D

nie mogę na necie foty wyszukać jak to wgl wygląda zamocowane...:/
Pozdrawiam :)


26 kwi 2020, o 11:47
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lip 2010, o 14:28
Posty: 1963
Lokalizacja: Piła / Szczecin
Płeć: mężczyzna
Moto: B*R*A*K
Post Re: Mocowania boczne czaszy
to jak ci się ta czacha trzymała na motocyklu?

To są główne mocowania boczne czachy przychodzą od wewnątrz.

Obrazek

_________________
Obrazek

SV650S k3
bikepics.com


26 kwi 2020, o 21:21
Zobacz profil
pieszy

Dołączył(a): 27 gru 2019, o 18:42
Posty: 5
Płeć: mężczyzna
Moto: Sv 1000 k6
Post Re: Mocowania boczne czaszy
Dzięki mistrzu..nie wpadł bym na to chyba jak to zamocować ;D. Generalnie to mam nakeda, ale z tego co wiem jest to sv1000S przerobiony na N...kupiłem czasze, owiewki boczne, stelaż pod lampie. Brakuje mi jeszcze lampy, wypełnień, szybki i Clip -on ;D...no i pewnie paru mocowań o których jeszcze nie wiem, bo coś te boczne owiewki nie chcą pasować (oryginalne, wybite maja na plastiku "sv1000")..daremny zemnie mechanik ;D Wrócę do domu to zrobię parę fotek jak to wygląda :)


28 kwi 2020, o 19:44
Zobacz profil
SV Rider

Dołączył(a): 20 kwi 2013, o 11:22
Posty: 1573
Lokalizacja: Wrocław<->Głuszyca
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S '2003
Post Re: Mocowania boczne czaszy
To żebyś się za dużo nie naszarpał, to takie "tips of the day":
- najpierw przykręć lampę do owiewki. pod górnymi zaczepami poprowadź wiązkę lampy (masz rozrysowane w serwisówce Suzuki okablowanie czaszy).
- na stelażu powinieneś mieć gumy w które wchodzą kołki (zaokrąglone na końcu, na żebrowanej gwiaździście podstawie - jeśli kupisz lampę używaną, jest duża szansa, że któryś będzie urwany), one robią za wibroizolację, lampa jest przykręcana tylko do czaszy, a w stelażu to właściwie wisi na tych kołkach. Do stelaża kołkujesz (plastikowy kołek rozprężny 6mm na najdalej wysuniętym w przód punkcie stelaża - po to jest ten otwór) wypełnienie górne. Oprócz tego kołka w stelażu to wypełnienie trzyma się na jeszcze dwóch kołkach (jak te, które trzymają czaszę). Sprawdź czy masz, żeby się nie okazało, że Ci się coś po złożeniu telepie na wybojach.
- do czaszy przykręcasz szybę, dolne wypełnienie i kierunkowskazy. Jeśli będziesz robił coś później z przodem (dostęp do półek, stacyjki itp.), to odkręcasz tylko te śruby od boczków (mocowania o które pytałeś), 2 śruby na styku wypełnienia górnego i czaszy ( z gniazdem pod imbus 4 mm, okolice tych trójkątnych wypełnień po bokach), lusterka i te 2 śruby z gniazdem pod śrubokręt krzyżakowy (przy linii styku szyby z czaszą, za lusterkami). Odpinasz złączkę świateł/kierunkowskazów i zdejmujesz cały taki komplecik, bez ruszania szyby czy dolnego wypełnienia.
- czaszę trzymają (oprócz tych dwóch skrajnych, krzyżak Ph2) jeszcze 4 (śruby+specjalne gumowo-metalowe gniazda).
- część śrub spinających plastiki nie jest wkręcana bezpośrednio w plastik, tylko w blaszane gniazda mocowane w plastikach na zatrzask. Można je dokupić luzem (gdybyś nie miał), ale pewnie mam jeszcze jakieś po rozbiórce połamanej czaszy, ale na pewno nie cały komplet. To takie gniazda jak te, które trzymają wkręty od "trójkątów" wypełnienia w wypełnieniu górnym. Na rysunku podesłanym przez acinr_PL to element numer 4. Jeśli nie w ASO, to w większości sklepów z częściami do skuterów.
- pamiętaj w dobrej kolejności założyć czaszę na te górne wąsy od stelaża, na których mocowane są lusterka. Tam też są gumy od wibroizolacji.
- gdyby się okazało, że masz skrzywiony stelaż (to chyba norma po dzwonie), to będzie się to objawiało tym, że na końcach czaszy (za lusterkami) będzie prężyć owiewka względem szyby i wypełnienia górnego.
- licznik mocowany jest w stelażu też z jakimiś gumami tłumiącymi wibracje, nie pomiń ich.
- w czaszy te śruby do mocowań o które pytałeś też są mocowane z gumami izolującymi drgania.
- jeśli ktoś z poprzedników w przeróbce z S na N wymienił też półki, to w N są inaczej rozstawione ograniczniki skrętu zanim dobijesz do nich kierownicą możesz clip-on'ami uderzyć w wypełnienie czaszy (kierownica w S odchyla się mniej niż w N w granicznych położeniach).

Powodzenia w powrocie do oryginału! :)

_________________
"Cholernie chciało mi się śmiać" Kurt Vonnegut jr


29 kwi 2020, o 17:04
Zobacz profil
pieszy

Dołączył(a): 27 gru 2019, o 18:42
Posty: 5
Płeć: mężczyzna
Moto: Sv 1000 k6
Post Re: Mocowania boczne czaszy
Dzięki wielkie Komi, przyda się....nie wszytko rozumiem ale ogarnę chyba :D
https://s6.ifotos.pl/img/WP2020042_qaqpxha.jpg

https://s6.ifotos.pl/img/WP2020042_qaqpxhq.jpg

Jak patrze na ceny tych reflektorów...to masakra :)


29 kwi 2020, o 18:26
Zobacz profil
SV Rider

Dołączył(a): 20 kwi 2013, o 11:22
Posty: 1573
Lokalizacja: Wrocław<->Głuszyca
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S '2003
Post Re: Mocowania boczne czaszy
Jeśli uda Ci się dostać w dobrym stanie wersję EU (kontynentalną, czyli światła mijania oświetlają prawe pobocze) z niepourywanymi zaczepami za 600-700PLN to będzie "good deal" :) To, że ta sama lampa jest w SV650S i w SV1000S, to już pewnie wiesz :) Jeśli się zdecydujesz na brytyjską lampę (będzie taniej), to na forum są wątki z wymianą odbłyśników na kontynentalne, więc da się (ale i tak wtedy potrzebujesz lampę na dawcę "prawostronnych" odbłyśników). Druga sprawa (jeśli chodzi o cenę lampy) to to, że kiedy sprzedasz oryginalną (do N'ki) to część z pieniędzy za lampę do S'ki odzyskasz. One też są w cenie, zwłaszcza klosz, który przy "paciakach" obrywa równie często jak klosze zegarów w gaźnikowej N'ce :->
Jeśli będziesz miał problem przy składaniu (coś nie styka), to pisz - mam jakieś zdjęcia z etapów robót po zdjęciu czaszy (wymiana łożyska główki ramy, zmiana przewodów na oplot, montowanie woltomierza/termometru, gniazda zapalniczki i takie-tam). Co prawda SV650S, ale mocowania i czasza są takie same.

Kurczę, kolejny, co ma dywan w garażu. To tylko ja "na biedaka", znaczy goły beton? :D

_________________
"Cholernie chciało mi się śmiać" Kurt Vonnegut jr


30 kwi 2020, o 10:32
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL