Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 28 mar 2024, o 11:31

Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj lub przejrzyj dział FAQ, może już padła odpowiedz na Twoje pytanie.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów, temat ma jasno określać z czym masz problem i w jakim modelu SV.



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Pstyk, działający jeden cylinder, brak mocy - pomocy :| 
Autor Wiadomość
pieszy

Dołączył(a): 15 paź 2017, o 13:53
Posty: 3
Lokalizacja: Częsochowa
Płeć: mężczyzna
Moto: SV1000S 2003
Post Pstyk, działający jeden cylinder, brak mocy - pomocy :|
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów i użytkowników SVek. Mam pewien problem ze swoją maszyną a konkretnie suzuki sv1000s z 2003roku. Zrobiłem na niej kilka tysięcy kilometrów i nigdy mnie nie zawiodła. Po zakupie zrobiłem podstawową serwisówke - wymiana filtrów, oleju, świec. Ale przechodząc do sedna - pewnego słonecznego wrześniowego popołudnia jadąc prostą drogą przy prędkości ok 90 km/h usłyszałem niezbyt głośne pstyknięcie i nagle motocykl w 2/3 stracił moc, doczołgałem się tylko do domu. Dodatkowo dźwięk motocykla bardziej przypominał właśnie ruski czołg niż przyjemne brzmienie 2 wydechów. Po przyjeździe do domu okazało się że górny/przedni/pierwszy cylinder jest zimny. Zaznaczam od razu że nie doszło do jakiegokolwiek zamoczenia bo było suchutko. Sprawdziłem na 3 kompletach dedykowanych świec - na każdej była iskra, na kablach nie ma żadnego przebicia. Oczywiście motocykl pali bez problemu napięcie na aku prawidłowe ale po odpaleniu trzeba go lekko trzymać na gazie aby nie zgasł. Co byście podejrzewali ? Pierścienie ? Moduł zapłonowy ? Sprawa mechaniczna czy może jednak coś z elektryką ? Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję za każdą odpowiedź :)

Dodam że nie jestem ani kompletnym laikiem ani też specjalistą więc prawie na pewno moto będzie czekała wizyta u mechanika i ciekawi mnie orientacyjny koszt napraw związanych z moją usterką.


4 lis 2017, o 11:22
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lis 2010, o 17:51
Posty: 2766
Lokalizacja: SJ
Płeć: mężczyzna
Moto: Sv 650N k3/mts1200
Post Re: Pstyk, działający jeden cylinder, brak mocy - pomocy :|
Miałem podobnie. U mnie problem sam się rozwiązał po wizycie u mechanika (mimo, że nawet go nie dotknął)
Prawdopodobnie cewka padła. Używaną znajdz i podmień powinno rozwiązać problem. Ja wymieniłem ją, bo potrzebowałem pewnego sprzęta na wyjazd i od tej pory nie ma problemu.


4 lis 2017, o 17:08
Zobacz profil
SV Rider

Dołączył(a): 12 lut 2016, o 22:05
Posty: 1242
Lokalizacja: Roma
Płeć: mężczyzna
Moto: Sv 650 K8 Traveller
Post Re: Pstyk, działający jeden cylinder, brak mocy - pomocy :|
Ten "Pstyk" daję mi do myślenia, boję się że może to być usterka mechaniczna. Sprawdź sprężanie na tym cylindrze i daj znać.

_________________
Nec temere, nec timide.


4 lis 2017, o 21:50
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL