Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 28 mar 2024, o 12:33



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Gniazdo zapalniczki +pytania 
Autor Wiadomość
Piguła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 mar 2013, o 11:40
Posty: 1861
Lokalizacja: Chodzież (WLKP)
Płeć: mężczyzna
Moto: KAWASAKI ZX-10 R
Post Re: Gniazdo zapalniczki +pytania
Arek1 napisał(a):
Kaban159 napisał(a):
I po kłopocie, sprawilem sobie Pb 10000mah :) wystarczy prawie na trzy krotne ładowanie telefonu

Koszt?


0zl, znajomemu zalegalo w biurku parę firmowych sztuk i kazał mi to zabierać - ale w weekend wypada postawić chociaż za to flaszkę :obity:
Edit.
Jak zwykle się pomyliłem, to ustrojstwo ma 2300 mAh... Ale lepsze to jak nic, ważne że chociaż moja ładowarka to naladuje xd

_________________
WR 400F ==> SV 650N ==> R6==> FZ1 ==> SV1000S ==> KAWASAKI ZX-10R


14 lip 2015, o 07:03
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 mar 2012, o 00:41
Posty: 2924
Lokalizacja: Bezrzecze/Szczecin
Płeć: mężczyzna
Moto: Bawaria...
Post Re: Gniazdo zapalniczki +pytania
Kaban159 napisał(a):
Arek1 napisał(a):
Kaban159 napisał(a):
I po kłopocie, sprawilem sobie Pb 10000mah :) wystarczy prawie na trzy krotne ładowanie telefonu

Koszt?


0zl, znajomemu zalegalo w biurku parę firmowych sztuk i kazał mi to zabierać - ale w weekend wypada postawić chociaż za to flaszkę :obity:
Edit.
Jak zwykle się pomyliłem, to ustrojstwo ma 2300 mAh... Ale lepsze to jak nic, ważne że chociaż moja ładowarka to naladuje xd

Grunt żeby spełniało na tyle swoją rolę, aby właściciel był zadowolony. :spoko:

_________________
www.poomoc.pl


14 lip 2015, o 10:29
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lip 2014, o 13:29
Posty: 308
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S / N
Post Re: Gniazdo zapalniczki +pytania
Kaban159

Więcej amperów. Do tego Sony proponuję natężenie 2 Ampery.
Obrazek


14 lip 2015, o 12:09
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 mar 2012, o 12:58
Posty: 362
Lokalizacja: WOS :)
Płeć: mężczyzna
Moto: Tymczasowo brak
Post Re: Gniazdo zapalniczki +pytania
http://www.m-life.pl/pl/12414-ladowarka ... -1a-m-life

ja używam takiej. I przyznaje nie tylko podtrzymuje baterie podczas korzystania z GPS ale także ładuje telefon.


20 lip 2015, o 16:18
Zobacz profil
motorowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 kwi 2015, o 13:19
Posty: 97
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650 S
Post Re: Gniazdo zapalniczki +pytania
Hej czy jest ktoś w stanie podzielić się zdjęciem jak ma podłączone kable od gniazda ładowania do skrzynki bezpieczników? Tak aby gniazdo puszczało prąd dopiero po przekręceniu kluczyka? Będę mega wdzięczny.


31 maja 2020, o 12:13
Zobacz profil
SV Rider

Dołączył(a): 20 kwi 2013, o 11:22
Posty: 1573
Lokalizacja: Wrocław<->Głuszyca
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S '2003
Post Re: Gniazdo zapalniczki +pytania
Zdjęcie to nie, bo nie mam, ale u siebie wpinałem się gdzieś indziej - zasada działania taka sam jak opisałeś - ja użyłem dodatkowego przekaźnika samochodowego (1-biegunowy). Do zasilania cewki wpiąłem się do tylnego oświetlenia (we wtryskowej załącza się po przekręceniu kluczyka) a do styków AKU (przez bezpiecznik). Na razie osobno mam przekaźnik i modułową (spięte pojedyncze 4) skrzynkę bezpieczników (grzane manetki, ładowanie dla TomTom'a, gniazdo zapalniczki na kierownicy - przez przekaźnik i gniazdo zapalniczki w zadupku - tylko przez bezpiecznik). Idea jest taka, żeby to na kierownicy (dostępne z zewnątrz) miało zasilanie tylko po przekręceniu kluczyka (nie trzeba chyba tłumaczyć, to jedyne sensowne) a to w zadupku tylko przez bezpiecznik (np. do podpinania ładowania na noc w garażu - też chyba nie trzeba tłumaczyć). Wszystkie odbiorniki podpięte przez bezpieczniki (tego mam nadzieję nie trzeba tłumaczyć). Żeby nie mnożyć typów bezpieczników w moto (oryginalnie oprócz MAIN FUSE wszystkie są w rozmiarze MiniVAL) to i te do odbiorników są w tym rozmiarze. Ogranicza to niestety ilość gotowych puszek bezpiecznikowych (w dodatku jeśli chcemy jeszcze mieć przekaźnik w tej samej obudowie. Z moich poszukiwań najbardziej sensowny wydaje się MTA 0101564 (czeka na zamontowanie - 10x bezpiecznik MiniVAL i 4x przekaźniki w wersji Mini) albo MTA 0101510 (10x bezpiecznik MiniVAL + miejsce na 3x zapas MiniVAL + 1x bezpiecznik MaxiVAL + 1x przekaźnik w wersji "regular size"). Zwróćcie uwagę czy w ofercie jest podstawa (będzie ze stykami do zaciśnięcia na przewodach) czy podstawa, styki, nóżki boczne i pokrywa. Jest to pod zabudowę modułową, więc lepiej się upewnić co wchodzi w skład zestawu, który zamawiacie.
Do dostania na Alle~.

Docelowo gniazdo zapalniczki z zadupka zmienię na złączkę SAE (Google ---> Grafika ---> SAE connector) - mniej miejsca zajmuje i większe możliwości rozbudowy modułowej.

Adres do katalogu MTA: http://www.mta.it/flex/TemplatesUSR/assets/pdf/1500000115000001Cat_AM.pdf

Widzę, że pojawiło się u nich w ofercie coś, czego wcześniej nie mieli: uniwersalne prędkościomierze/obrotomierze z kontrolkami (rezerwy, luzu itd.) Jakaś alternatywa dla KOSO, żeby ominąć produkcję MChR.

Polecam książkę "Wyprawy motocyklowe. Serwis w podróży" Greg'a Baker'a (wydanie polskie Wydawnictwo BukRower 2016), jest tam parę ciekawych pomysłów (co prawda pod turystykę ADV, ale do asfaltowej też się może przydać).

_________________
"Cholernie chciało mi się śmiać" Kurt Vonnegut jr


31 maja 2020, o 13:56
Zobacz profil
motocyklista

Dołączył(a): 20 lip 2020, o 20:37
Posty: 222
Płeć: mężczyzna
Moto: sv650s 00r
Post Re: Gniazdo zapalniczki +pytania
pingwin137 napisał(a):
Hej czy jest ktoś w stanie podzielić się zdjęciem jak ma podłączone kable od gniazda ładowania do skrzynki bezpieczników? Tak aby gniazdo puszczało prąd dopiero po przekręceniu kluczyka? Będę mega wdzięczny.

pod bezpiecznik swiatła sie wystarczy podłaczyć i masa i tyle .wiec labo tniesz albo zworka


20 lip 2020, o 22:00
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 lut 2014, o 17:41
Posty: 263
Lokalizacja: UK - Hemel Hempstead
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650s K5
Post Re: Gniazdo zapalniczki +pytania
Jak już się podpinasz pod bezpiecznik to podepnij się w miejscu gdzie przychodzi prąd i dodaj osobny bezpiecznik do zapalniczki. Dzięki temu jak coś zewrzesz w zapalniczce to nie wywali ci świateł.

Sent from my G8441 using Tapatalk


21 lip 2020, o 08:10
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL