Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 28 kwi 2024, o 01:21



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 331 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 17  Następna strona
Jaki akumulator?? 
Autor Wiadomość
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 02:22
Posty: 7755
Lokalizacja: WPR
Płeć: mężczyzna
Moto: TT1050
Post Re: Jaki akumulator??
DANEK napisał(a):
Powinno się ładować wartością ok 10% pojemności akumulatora.
A co do przeliczenia no to chyba nie będzie się ładowało stała wartością więc czas też się wydłuży.

Dodałbym, że maksymalnie wartością 10% pojemności, jeżeli będziesz ładować mniejszym prądem i przez dłuższy czas, to jeszcze lepiej.
A co do przeliczania, to nie ma się chyba co bawić w teoretyczne obliczenia, tylko mierzyć napięcie akumulatora podczas ładowania. Dla zwykłych kwasowych akumulatorów max. napięcie to 15,5V i do tej wartości spokojnie można ładować. Akumulatory żelowe mają niższe max. napięcie, chyba 15V, ale za to głowy nie dam. Na akumulatorze powinno być dokładnie napisane.

_________________
Triumph Tiger 1050 << bikepics


19 lut 2011, o 12:42
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 gru 2010, o 00:12
Posty: 938
Lokalizacja: Baniocha
Płeć: mężczyzna
Moto: XT600E 03r
Post Re: Jaki akumulator??
3 dni temu ładowałem aku, a teraz sprawdzam go miernikiem i ma 11.87V. Aku do dupy będzie?

_________________
Polerowanie reflektorów
fb.com/polerowanko


19 lut 2011, o 13:14
Zobacz profil WWW
SV Rider

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 15:32
Posty: 1462
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 1000S
Post Re: Jaki akumulator??
gruby33 napisał(a):
3 dni temu ładowałem aku, a teraz sprawdzam go miernikiem i ma 11.87V. Aku do dupy będzie?

Kupuj nowy.

_________________
SV liter z owiewkom:)


19 lut 2011, o 14:00
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 13:01
Posty: 1660
Płeć: mężczyzna
Moto: MT01
Post Re: Jaki akumulator??
W awinę to już raczej nie "inwestuj". Domyślam się że to nie ty kupowałeś poprzedni akumulator.

_________________
Obrazek


19 lut 2011, o 14:08
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 gru 2010, o 00:12
Posty: 938
Lokalizacja: Baniocha
Płeć: mężczyzna
Moto: XT600E 03r
Post Re: Jaki akumulator??
No był już razem z moto. Zobaczę co będzie na wiosnę. Jeśli nie będzie dawał rady to go wy....mienię :P

edit:

Wczoraj miał 11.87V, a dziś o 11:00 mierzyłem miernikiem i ma 11.80V.....

_________________
Polerowanie reflektorów
fb.com/polerowanko


19 lut 2011, o 14:53
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 lip 2010, o 22:42
Posty: 908
Lokalizacja: Września/Poznań -> PWR/PO
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 1000S
Post Re: Jaki akumulator??
Witam,
podczepię się pod temat, mianowicie pomiar miernikiem wykręconego akumulatora dał wynik 12,24V. Domyślam się, że kwalifikuje się do podładowania? I tutaj pojawia się problem, mam jedynie prostownik samochodowy, minimalna wartość prądu ładowania na nim to 12Ah, mój akumulator ma pojemność 8Ah, czy można nim bezpiecznie (w krótszym czasie oczywiście) podładować aku?

Edit: Ok, cały czas byłem przekonany że ładuje się prądem porównywalnym z pojemnością, teraz sprawdziłem, że jest to wartość 10-krotnie mniejsza, stąd było pytanie. Domyślam się więc że nie da rady. Pierwsze pytanie nadal aktualne.

_________________
SV 650S Y --> SV 1000S K4


24 lut 2011, o 19:02
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 02:22
Posty: 7755
Lokalizacja: WPR
Płeć: mężczyzna
Moto: TT1050
Post Re: Jaki akumulator??
Prąd ładowania podaje się w amperach, jednostka [A]. Natomiast [Ah] to pojemność akumulatora w amperogodzinach. Więc jeżeli na prostowniku masz napisane 12Ah, to raczej tyczy się to minimalnej pojemności akumulatora, który można ładować tym prostownikiem, niż prądu ładowania :)

_________________
Triumph Tiger 1050 << bikepics


24 lut 2011, o 19:42
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 09:59
Posty: 3102
Lokalizacja: Warta, łódzkie
Płeć: mężczyzna
Moto: różne
Post Re: Jaki akumulator??
Możesz podładować. Trochę mylisz pojęcia, Ah to amperogodziny, określają pojemność akumulatora. Prąd ładowania podaje się w A, czyli amperach. Proponuję podpiąć akumulator pod ten prostownik samochodowy przesz szeregowo wpięty amperomierz i sprawdzić prąd ładowania. Jeśli nie przekroczy 1,5A to spokojnie możesz ładować, nie zniszczysz akumulatora, kilkanaście minut powinno wystarczyć. Dopuszczalny maksymalny prąd ładowania dla akumulatora 12Ah to 5A, więc na dobrą sprawę Twojemu nic się nie stanie jeśli będzie to np. 3A. Tylko po prostu odpowiednio krócej należy ładować.


24 lut 2011, o 19:47
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 lip 2010, o 22:42
Posty: 908
Lokalizacja: Września/Poznań -> PWR/PO
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 1000S
Post Re: Jaki akumulator??
Dzięki, zrobiłem jak napisałeś, wstawiłem w szereg amperomierz i zacząłem ładowanie.

_________________
SV 650S Y --> SV 1000S K4


24 lut 2011, o 20:51
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 lip 2010, o 22:42
Posty: 908
Lokalizacja: Września/Poznań -> PWR/PO
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 1000S
Post Re: Jaki akumulator??
Sorki za posta pod postem ale:

mam jeszcze takie pytanie, ponieważ nie mam zaufania do wskaźnika na prostowniku (nawet przy samochodowym aku wskazówka i czujnik naładowania coś przekłamuje) więc wpinam w szereg co jakiś czas amperomierz i sprawdzam prąd, ponieważ potencjały się wyrównują powinien maleć, zgadza się? Sprawdzam również napięcie na akumulatorze, obecnie mam blisko 13V, do ilu go ładować?

_________________
SV 650S Y --> SV 1000S K4


24 lut 2011, o 21:59
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 02:22
Posty: 7755
Lokalizacja: WPR
Płeć: mężczyzna
Moto: TT1050
Post Re: Jaki akumulator??
Jeżeli to jest kwasowy akumulator, to spokojnie do 15.5V możesz ładować. W miarę wzrostu napięcia, natężenie powinno maleć do zera.

_________________
Triumph Tiger 1050 << bikepics


24 lut 2011, o 22:04
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 gru 2010, o 00:12
Posty: 938
Lokalizacja: Baniocha
Płeć: mężczyzna
Moto: XT600E 03r
Post Re: Jaki akumulator??
A macie jakiś sposób na regenerację aku? Może coś by jeszcze z niego było. Czy zabieg wylania całej wody z niego i zalania od nowa elektrolitem coś da?
I od razu się zapytam czy mogę z aku to wylać normalnie czyli przechylając go? Nic się nie stanie?

_________________
Polerowanie reflektorów
fb.com/polerowanko


24 lut 2011, o 23:39
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 09:59
Posty: 3102
Lokalizacja: Warta, łódzkie
Płeć: mężczyzna
Moto: różne
Post Re: Jaki akumulator??
Takie zabiegi nic nie dają.


24 lut 2011, o 23:46
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 gru 2010, o 00:12
Posty: 938
Lokalizacja: Baniocha
Płeć: mężczyzna
Moto: XT600E 03r
Post Re: Jaki akumulator??
1L elektrolitu kosztuje 5zł (myślałem, że sporo więcej). A więc zaryzykuję. A taki opis znalazłem na jednej stronie:

Cytuj:
Postanowiłem napisać tuto rial, który przedstawia sposób „doraźnej naprawy” akumulatora.
Co zrobić, aby stary akumulator, który nie ma już tzw. „pojemności” posłużył przynajmniej jeden sezon dłużej?

Wyciągamy akumulator z motorka i ładujemy go za pomocą prostownika. Akumulator należy ładować prądem stanowiącym 10% pojemności akumulatora (np. akumulator 5Ah ładujemy prądem 0,5A, 100Ah ładujemy prądem 10A itd.). Po naładowaniu akumulatora (w tym przypadku wtedy, gdy zauważymy że akuś zaczął się gotować), odłączamy baterię od prostownika i pozostawiamy na jedną godzinę. Po tym zabiegu wylewamy elektrolit, a akumulator napełniamy wodą destylowaną (koniecznie destylowaną!). Tę czynność powtarzamy dwa razy. Woda wypłukuje bowiem zalegając nieczystości. Po dwukrotnym przepłukaniu wodą destylowaną napełniamy nią akumulator po raz trzeci i znów podłączamy go do ładowania na około godzinę. Następnie wylewamy wodę, a baterię zalewamy nowym elektrolitem. Prostownik znowu idzie w ruch i ładujemy akumulator aż do pełnego naładowania. Wtedy montujemy akumulatorek tam, gdzie jest jego miejsce i cieszymy się jego pracą nawet przez kilka miesięcy. Ten sposób oczywiście nie sprawdzi się, jeżeli akumulator jest już całkowicie zasiarczony i ma 100lat. Sposób jest skuteczny, gdy akumulator po pełnym naładowaniu „trzyma” napięcie np. przez 1-2 dni, a w trakcie jazdy nie jest w stanie też „dać” prądu. Sprawdzone na „własnej skórze”.


Zastanawiam się też czy kupić taką ładowarkę: http://moto.allegro.pl/ladowarka-akumul ... 27970.html tania i ładuje 0,8A :P


P.S Podłączyłem dziś aku pod prostownik samochodowy. Na star ustawił najmniejszy możliwy prąd ładowania 2.3A (mierzone miernikiem). Dosłownie po 20s od podłączenia 1 cela już się zaczęła gotować. Chyba ten aku naprawdę jest już do du...y....

_________________
Polerowanie reflektorów
fb.com/polerowanko


25 lut 2011, o 13:06
Zobacz profil WWW
rowerzysta

Dołączył(a): 24 gru 2010, o 12:29
Posty: 36
Płeć: mężczyzna
Post Re: Jaki akumulator??
A czy akumulator ten wyższy 130mm wejdzie do gaźnikowej sv? i czy używając go coś się może stać? bo kurcze teraz się zorientowałem że kupiłem nie ten co trzeba, a motor stoi u kolegi 6km ode mnie...

_________________
Suzi SV 650s 2000r


26 lut 2011, o 14:46
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 maja 2010, o 21:16
Posty: 297
Lokalizacja: Poznań/Nowy Tomyśl
Płeć: mężczyzna
Post Re: Jaki akumulator??
gruby33 napisał(a):
1L elektrolitu kosztuje 5zł (myślałem, że sporo więcej). A więc zaryzykuję. A taki opis znalazłem na jednej stronie:

Cytuj:
Postanowiłem napisać tuto rial, który przedstawia sposób „doraźnej naprawy” akumulatora.
Co zrobić, aby stary akumulator, który nie ma już tzw. „pojemności” posłużył przynajmniej jeden sezon dłużej?

Wyciągamy akumulator z motorka i ładujemy go za pomocą prostownika. Akumulator należy ładować prądem stanowiącym 10% pojemności akumulatora (np. akumulator 5Ah ładujemy prądem 0,5A, 100Ah ładujemy prądem 10A itd.). Po naładowaniu akumulatora (w tym przypadku wtedy, gdy zauważymy że akuś zaczął się gotować), odłączamy baterię od prostownika i pozostawiamy na jedną godzinę. Po tym zabiegu wylewamy elektrolit, a akumulator napełniamy wodą destylowaną (koniecznie destylowaną!). Tę czynność powtarzamy dwa razy. Woda wypłukuje bowiem zalegając nieczystości. Po dwukrotnym przepłukaniu wodą destylowaną napełniamy nią akumulator po raz trzeci i znów podłączamy go do ładowania na około godzinę. Następnie wylewamy wodę, a baterię zalewamy nowym elektrolitem. Prostownik znowu idzie w ruch i ładujemy akumulator aż do pełnego naładowania. Wtedy montujemy akumulatorek tam, gdzie jest jego miejsce i cieszymy się jego pracą nawet przez kilka miesięcy. Ten sposób oczywiście nie sprawdzi się, jeżeli akumulator jest już całkowicie zasiarczony i ma 100lat. Sposób jest skuteczny, gdy akumulator po pełnym naładowaniu „trzyma” napięcie np. przez 1-2 dni, a w trakcie jazdy nie jest w stanie też „dać” prądu. Sprawdzone na „własnej skórze”.


Zastanawiam się też czy kupić taką ładowarkę: http://moto.allegro.pl/ladowarka-akumul ... 27970.html tania i ładuje 0,8A :P


P.S Podłączyłem dziś aku pod prostownik samochodowy. Na star ustawił najmniejszy możliwy prąd ładowania 2.3A (mierzone miernikiem). Dosłownie po 20s od podłączenia 1 cela już się zaczęła gotować. Chyba ten aku naprawdę jest już do du...y....

Czy takie coś zadziała i odżywi akumulator na tyle żeby dawało radę przy elektrycznym rozruszniku to nie wiem. Dawno temu takie coś zrobiłem przy akumulatorze od MZ który był już zdechły i zwykłe ładowanie na niewiele się zdawało. Po takim czymś jeszcze mi służył aż do sprzedaży moto.

_________________
Komar->WSK125->MZ ETZ 251->Yamaha XJ 600S Diversion->Suzuki GSXF750->Suzuki SV1000S


26 lut 2011, o 18:04
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 lip 2010, o 22:42
Posty: 908
Lokalizacja: Września/Poznań -> PWR/PO
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 1000S
Post Re: Jaki akumulator??
A jaka jest, określę to "norma" spadku napięcia na odłączonym akumulatorze? Wydaje mi się, że u mnie trochę szybko ta wartość spada, ok 0,12V w przeciągu kilku dni. Mam teraz 12,72V miałem jakieś 12,85V (nie naładowałem pewnie do końca, gdyż wyjeżdżałem i nie chciałem zostawić tego w domu bez żadnego nadzoru)

_________________
SV 650S Y --> SV 1000S K4


27 lut 2011, o 23:09
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 09:59
Posty: 3102
Lokalizacja: Warta, łódzkie
Płeć: mężczyzna
Moto: różne
Post Re: Jaki akumulator??
Nie pieśćcie się tak z tymi akumulatorami ;) Wystarczy wyciągnąć z moto, trzymać w miarę ciepłym pomieszczeniu i co 2-4 tygodnie podładowywać i napewno nic się nie stanie. A jeśli akumulator jest uszkodzony to bardzo szybko wyjdzie to w sezonie i żadne pomiary tego nie oddadzą ;)


27 lut 2011, o 23:14
Zobacz profil WWW
Mister Apollo
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 07:16
Posty: 5365
Lokalizacja: WGM
Płeć: mężczyzna
Moto: Z1000
Post Re: Jaki akumulator??
silver napisał(a):
A jaka jest, określę to "norma" spadku napięcia na odłączonym akumulatorze? Wydaje mi się, że u mnie trochę szybko ta wartość spada, ok 0,12V w przeciągu kilku dni. Mam teraz 12,72V miałem jakieś 12,85V (nie naładowałem pewnie do końca, gdyż wyjeżdżałem i nie chciałem zostawić tego w domu bez żadnego nadzoru)

A nie mierzyłeś tuż po ładowaniu? Aku musi odstać przynajmniej 30 minut zanim da "prawdziwe" napięcie.

_________________
SV 650S - Błękitny Ogórek -> Z1000 - Ognista pomarańcza


28 lut 2011, o 09:37
Zobacz profil
kluska
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lut 2010, o 19:05
Posty: 778
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki/Warszawa
Płeć: mężczyzna
Moto: Gsxr 600 K6
Post Re: Jaki akumulator??
Dono napisał(a):
Nie pieśćcie się tak z tymi akumulatorami ;) Wystarczy wyciągnąć z moto, trzymać w miarę ciepłym pomieszczeniu i co 2-4 tygodnie podładowywać i napewno nic się nie stanie. A jeśli akumulator jest uszkodzony to bardzo szybko wyjdzie to w sezonie i żadne pomiary tego nie oddadzą ;)


+1, temat rzeka się zrobił...

_________________
ECU flashing - Carry/MotoTune
+48600403686
Polub Nas:
Obrazek

Zapraszamy!


28 lut 2011, o 09:39
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 331 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 17  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL