Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 27 kwi 2024, o 13:11



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Migająca rezerwa 
Autor Wiadomość
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 09:11
Posty: 105
Lokalizacja: Skoczów
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S k6
Post Migająca rezerwa
Witam,
mam problem z migającą rezerwą w Sv650S k6. Miganie nie zależy od ilości paliwa w baku, styki pod bakiem przeczyszczone. Ma ktoś jakiś pomysł jak sobie z tym poradzić? Póki co nie mam dostępu do SVki, więc dopiero jak wrócę do domu będę mógł posprawdzać Wasze pomysły.
pozdrawiam

_________________
Suzi Sv650S k6


15 mar 2010, o 10:28
Zobacz profil
spamOWCA
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 10:38
Posty: 7686
Lokalizacja: Wrocław i Tłustomosty (granica opolskiego i ślaskiego)
Płeć: mężczyzna
Moto: BMW + szpera :)
Post Re: Migająca rezerwa
Jak styki sprawdziłeś to weź miernik sprawdź kable czy przebicia nie mają, a jak to nie to to sprawdź pływam w zbiorniku też miernikiem i wszystko będzie jasne :).

_________________
Jak czegoś dusz pragnie to gg 1487770


15 mar 2010, o 10:33
Zobacz profil
Post Re: Migająca rezerwa
Witam!
Wiem, że jestem nowy na forum ale dopiero zamierzam nabyć suzuki sv. Jest jedno małe ale i to dość pilne 'ale', z racji planowanego na sobotę wyjazdu po wymarzony sprzęt.W Sv k4 650 miga kontrolka rezerwy, cyklicznie, koleś twierdzi, że walnięty jest czujnik poziomu benzyny ale osobiście po poprzednich perypetiach z zakupem motoru nie mam zbytniego zaufania. Czy może ktoś spotkał się z tym problemem, jakie są możliwe przyczyny takiego stanu rzeczy i koszta wymiany/naprawy?
Z góry dziękuje za pomoc!

P.S Proszę o wyrozumiałość odnośnie powitalni, ponieważ w społeczności tego forum chciałbym uczestniczyć w pełni jako posiadacz Sv.

pozdrawiam.


Ostatnio edytowano 10 cze 2010, o 17:11 przez kraqowiak, łącznie edytowano 2 razy



2 cze 2010, o 22:29
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 12:59
Posty: 1840
Lokalizacja: skądinąd
Płeć: mężczyzna
Moto: PW50, CBR600, CR125
Post Re: Migająca rezerwa
Kontrolka powinna działać następująco - zapala się i po paru chwilach gaśnie, potem znowu i może jeszcze raz, aż wreszcie zapala się na stałe.
Tam jest inaczej? Ostatecznie, to detal, jeśli wszystko inne jest cacy, to się tym nie przejmuj, a jak i inne rzeczy nie grają, to szukaj dalej :)

_________________
Lepiej mieć kamyk w bucie niż ziarnko piasku w prezerwatywie ;P


2 cze 2010, o 22:40
Zobacz profil
Post Re: Migająca rezerwa
Wygląda na to, że to jedyna usterka. Obawiam się jedynie, że może to być wina licznika, a to są trochę większe koszty(szukałem na forum odnośnie tego problemu i jeden z forumowiczów napisał, że pomogła wymiana licznika, problem dotyczył wersji gaźnikowej).


2 cze 2010, o 22:53
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 10:44
Posty: 236
Lokalizacja: Sztabin/Białystok
Płeć: mężczyzna
Post Re: Migająca rezerwa
Zastanawiam się na jakim forum Ci to powiedzieli... Ale chyba się domyślam...
Gaźnikowa sv, czujnik rezerwy i licznik? Licznik i czujnik to są dwie oddzielne instytucje, jedno od drugiego nie zależy, no, chyba że czegoś nie wiem :P

_________________
SV650N 2000r

Obrazek


3 cze 2010, o 14:36
Zobacz profil WWW
Post Re: Migająca rezerwa
Wybaczcie mi dezinformacje.. Może sprecyzuje, sprzedawca twierdzi, że walnięty jest czujnik rezerwy ale kadził mi odnośnie ceny (30 zł ma kosztować wymiana). Osobiście znam tylko objawy czyli cykliczne włączanie i wyłączanie się kontrolki rezerwy. Na motor i rzeczy z tym związane wydam większość oszczędności,a przyznam ten konkretny motocykl wydaje mi się atrakcyjny, a nie chce wpakować się w minę więc postanowiłem zapytać się doświadczonych użytkowników czy to tylko drobnostka czy może w sv dotyczy czegoś większego.


3 cze 2010, o 15:42
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 02:22
Posty: 7755
Lokalizacja: WPR
Płeć: mężczyzna
Moto: TT1050
Post Re: Migająca rezerwa
Nie wiem czy dobrze rozumiem - motocykl jest zalany do pełna i mimo wszystko lampka od rezerwy miga? Jeżeli tak, to najłatwiej będzie Ci chyba sprawdzić cenę czujnika w ASO.

Ale jeśli miganie jest połączone z suszą w baku, to wszystko jest w normie - kiedy zaczyna się rezerwa, to kontrolka miga, kiedy jesteśmy na zaawansowanej rezerwie, to świeci już na stałe.

_________________
Triumph Tiger 1050 << bikepics


3 cze 2010, o 15:47
Zobacz profil
Post Re: Migająca rezerwa
Znam zasadę działania tego czujnika i stąd obawy. Miga niezależnie od poziomu benzyny w baku.
Motocykl zabieram w sobotę jeżeli nic poza tym nie wyjdzie. Postaram się zdiagnozować jak najszybciej usterkę i dam na forum co tam się stało. Dzięki za pomoc!


3 cze 2010, o 16:28
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 10:44
Posty: 236
Lokalizacja: Sztabin/Białystok
Płeć: mężczyzna
Post Re: Migająca rezerwa
Na moje oko masz walnięty górny czujnik rezerwy, nowy kosztuje 15zł na allegro :)

_________________
SV650N 2000r

Obrazek


4 cze 2010, o 16:17
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 17:21
Posty: 783
Lokalizacja: Siecieborowice/Oława/Wrocław
Post Re: Migająca rezerwa
U mnie jest identycznie i myślałem, że to tak ma być akurat w tym modelu :hmm: Tak więc jak sprawa się rozwiąże to i ja skorzystam. BDW: dziś rezerwa zapaliła mi się po 164km od pełnego zatankowania B)

_________________
Suzuki SV 650 N 2000r.
Janku bikes


9 cze 2010, o 00:49
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2010, o 22:33
Posty: 160
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N K3
Post Re: Migająca rezerwa
Witam, też mam problem z migającą rezerwą nawet przy pełnym zbiorniku. Będę szukał we własnym zakresie ale chętnie przeczytam co pomogło u kolegów. Wygląda na to, że to jakaś typowa usterka.

_________________
>>> http://www.podkarpackie2oo.pl <<<


23 cze 2010, o 22:56
Zobacz profil
Post Re: Migająca rezerwa
Dzwoniłem do serwisu suzi w Toruniu i najlepsze jest to, że nie ma pozycji czujnik poziomu paliwa bądź coś odpowiadającego za jego poziom. Postaram się w weekend rozebrać moto i szukać przyczyny.


25 cze 2010, o 19:07
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 18:55
Posty: 2755
Post Re: Migająca rezerwa
kraqowiak napisał(a):
Dzwoniłem do serwisu suzi w Toruniu i najlepsze jest to, że nie ma pozycji czujnik poziomu paliwa bądź coś odpowiadającego za jego poziom.


Na aledrogo jest wszystko ;) W salonie musisz kupić bak żeby naprawić czujnik ;)

_________________
Sv 650N K7 Phantom Gray


25 cze 2010, o 21:57
Zobacz profil
SV Rider

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 16:37
Posty: 1240
Lokalizacja: Poznań
Płeć: mężczyzna
Moto: Z800
Post Re: Migająca rezerwa
A orientuje się ktoś jak to powinno wyglądać w S-ce przejściowej, wtryskowej z 2003? U mnie działa jak w aucie - gdy się zaświeci to już świeci... Czasem się uda że gaśnie na chwilę, ale zdecydowanie nie jest to mruganie. Tak powinno być?

_________________
GS500 -> SV650S K3 -> Z800 Batmobile


25 cze 2010, o 22:00
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 18:55
Posty: 2755
Post Re: Migająca rezerwa
Chopie ;) Poszukaj sobie :) Tyle jest o tym na forum, że nawet nie będę cie naprowadzał :P


EDIT: Znalazłeś? :) viewtopic.php?f=23&t=892 ;)

_________________
Sv 650N K7 Phantom Gray


25 cze 2010, o 22:05
Zobacz profil
Post Re: Migająca rezerwa
Bartosz napisał(a):
Na aledrogo jest wszystko ;) W salonie musisz kupić bak żeby naprawić czujnik ;)

Mało powiedziane kupić cały bak! Miły pan w serwisie zaproponował wymianę części pompy ale bez zostawienia motocykla nie mógł sprecyzować,którą część wymienić... Mimo wszystko kiepsko orientują się w sprzętach, które sprzedają. Dość długo czekałem bo pan przetrząsał fiszki i nie mógł nic znaleźć...


26 cze 2010, o 15:27
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2010, o 22:33
Posty: 160
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N K3
Post Re: Migająca rezerwa
kraqowiak, opanowałeś temat migającej rezerwy? u mnie jak migało tak miga z powodu braku czasu ale problem może tkwić w liczniku lub między zbiornikiem a licznikiem ponieważ w moim moto był zmieniany zbiornik razem z pompą (a więc i czujnikiem poziomu) i objaw ten sam. Chyba mało prawdopodobne aby uszkodzone były oba czujniki.

_________________
>>> http://www.podkarpackie2oo.pl <<<


8 lip 2010, o 22:27
Zobacz profil
Post Re: Migająca rezerwa
Na razie nie mogę dojść co się dzieje. Nie mam na razie czasu (praca) żeby ją rozebrać. Znalazłem na allegro jak na razie jeden czujnik i zastanawiam się nad kupnem (65zl+wysyłka) wydaję mi się, że drogo.
Z rozbitkami próbowałem ale jak na razie sprzedający nie zlokalizował tego elementu, a serwis jak pisałem wcześniej też wcale nie jest pomocny. Jak będzie chwila zadzwonię do Warszawy może oni będą wiedzieli coś więcej niż Toruń.


10 lip 2010, o 16:57
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2010, o 22:33
Posty: 160
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N K3
Post Re: Migająca rezerwa
Polecam tę stronę http://www.alpha-sports.com/suzuki_parts.htm , może będzie pomocna, pełny katalog części i nawet z orientacyjnymi cenami w USD.

_________________
>>> http://www.podkarpackie2oo.pl <<<


12 lip 2010, o 19:13
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL