Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 28 kwi 2024, o 17:42



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Problem z odpalaniem 
Autor Wiadomość
motorowerzysta

Dołączył(a): 17 maja 2015, o 08:19
Posty: 96
Lokalizacja: Głogów
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S K5
Post Problem z odpalaniem
Witam.

Dzisiaj chciałem sobie pojeździć bo ostatki ładnej pogody a suzuki nie chce odpalić. Jeżdżony jest prawie codziennie i nie było żadnego problemu z odpalaniem. Nagrałem filmik jak wygląda sytuacja.

https://www.youtube.com/watch?v=sDv1I5Q ... e=youtu.be

Bez różnicy jest to czy silnik ciepły czy zimny. Czasem zaskakuje na pierwszym razem a czasem dzieje się to co nagrałem. Zmierzyłem V na akumulatorze i pokazuje 12,8V na zgaszonym a na dopalonym przy około 3 tyś obrotów pokazuje troszkę ponad 13V,
Nie wiem czy na filmiku zobaczycie ale widać jak gaśnie licznik i światła.


12 wrz 2015, o 17:25
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 12:59
Posty: 1840
Lokalizacja: skądinąd
Płeć: mężczyzna
Moto: PW50, CBR600, CR125
Post Re: Problem z odpalaniem
film prywatny i nie da się go zobaczyć bez logowania

_________________
Lepiej mieć kamyk w bucie niż ziarnko piasku w prezerwatywie ;P


12 wrz 2015, o 18:37
Zobacz profil
motorowerzysta

Dołączył(a): 17 maja 2015, o 08:19
Posty: 96
Lokalizacja: Głogów
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S K5
Post Re: Problem z odpalaniem
hmm.. wideo jest ustawione jako filmik publiczny więc nie wiem czemu nie możesz zobaczyć nagrania. Ktoś też ma jeszcze problem z oglądaniem wideo ?


12 wrz 2015, o 19:04
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 sty 2015, o 21:03
Posty: 830
Lokalizacja: Białystok
Płeć: mężczyzna
Moto: under construction
Post Re: Problem z odpalaniem
Teraz filmik działa. To, że aku na starcie pokazuje te 12.8 to jeszcze nic nie znaczy. Przy rozruchu może spadać na łeb na szyje i tak pewnie jest. Podłącz multimetr i mierz co się dzieje podczas rozruchu - po przekręceniu kluczyka (zapalenie świateł) i przy rozruchu. Ale zacznij on naładowania aku prostownikiem.

_________________
Imperare sibi maximum imperium est


12 wrz 2015, o 19:40
Zobacz profil
pieszy

Dołączył(a): 13 wrz 2015, o 12:32
Posty: 8
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 2004
Post Re: Problem z odpalaniem
Z tym akumulatorem nic już nie zrobisz - nadaje się na złom. Polecam Varta - chodzi jak ta lala, miałem prędzej mline to była padaka na maksa!


13 wrz 2015, o 12:41
Zobacz profil
motorowerzysta

Dołączył(a): 17 maja 2015, o 08:19
Posty: 96
Lokalizacja: Głogów
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S K5
Post Re: Problem z odpalaniem
zacznę od podładowania aku jednak. Zobaczę co się będzie działo.


13 wrz 2015, o 15:03
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 12:59
Posty: 1840
Lokalizacja: skądinąd
Płeć: mężczyzna
Moto: PW50, CBR600, CR125
Post Re: Problem z odpalaniem
naładuj AQ a potem puść prąd bezpośrednio z baterii na rozrusznik z pominięciem przekaźnika (możesz to zrobić przy przekaźniku, tylko ostrożnie). opisz jak wtedy odpala, bo to dużo wyjaśni.

_________________
Lepiej mieć kamyk w bucie niż ziarnko piasku w prezerwatywie ;P


13 wrz 2015, o 22:11
Zobacz profil
motocyklista

Dołączył(a): 8 lip 2015, o 21:20
Posty: 104
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S K5
Post Re: Problem z odpalaniem
Rok remu miałem podobny objaw, jeśli po naładowaniu Akumulatora będziesz mieć to samo to zobacz czy nie masz skorodowanej nakrętki przy rozruszniku. Pozostanie przeciąć ją jakimś dremelkiem przeczyść śrubę i oczko oraz dać nową nakrętkę.


20 wrz 2015, o 17:42
Zobacz profil
motorowerzysta

Dołączył(a): 17 maja 2015, o 08:19
Posty: 96
Lokalizacja: Głogów
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S K5
Post Re: Problem z odpalaniem
aku dzisiaj dopiero ładuję bo nie miałem wcześniej czasu. Teraz po naładowaniu pokazuje mi 13,5V a rano chciałem się przejechać to zgasł mi podczas jazdy i nie trzymał wolnych obrotów tylko gasł. Odpalony na pych i ciągle musiałem go trzymać na gazie.


20 wrz 2015, o 23:24
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 sty 2015, o 21:03
Posty: 830
Lokalizacja: Białystok
Płeć: mężczyzna
Moto: under construction
Post Re: Problem z odpalaniem
Zanim wejdziesz w koszty poczytaj tu http://www.suzukisv.com.pl/viewtopic.php?t=13164&p=228108

_________________
Imperare sibi maximum imperium est


21 wrz 2015, o 09:54
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 wrz 2015, o 17:17
Posty: 867
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
Moto: Kawasaki ZX-6R
Post Re: Problem z odpalaniem
Podepnę się pod temat.

Ostatnio raz przy zimniutkim silniku (po ssaniu i przejechaniu kilkunastu metrów) zgasło mi moto przy ruszaniu (z mojej winy- chciałem za szybko ruszyć), ale pojawił się problem z odpaleniem. Moto było jeszcze dosyć zimne i były włączone światła mijania oraz kierunek. Rozrusznik mielił, ale nie silnik nie startował. Po zgaszeniu świateł bez problemu wystartował. Dodam jeszcze, że nigdy stojąc na światłach sam z siebie nie zgasł (tak jak u niektórych kolegów z forum), a jedynie zauważyłem, iż kontrolki i podświetlenie (jeśli mam postojowe odpalone) lekko przygasają w trakcie rozruchu.

Teraz pytanie: czy jest się czym przejmować i zbierać kasę na nowe aku lub regulator napięcia czy to normalne?
Akumulator varta funstart agm YT12A-BS (12V 11Ah 140A).

Myślałem też, że to może kwestia rozładowanego aku, ale chyba z tym jest wszystko w porządku, bo dzisiaj podłączyłem do prostownika (przed ładowaniem było 12,22 V na aku) i na początek wyskoczyło 1,2A i po dwóch minutach albo nawet krócej spadło do 0. Po kilku minutach podłączyłem jeszcze raz kontrolując napięcie ładowania i faktycznie po chwili z jakichś 13V zrobiło się 14,55V, więc wyłączyłem prostownik. Po pół godziny sprawdziłem napięcie na aku i wyszło 12,52 czy coś takiego.

Z takich raczej mało istotnych kwestii dodam, że rozrusznik dosyć głośno pracuje.

_________________
Motocyklista to stan umysłu.

Moja [s]SV'ka[/s] Ninja

Obrazek


21 lis 2015, o 19:11
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 maja 2015, o 17:41
Posty: 157
Płeć: mężczyzna
Moto: sv 1000s
Post Re: Problem z odpalaniem
Koledzy. Przy odpalaniu moto nie tyle ważne jest napięcie, co natężenie prądu. To one spada najszybciej. Rozrusznik musi mieć tzw. Kopa żeby odpalić moto, szczególnie że w Sv-kach mamy automatycznie załączone światła. Tak jak diesel w stosunku do benzyny w samochodzie.


25 lis 2015, o 09:15
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lip 2012, o 18:46
Posty: 1729
Lokalizacja: 3-miasto
Płeć: mężczyzna
Moto: Versys; SV650N
Post Re: Problem z odpalaniem
Dmnick napisał(a):
Podepnę się pod temat.

Ostatnio raz przy zimniutkim silniku (po ssaniu i przejechaniu kilkunastu metrów) zgasło mi moto przy ruszaniu (z mojej winy- chciałem za szybko ruszyć), ale pojawił się problem z odpaleniem. Moto było jeszcze dosyć zimne i były włączone światła mijania oraz kierunek. Rozrusznik mielił, ale nie silnik nie startował. Po zgaszeniu świateł bez problemu wystartował. Dodam jeszcze, że nigdy stojąc na światłach sam z siebie nie zgasł (tak jak u niektórych kolegów z forum), a jedynie zauważyłem, iż kontrolki i podświetlenie (jeśli mam postojowe odpalone) lekko przygasają w trakcie rozruchu.

Teraz pytanie: czy jest się czym przejmować i zbierać kasę na nowe aku lub regulator napięcia czy to normalne?
Akumulator varta funstart agm YT12A-BS (12V 11Ah 140A).

Myślałem też, że to może kwestia rozładowanego aku, ale chyba z tym jest wszystko w porządku, bo dzisiaj podłączyłem do prostownika (przed ładowaniem było 12,22 V na aku) i na początek wyskoczyło 1,2A i po dwóch minutach albo nawet krócej spadło do 0. Po kilku minutach podłączyłem jeszcze raz kontrolując napięcie ładowania i faktycznie po chwili z jakichś 13V zrobiło się 14,55V, więc wyłączyłem prostownik. Po pół godziny sprawdziłem napięcie na aku i wyszło 12,52 czy coś takiego.

Z takich raczej mało istotnych kwestii dodam, że rozrusznik dosyć głośno pracuje.


SVka jest bardzo wybredna pod względem prądu rozruchowego. Jeżeli jest zbyt mały, to mieli tymi tłokami i nie chce odpalić, a wydawać by się mogło, że rozrusznik kręci dosyć żwawo. Wystarczy podładować akumulator i odpala od strzała.

Ale wracając do Twojego akumulatora. Otóż oznaką zużytego akumulatora jest właśnie bardzo szybkie ładowanie. A takie zjawisko właśnie u Ciebie wystąpiło. Możesz zajechać do jakiegoś zakładu, gdzie sprzedają akumulatory. Mają tam zazwyczaj sprzęt, którym sprawdzają stan akumulatora. Można też w pewien sposób sprawdzić stan akumulatora na własną rękę, ale będzie to wartość orientacyjna.

_________________
Gdzie zaczyna się pasja, tam kończy się ekonomia.


25 lis 2015, o 18:55
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 13 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL