Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 14 cze 2024, o 15:27



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 116 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Ile przejade na pełnym baku 
Autor Wiadomość
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 gru 2013, o 15:42
Posty: 330
Lokalizacja: Libiąż
Płeć: mężczyzna
Moto: sv 650 s
Post Re: Ile przejade na pełnym baku
witam..
4,6/100k oczywiście trasa i przy prędkości 90/110 w dwie osoby...
obciążenie motoru kolo 160kil..pozdrawiam..


25 maja 2015, o 23:55
Zobacz profil
motorowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 paź 2014, o 01:30
Posty: 85
Lokalizacja: Racibórz
Post Re: Ile przejade na pełnym baku
Sv 1000 s z pełnego baku do rezerwy 122.6km :D


26 maja 2015, o 00:27
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 18:55
Posty: 2755
Post Re: Ile przejade na pełnym baku
szymon113 napisał(a):
Sv 1000 s z pełnego baku do rezerwy 122.6km :D

Dziura w baku :D

_________________
Sv 650N K7 Phantom Gray


26 maja 2015, o 09:35
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 sty 2013, o 13:58
Posty: 3738
Lokalizacja: Petrisvilla
Płeć: mężczyzna
Moto: X11
Post Re: Ile przejade na pełnym baku
Bartosz napisał(a):
szymon113 napisał(a):
Sv 1000 s z pełnego baku do rezerwy 122.6km :D

Dziura w baku :D
Niet, dziura w wydechu :obity:

_________________
SV650 => X11 :kerm:


26 maja 2015, o 11:00
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 maja 2011, o 14:52
Posty: 5631
Lokalizacja: Dęblin-Piaseczno
Płeć: mężczyzna
Moto: suzuki sv 650S 99r.
Post Re: Ile przejade na pełnym baku
Janek87 napisał(a):
Bartosz napisał(a):
szymon113 napisał(a):
Sv 1000 s z pełnego baku do rezerwy 122.6km :D

Dziura w baku :D
Niet, dziura w wydechu :obity:


i dziurawy budżet domowy :D

_________________
SV 650 S '99/GSX-R 750 K1

www.logo-ratio.pl


26 maja 2015, o 11:02
Zobacz profil WWW
Mister SVforum 2014
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2010, o 20:17
Posty: 2100
Lokalizacja: Chodzież
Płeć: mężczyzna
Moto: VFR 800X Crossrunner
Post Re: Ile przejade na pełnym baku
kozik napisał(a):
Janek87 napisał(a):
Bartosz napisał(a):
szymon113 napisał(a):
Sv 1000 s z pełnego baku do rezerwy 122.6km :D

Dziura w baku :D
Niet, dziura w wydechu :obity:


i dziurawy budżet domowy :D

i jeszcze gdzieś, ale z grzeczności nie napiszę ;)

_________________
Byle dalej, byle w przód, absolutnie, absolutnie. Fa fa fa fa fa fa fa fa fa ra fa fa. Fa fa fa fa fa fa fa fa fa ra fa fa....


26 maja 2015, o 11:25
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 maja 2011, o 14:52
Posty: 5631
Lokalizacja: Dęblin-Piaseczno
Płeć: mężczyzna
Moto: suzuki sv 650S 99r.
Post Re: Ile przejade na pełnym baku
plastic napisał(a):
kozik napisał(a):
Janek87 napisał(a):
Bartosz napisał(a):
szymon113 napisał(a):
Sv 1000 s z pełnego baku do rezerwy 122.6km :D

Dziura w baku :D
Niet, dziura w wydechu :obity:


i dziurawy budżet domowy :D

i jeszcze gdzieś, ale z grzeczności nie napiszę ;)


zawsze możesz na priv :obity:

_________________
SV 650 S '99/GSX-R 750 K1

www.logo-ratio.pl


26 maja 2015, o 11:38
Zobacz profil WWW
motorowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 paź 2014, o 01:30
Posty: 85
Lokalizacja: Racibórz
Post Re: Ile przejade na pełnym baku
No weź :d z chęcią się dowiem :p zapomniałem dodać ze to spalanie uzyskalem na torze w Starym Kisielinie - tor nie należy do najszybszych :D normalnie przy mojej jeździe potrafi wziac 8/100


26 maja 2015, o 11:49
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sie 2013, o 21:06
Posty: 2164
Lokalizacja: Crewkerne
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650S
Post Re: Ile przejade na pełnym baku
Bellator napisał(a):
Już prostuję moją wypowiedź.
Co do przejechania 400 km na całym baku, to są jedynie moje przypuszczenia ponieważ nigdy nie wypaliłem całej rezerwy i nie mam pojęcia na ile ona starcza w moim przypadku. Mimo tego obstawiam, że na 70 kilometrów powinna ona wystarczyć.
Około 330 kilometrów jakie robię na jednym tankowaniu (do zapalenia się lampki rezerwy czyli na około 12,5 litrach Pb 95)jest już kilkukrotnym moim wynikiem (wychodzi spalanie na poziomie 3,7-3.8 l/100km). Z pasażerką+całym ekwipunkiem jaki wcześniej wymieniłem, minimalne spalanie oscyluje w granicach 3.9-4.0 l/100km.
Błąd licznika też nie wchodzi w grę, porównywałem dla pewności wskazania w innych moto podczas jazdy w grupie i moja SV nawet lekko zaniża odległość (wyższy profil przedniej opony).


A ja napiszę z całym przekonaniem że nie posądzam ciebie o ściemnianie ponieważ w zasadzie z takim przypadkiem spotkałem się. Dwa lata temu :hmm: jakoś tak. Pełzałem z młodą jako plecaczkiem plus tobołki z mazur w moje rodzinne strony i przejechaliśmy na jednym zbiorniku a pamiętam to jak dziś 200 mil gdy lamka zaczeła mrugać. Przy wskazaniu licznika 230 mil tankowaliśmy i wlazło w zbiornik 14 litrów. Co przeliczając na kilometry dało zuzycie 3.8 litra na stówę kilometrów. Zakładając że jechalibyśmy do zabicia to zbiornik wystarczyłby na 400 km na pewno, a może dałby się kulnąć nawet 420 km. Gdyby było z wiatrem to pewno 450 :obity:
Przepis mogę podać: Opony dosyć kartoflowate Metzelery napompowane do stanu, nie pamiętam już dokładnie jak im było. Filtr K&N z pozostawionymi iglicami w gaźnikach na swoim miejscu. Po ogledzinach świec można było stwierdzić że mieszanka jest dosyć uboga ale jeszcze w akceptowalnych granicach. Fabryczny tłumik bez modów.
Oczywiście jazda bardzo spokojna, nie mniej zdarzały się gwałtowne przyśpieszenia celem objechania jakiegos traktora czy bagażówki itp..... co jechało wolniej.
Pogoda była piekna majowa, słoneczko, sucho i ok 16-18 stopni. Jechalismy podziwiając widoki wschodniej Polski i raczej nie przekraczaliśmy dozwolonej prędkości. Było kilka przerw w drodze na szluga, kawę i kotlety z grilla w zajazdach.

ed. olej w silniku na pewno Silkolene bo innego nie leję. Benzyna zdaje się była ze stacji ŁUK oil czy jak im tam. Pamiętam że skojarzyło mi sie że ruska gdy tankowałem rano


30 maja 2015, o 09:19
Zobacz profil
rowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 maja 2015, o 14:33
Posty: 32
Lokalizacja: Piaseczno
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 2001
Post Re: Ile przejade na pełnym baku
HEHEHEH już wiem ! już wiem czemu moje moto więcej pali. Pozyskałem telefon do byłego właściciela mojego moto (gdyż przy zakupie w komisie nie wiedziałem kto nim latał i nie miałem do niego tel) i dziś zadzwoniłem. Uzyskałem odp, że były właściciel dołożył do mojej SV ok 15KM poprzez przeróbki w gaźnikach, wymienił coś o dziwnej nazwie, której nie zapamiętałem, ale chyba chodziło o gniazda dysz czy coś takiego.


3 cze 2015, o 00:14
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 gru 2013, o 00:50
Posty: 1975
Lokalizacja: SM
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S'99
Post Re: Ile przejade na pełnym baku
Ja na twoim miejscu wziąłbym gaziory na blat i się temu przyjrzał. Są tu na forum SV I generacji z przerobionymi wałkami i dolotem, a podobno wzrostu spalania nie było dużego.

_________________
CBR 125R '07-->SV650S '06-->DR350S '91-->RM125 '95-->SV650S '99


3 cze 2015, o 09:45
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2010, o 11:47
Posty: 2534
Lokalizacja: Częstochowa/Kraków
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N AD2000
Post Re: Ile przejade na pełnym baku
O 15KM to zapomnij, raczej drugi Słoniowóz to nie jest. Nasze mody dają max 8-10KM.
No i nikt z nas nie zauważył wzrostu spalania do 7,5 l/100km. U mnie maksymalnie 6 litrów, a to nadal przed ostateczną regulacją gaźników na hamowni. Więc sądzę, że będzie nawet mniej. Możesz zresztą przejrzać wątek viewtopic.php?f=23&t=5916&hilit=wa%C5%82ki i porównać.


3 cze 2015, o 10:25
Zobacz profil
rowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 maja 2015, o 14:33
Posty: 32
Lokalizacja: Piaseczno
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 2001
Post Re: Ile przejade na pełnym baku
Hmmm musze chyba uzbierać kasie kę i znaleźć jakiegoś speca co się na tym zna no i postawić na trochę


4 cze 2015, o 10:07
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sie 2013, o 21:06
Posty: 2164
Lokalizacja: Crewkerne
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650S
Post Re: Ile przejade na pełnym baku
Inkling napisał(a):
O 15KM to zapomnij, raczej drugi Słoniowóz to nie jest. Nasze mody dają max 8-10KM.
No i nikt z nas nie zauważył wzrostu spalania do 7,5 l/100km. U mnie maksymalnie 6 litrów, a to nadal przed ostateczną regulacją gaźników na hamowni. Więc sądzę, że będzie nawet mniej. Możesz zresztą przejrzać wątek http://svforum.pl/viewtopic.php?f=23&t= ... wa%C5%82ki i porównać.


No fakt że 7,5 nie zauważyłem ale ostatnio moja Suza zbliżała się do 6,5 bez problemu.
Tak trochę na oko licze ale widać było że sporo wciagała.
Przejchane 120 mil i mrugająca lampka bez problemu odpalała.
W piatek wziąłem się w garść i :
Wyprałem K&N jak należy, napryskałem nowego oleja. Popatrzyłem na świece (chyba za szybko) popatrzyłem w gaźniki. Postanowiłem zmienić rowki iglic. Trochę się wk.... bo ne chciało mi się wyciagać gazioli i postanowiłem to zrobić wprost w machinie. Koniec końców i tak musiałem odetkac gaźniki bo do pierwszego za chiny mi się nie udawało dogrzebać.
Posładałem wszysko do kupy i w sobotę na wycieczkę. Było z pół zbiornika to nie wiem ile zjadła. Ale w niedziele ponowna wycieczka. Trochę w normalnym tempie, trochę spacerewo przez kilka wiosek i troszkę szybciej między nimi.
Nie mogłem doczekać się kiedy zapali się rezerwa. I gdy licznik wskazywał 158 mil przejechanych zatankowałem ponownie po korek. Pomimo bujania sprzetem i prób wciśnięcia więcej niż możliwe w zbiornik wlazło 10,3 litra.
Na czuja mnie się zdaje to w okolicy 4l/100 km. Jeżeli komu się chce liczyć niech sprawdzi dokładnie.
I to wynik bez presji jak w zawodach o kropelkę. Po prostu zwyczajna jazda.


8 cze 2015, o 22:04
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sie 2013, o 21:06
Posty: 2164
Lokalizacja: Crewkerne
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650S
Post Re: Ile przejade na pełnym baku
Rozkosmany napisał(a):
Inkling napisał(a):
O 15KM to zapomnij, raczej drugi Słoniowóz to nie jest. Nasze mody dają max 8-10KM.
No i nikt z nas nie zauważył wzrostu spalania do 7,5 l/100km. U mnie maksymalnie 6 litrów, a to nadal przed ostateczną regulacją gaźników na hamowni. Więc sądzę, że będzie nawet mniej. Możesz zresztą przejrzać wątek http://svforum.pl/viewtopic.php?f=23&t= ... wa%C5%82ki i porównać.


No fakt że 7,5 nie zauważyłem ale ostatnio moja Suza zbliżała się do 6,5 bez problemu.
Tak trochę na oko licze ale widać było że sporo wciagała.
Przejchane 120 mil i mrugająca lampka bez problemu odpalała.
W piatek wziąłem się w garść i :
Wyprałem K&N jak należy, napryskałem nowego oleja. Popatrzyłem na świece (chyba za szybko) popatrzyłem w gaźniki. Postanowiłem zmienić rowki iglic. Trochę się wk.... bo ne chciało mi się wyciagać gazioli i postanowiłem to zrobić wprost w machinie. Koniec końców i tak musiałem odetkac gaźniki bo do pierwszego za chiny mi się nie udawało dogrzebać.
Posładałem wszysko do kupy i w sobotę na wycieczkę. Było z pół zbiornika to nie wiem ile zjadła. Ale w niedziele ponowna wycieczka. Trochę w normalnym tempie, trochę spacerewo przez kilka wiosek i troszkę szybciej między nimi.
Nie mogłem doczekać się kiedy zapali się rezerwa. I gdy licznik wskazywał 158 mil przejechanych zatankowałem ponownie po korek. Pomimo bujania sprzetem i prób wciśnięcia więcej niż możliwe w zbiornik wlazło 10,3 litra.
Na czuja mnie się zdaje to w okolicy 4l/100 km. Jeżeli komu się chce liczyć niech sprawdzi dokładnie.
I to wynik bez presji jak w zawodach o kropelkę. Po prostu zwyczajna jazda.


DJBRODA napisał(a):
HEHEHEH już wiem ! już wiem czemu moje moto więcej pali. Pozyskałem telefon do byłego właściciela mojego moto (gdyż przy zakupie w komisie nie wiedziałem kto nim latał i nie miałem do niego tel) i dziś zadzwoniłem. Uzyskałem odp, że były właściciel dołożył do mojej SV ok 15KM poprzez przeróbki w gaźnikach, wymienił coś o dziwnej nazwie, której nie zapamiętałem, ale chyba chodziło o gniazda dysz czy coś takiego.


Przeróbki w samych gaźnikach to działają tylko na reklamach wszelkich roducentów tego badziewia które wepchał w gaźnik poprzedni właściciel.
Ja z uporem maniaka będę powtarzał że w fabryce kolesie dobrali bardzo dobry kaliber dysz, gniazd dla iglic, dysz powietrznych dla mikserów i membran. I że silnik SV fabryczny spali tylko tyle paliwa ile jest w stanie spalić ze względu na ilośc luftu który może zassać i ani grama więcej.
A każdy ew. gram więcej przekłada sie tylko i wyłącznie na to ile paliwa wylatyuje ci przez rurę.
Z efektem dla mocy skierowanym w przeciwną strone niż oczekiwany a z dodatkowymi atrakcjami typu sadza w rurze i nagar w komorach spalania. Że o syfie w oleju i tempie jego ciemnienia nie wspomnę.
Tak dla zobrazowania to przytocze ci moj własny eksperyment z colortune i hamownią chwilową w postaci hebla, żeby ogarnąć chociaż na chwile co się dziej pod obciążeniem.
Gaźniki fabryczne ale moja Suza wiercona jest na ok. 750 ccm
>>> pierwszy rowek od góry
> mieszanka na granicy zahaczającej o uboga. > Suza jedzie w miarę ok, buja się nie zgorzej.

>>> trzeci rowek. Wrażenia z jazdy porównywalne z poprzednią wersją. Skład mieszanki w dolnych obrotach bogata. Średnie w normie, wysokie uboga.
Efekt przy tankowaniu ok 1,5 litra więcej na 100 km.

>>> Mod>> dysza wiekszego kalibru dobrana na czuja ze względu na te wspomniane 750. Nie pamiętam jak jest fabryczna ale nowe o 15 większe były. Iglice fabryczne na drugim rowku w pierwszym gaźniku a trzecim w drugim. (ustawiam je odmiennie ze względu na wrodzoną fizjologie tych gaźników a jak obserwuję to jednak nie są bliźniakami, chociaż wyglądają identycznie i dają takiego samego składu w tych samych ustawieniach)
Mieszanka w normie z przesunięciem na strone bogatą. Zużycie w okolicy 5.5 l/100 km zanim filtr się zamulił

>>> Mod z piatku. Uznałem że mieszanke można bez szkody zubożyć ze względu na kolor świec zblizony do kawy z bardzo małą ilością mleka :obity: . Iglica pierwszego gaźnika na pierwszym, drugiego na drugim rowku. Efekt opisałem wyżej.
Buja się jak przecinak i żadnego spadku mocy nie zaobserwowałem.
---pokulam tak trochę i jeszcze raz sprawdzę świece. Bo być może zasyfienie filtra spowodowało nadmierne wzbogacenie mieszanki.


8 cze 2015, o 22:49
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 kwi 2013, o 21:45
Posty: 771
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650s k6
Post Re: Ile przejade na pełnym baku
Genem napisał(a):
wlasnie chodzi o to, ze jezdze glownie na trasie dom -> uczelnia okolo 20km z czego polowa miasto, a polowa poza miastem. Jezdze tak samo jak w zeszlym sezonie, bez pytowania, a spalanie wzroslo. Jeszcze mialem na wiosne serwis: rozrzad, regulacja zaworow itp. czy to moze miec wplyw tez na spalanie?


dziwna sprawa. Po ostatnim nieszczesnym tankowaniu (rezerwa przy 180km, tankowanie przy 200km, bo bylo po drodze i weszlo 12,5 litrow) wyjezdzilem teraz 235km (dalej ta sama trasa, ten sam styl jazdy, a nawet z 70km przejechane z pasazerem) i dalej bez rezerwy, wiec zajechalem na stacje na wszelki wypadek jakby sie kontrolka zesrala albo cos, tankuje, a tu 10,89 litra i zbiornik pelny :wtf:


11 cze 2015, o 15:46
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 18:55
Posty: 2755
Post Re: Ile przejade na pełnym baku
Ostatnio przy spokojnej jeździe:
248km pierwsze mignięcie rezerwy,
300km jeszcze rezerwa migała i tankowanie 13,86l.
Zostało jeszcze około 2l więc przy spalaniu 4,62l/100km można było do 340km nakręcić.

Genem, spalanie ci wyszło jak u mnie, więc nic dziwnego.

_________________
Sv 650N K7 Phantom Gray


12 cze 2015, o 23:02
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 kwi 2013, o 21:45
Posty: 771
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650s k6
Post Re: Ile przejade na pełnym baku
tym razem tak, na poprzednim baku dziwnie malo. Ale przypomnialem sobie, ze mialem wlane paliwo z zimy, ktore stalo w kanistrze, wiec pewnie dlatego :)


12 cze 2015, o 23:16
Zobacz profil
rowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 lut 2015, o 15:12
Posty: 25
Płeć: mężczyzna
Moto: SV1000N 2004
Post Re: Ile przejade na pełnym baku
Jak swoją kupiłem to nie mogłem zejść poniżej 7L na 100 km, ale to pewnie radość z nowego nabytku :P, teraz do rezerwy mi wychodzi zwykle koło 200-220 km, ostatnio przy jeździe w deszczu (czyt. bardzo spokojnie) rezerwa zabłysła koło 240, do tankowania dojechałem z przebiegiem 265 i wlałem coś koło 14,2 L, czyli ponad 300 pewnie bym dokulał. Byłem w szoku...

_________________
Jazda na motorze jest ok, ale nikt nie zadziera z facetem jeżdżącym na słoniu.


13 cze 2015, o 15:51
Zobacz profil
motocyklista

Dołączył(a): 26 lut 2010, o 07:21
Posty: 187
Lokalizacja: Kielce
Płeć: mężczyzna
Moto: rsv 1000r tuono
Post Re: Ile przejade na pełnym baku
apa nie chce zejść poniżej 7L/100 , no raz jej się udało, znaczy się nam :D ale to było na powrocie od Spazza :mrgreen: ostatnie tankowanie ~150 km, wlane 11L :) może ze 200 km do zapalnenia rezerwy by się zrobiło, na trasie oczywiście ;)

_________________
SV 650 n '00 -> SV 1000 s '03 -> RSV 1000R Tuono '06


13 cze 2015, o 16:28
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 116 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL