Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 27 kwi 2024, o 12:44



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Budowa dróg i mostów 
Autor Wiadomość
Mister SVforum 2014
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2010, o 20:17
Posty: 2100
Lokalizacja: Chodzież
Płeć: mężczyzna
Moto: VFR 800X Crossrunner
Post Budowa dróg i mostów
Zagadka - co łączy te trzy wypadki na Podkarpaciu?
http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/ar ... /506679123
http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /228158091
http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/ar ... /464296384
cdn.

_________________
Byle dalej, byle w przód, absolutnie, absolutnie. Fa fa fa fa fa fa fa fa fa ra fa fa. Fa fa fa fa fa fa fa fa fa ra fa fa....


25 gru 2011, o 23:24
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sie 2011, o 20:33
Posty: 338
Lokalizacja: Krk NH
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 1999
Post Re: Budowa dróg i mostów


Betonowy przepust?


Pzdr,
km

_________________
Obrazek


26 gru 2011, o 01:03
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 02:22
Posty: 7755
Lokalizacja: WPR
Płeć: mężczyzna
Moto: TT1050
Post Re: Budowa dróg i mostów
Jeśli chodzi o kwiatki na naszych drogach i poboczach, to są lepsze... Np. barierki wykonane ze stalowych linek. Niezłe, by wyhamować samochód i uniemożliwić wypadnięcie z drogi, lina nie pęknie, a kolejne wyrywane słupki biorą na siebie energię. Dodatkowo pewnie połowę tańsze niż klasyczne z blachy. Ale motocyklista po spotkaniu z taką lino-barierką skończy w plasterkach.
Obrazek

_________________
Triumph Tiger 1050 << bikepics


26 gru 2011, o 11:20
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 13:01
Posty: 1660
Płeć: mężczyzna
Moto: MT01
Post Re: Budowa dróg i mostów
Taka większa krajalnica do jajek :D

_________________
Obrazek


26 gru 2011, o 11:59
Zobacz profil
Mister Menel
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 09:58
Posty: 1762
Lokalizacja: Opolskie
Płeć: mężczyzna
Moto: Gix 750 k6
Post Re: Budowa dróg i mostów
Nie chciałbym pokroić na tym swoich jajek... ;)

_________________
Chla ktoś coś :D ?

SV 650 S K5 ----> Gsx-R 750 K6


26 gru 2011, o 13:44
Zobacz profil
Mister SVforum 2014
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2010, o 20:17
Posty: 2100
Lokalizacja: Chodzież
Płeć: mężczyzna
Moto: VFR 800X Crossrunner
Post Re: Budowa dróg i mostów
Dawno, dawno temu motocyklistów zabijały betonowe słupki, teraz słupki są już plastikowe. Drzew już tez coraz mniej przy drogach, a przypomnę, że sadzono je ze względów militarnych, a gdy w autach nie było klimatyzacji to i przyjemny cień dawały.
Ale jak widać pojawiły się nowe śmiertelne pułapki: przepusty betonowe, wybetonowane rowy (o mało w takim nie wylądowałem w tym sezonie i pewnie "skręciłbym sobie kark") , no i wspaniałe wysepki, które nie są problemem przy dobrej widoczności, ale gdy jest noc i pada, a z przeciwka coś oślepia....
Tutaj opis z podkarpackiego forum jeszcze jednego wypadku/przypadku, gdzie chłopak miał pecha.
"Opisze co się stało, choć nie jest łatwo: Droga ekspresowa, nowy asfalt, szeroki, gładki jak stół. Pogoda wymarzona na przejażdżkę zamykającą sezon, nie za gorąco, niebo czyste, świeci słońce. Łukasz stawia motor na koło (większość z nas robi w tym momencie to samo) (nie był amatorem, jeździł pewnie, miał świetnie opanowany motocykl, robił z motocyklem cuda). Jak szybko jechał, nie wiem, nie ma to większego znaczenia. Miejsce wydawałoby się super bezpieczne do jazdy na gumie. Nagle schodzi z koła, przednie koło swobodnie opada na asfalt. Motocykl prawdopodobnie łapie shimę, a może pęka opona. Do końca nie wiadomo. Upadek w niczego, tak po prostu. Ogromny pech - ciało wpada w barierki (przecież mógł wpaść do rowu, zaliczyć szlifa na asfalcie itp.) W wyniku spotkania w barierą - obydwie nogi zostają odcięte jak na gilotynie. Otwarte złamania obydwu rąk. Urazy wewnętrzne trudne do opisania. Ogromna ilość utraconej krwi. Do końca ma świadomość, żyje, mówi, oddycha, pyta - niestety po kilku godzinach umiera w szpitalu. (*****) Był niezwykle pogodnym człowiekiem. Zostawił dziewczynę, kochającą rodzinę. Miał 25 lat i życie przed sobą.

Ku przestrodze - zdecydowana większość z nas może się znaleźć dokładnie w identycznej sytuacji...wypadek z niczego, tak po prostu..."

_________________
Byle dalej, byle w przód, absolutnie, absolutnie. Fa fa fa fa fa fa fa fa fa ra fa fa. Fa fa fa fa fa fa fa fa fa ra fa fa....


26 gru 2011, o 13:45
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 09:59
Posty: 3102
Lokalizacja: Warta, łódzkie
Płeć: mężczyzna
Moto: różne
Post Re: Budowa dróg i mostów
Już gdzieś pisałem, ale powtórzę. Kiedyś przecholowałem i wyleciałem z zakrętu. Nie było rowów, barierek itp. - wjechałem w żyto, po czym wyjechałem bez żadnej nawet ryski - tylko ze słomą w butach ;) Innym razem też mi w zakręcie nie poszło - wleciałem do dwumetrowego rowu. Miałem akurat trochę szczęścia, skończyło się tylko na pękniętej owiewce, ale mogło być dużo gorzej.
Znajomy miał trochę mniej szczęście ode mnie, coś mu nie poszło na wiadukcie, w każdym razie motocykl bez większych uszkodzeń, a gość się poćwiartował na barierkach. Widziałem zdjęcia zrobione przez strażaków i nie wyglądało to ciekawie. http://www.nasze.fm/news,6570


26 gru 2011, o 16:16
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 mar 2010, o 21:56
Posty: 463
Lokalizacja: KOL :D
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 1000 SZ
Post Re: Budowa dróg i mostów
lasooch napisał(a):
Jeśli chodzi o kwiatki na naszych drogach i poboczach, to są lepsze... Np. barierki wykonane ze stalowych linek. Niezłe, by wyhamować samochód i uniemożliwić wypadnięcie z drogi, lina nie pęknie, a kolejne wyrywane słupki biorą na siebie energię. Dodatkowo pewnie połowę tańsze niż klasyczne z blachy. Ale motocyklista po spotkaniu z taką lino-barierką skończy w plasterkach.
Obrazek

A dopiero co wczoraj wracałem z białki i zastanawiałem się kto takie cudo zatwierdził na drodze pełnej zakrętów, gdzie motocyklistów w sezonie nie brakuje.... niestety ten kraj nie jest nam przychylny :/

_________________
Suzuki SV 1000 SZ - lyter powrócił :D


26 gru 2011, o 16:22
Zobacz profil
spamOWCA
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 10:38
Posty: 7686
Lokalizacja: Wrocław i Tłustomosty (granica opolskiego i ślaskiego)
Płeć: mężczyzna
Moto: BMW + szpera :)
Post Re: Budowa dróg i mostów
Barierki linki słupki wypusty ale moim zdaniem drzewa to najlepsze co może być. Mieszkam w okolicy gdzie drzewa 5cm od jezdni to standard krzyży obitej kory nie brak co roku liczba rośnie, a gmina choć listów nic z tym nie robi.

_________________
Jak czegoś dusz pragnie to gg 1487770


26 gru 2011, o 20:57
Zobacz profil
SV Rider

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 16:37
Posty: 1240
Lokalizacja: Poznań
Płeć: mężczyzna
Moto: Z800
Post Re: Budowa dróg i mostów
No tak, ale też z 2 strony nigdy nie słyszałem żeby to drzewo zaatakowało mijany pojazd :)

_________________
GS500 -> SV650S K3 -> Z800 Batmobile


26 gru 2011, o 22:06
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 sie 2010, o 23:19
Posty: 136
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 2004
Post Re: Budowa dróg i mostów
A przetarg mógł wygrać producent drutu kolczastego :D


26 gru 2011, o 22:14
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 mar 2010, o 21:56
Posty: 463
Lokalizacja: KOL :D
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 1000 SZ
Post Re: Budowa dróg i mostów
Przemekkg napisał(a):
A przetarg mógł wygrać producent drutu kolczastego :D

Albo min przeciwpiechotnych :P

_________________
Suzuki SV 1000 SZ - lyter powrócił :D


26 gru 2011, o 22:14
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 mar 2011, o 21:08
Posty: 281
Lokalizacja: Wawa
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N 2000
Post Re: Budowa dróg i mostów
Nie wiem czy są jakieś dane, czy znane tragiczne przypadki spotkania motonity z linami przy drogach. Wydaje mi się że linki będą trochę bardziej elastyczne niż metalowe barierki, które z powyższych opisów działają dokładnie jak szatkownica :/ Tak czy inaczej, chcemy być bezpieczni przy szybkim pokonywaniu zakrętów w złożeniu czy przy stawianiu na koło, to trzeba iść na tor, tam raczej nie ma barierek, linek czy rowów.

_________________
Obrazek


26 gru 2011, o 22:58
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 maja 2011, o 14:52
Posty: 5631
Lokalizacja: Dęblin-Piaseczno
Płeć: mężczyzna
Moto: suzuki sv 650S 99r.
Post Re: Budowa dróg i mostów
Owca007 napisał(a):
Barierki linki słupki wypusty ale moim zdaniem drzewa to najlepsze co może być. Mieszkam w okolicy gdzie drzewa 5cm od jezdni to standard krzyży obitej kory nie brak co roku liczba rośnie, a gmina choć listów nic z tym nie robi.


Chyba że są pod ochroną konserwatora zabytków tak jak w Dęblinie http://szpinaktak.wordpress.com/2010/10 ... dojazdowe/

Niech się ludzie zabijają ale wg konserwatora drzewa muszą stać bo są pod ochroną :/

_________________
SV 650 S '99/GSX-R 750 K1

www.logo-ratio.pl


27 gru 2011, o 00:46
Zobacz profil WWW
SV Rider

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 16:37
Posty: 1240
Lokalizacja: Poznań
Płeć: mężczyzna
Moto: Z800
Post Re: Budowa dróg i mostów
kozik napisał(a):
Niech się ludzie zabijają ale wg konserwatora drzewa muszą stać bo są pod ochroną :/


Kozik, to jest demagogia. Jeśli są znaki że droga jest wąska bo są drzewa, a ktoś się wbije bo zapier... to sorry, ale to drzewo niczemu winne nie jest. W ten sposób moglibyśmy dowieść każdego absurdu, jak amerkańskie terady sądowe o raka płuc od palenia bo ktoś nie wiedział że palenie zabija, albo śmierć kota po wypraniu w automacie bo nie byo napisane że nie wolno prać zwierząt...
Czym innym jest sytuacja w której ktoś się zabija na barierce etc. bo leciał na koło, a czym innym gdy został zmielony do jakiś idiota z naprzeciwka nie ustąpił pierwszeństwa. Absolutnie nie zgadzam się z agrumentowaniem że uzasadnieniem dla zmiany czegokolwiek powinno być akceptowanie tego, że idiota znajdzie się na drodze.

_________________
GS500 -> SV650S K3 -> Z800 Batmobile


27 gru 2011, o 12:41
Zobacz profil
Mister SVforum 2014
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2010, o 20:17
Posty: 2100
Lokalizacja: Chodzież
Płeć: mężczyzna
Moto: VFR 800X Crossrunner
Post Re: Budowa dróg i mostów
Ja uważam, że drzewa są zupełnie zbędne przy drogach, oczywiście są jakieś zabytkowe aleje lip,dębów, akacji itp. to niech sobie będą. Ale przy budowaniu i przebudowach dróg już nikt nie sadzi drzew przy drodze.
I nie jest prawdą, że trzeba zapie...ć żeby zamienić się w dzięcioła. Przy stanie naszych dróg - dziury, koleiny itd. i jak jeszcze popada...po co ginąć przy najmniejszym zjechaniu z drogi!?
Kuba nie mów mi, że mam pchać motor, albo samochód dla własnego bezpieczeństwa ;)
Osobiście w 2002 r. miałem wypadek przed Strzelcami Krajeńskimi. Padał deszcz, jechałem spokojnie, teren niezabudowany, łuk i lekki wzniesienie, a za nim cały mój pas ruchu zajmują piesi wracający z kościoła do pobliskiej miejscowości. Oczywiście nie chcąc w nich uderzyć przyhamowałem, odbiłem...poślizg i czołowo w drzewo. Nie sposób było uniknąć, bo rosły (rosną) jeden przy drugim.
Życie uratował mi samochód, był to Citroen XM. Gdybym jechał jakąś popierdółką, to byście się tego nie dowiedzieli ;)
Poza tym, nie musimy skazywać młodzieńca z fantazją na śmierć, jednak lepiej robić wszystko, żeby przy drodze było jak najmniej twardych niespodzianek. Sam jestem młody ;P i wiem, że czasami fantazja mnie ponosi.

_________________
Byle dalej, byle w przód, absolutnie, absolutnie. Fa fa fa fa fa fa fa fa fa ra fa fa. Fa fa fa fa fa fa fa fa fa ra fa fa....


27 gru 2011, o 13:45
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 maja 2011, o 14:52
Posty: 5631
Lokalizacja: Dęblin-Piaseczno
Płeć: mężczyzna
Moto: suzuki sv 650S 99r.
Post Re: Budowa dróg i mostów
Jamez napisał(a):
kozik napisał(a):
Niech się ludzie zabijają ale wg konserwatora drzewa muszą stać bo są pod ochroną :/


Kozik, to jest demagogia. Jeśli są znaki że droga jest wąska bo są drzewa, a ktoś się wbije bo zapier... to sorry, ale to drzewo niczemu winne nie jest. W ten sposób moglibyśmy dowieść każdego absurdu, jak amerkańskie terady sądowe o raka płuc od palenia bo ktoś nie wiedział że palenie zabija, albo śmierć kota po wypraniu w automacie bo nie byo napisane że nie wolno prać zwierząt...
Czym innym jest sytuacja w której ktoś się zabija na barierce etc. bo leciał na koło, a czym innym gdy został zmielony do jakiś idiota z naprzeciwka nie ustąpił pierwszeństwa. Absolutnie nie zgadzam się z agrumentowaniem że uzasadnieniem dla zmiany czegokolwiek powinno być akceptowanie tego, że idiota znajdzie się na drodze.


Weź jeszcze to pod uwagę że drzewa te w środku są już puste ponieważ lipy te posadzone zostały jeszcze przez rosyjskich zaborców. Zdarza się niekiedy tak, że w nieodpowiednim momencie pęka i trafia w jadący w samochód. Gdyby te drzewa były zdrowe to rozumiem ale w takiej sytuacji ciężko nazywać to demagogią.

_________________
SV 650 S '99/GSX-R 750 K1

www.logo-ratio.pl


27 gru 2011, o 14:39
Zobacz profil WWW
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 mar 2011, o 21:08
Posty: 281
Lokalizacja: Wawa
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N 2000
Post Re: Budowa dróg i mostów
kozik napisał(a):
Zdarza się niekiedy tak, że w nieodpowiednim momencie pęka i trafia w jadący w samochód. Gdyby te drzewa były zdrowe to rozumiem ale w takiej sytuacji ciężko nazywać to demagogią.

No teraz to popłynąłeś :) z takim samym prawdopodobieństwem można zostać rażonym piorunem... prawda jest taka, że 90% to jest nadmierna prędkość.

_________________
Obrazek


27 gru 2011, o 15:00
Zobacz profil
Mister SVforum 2014
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2010, o 20:17
Posty: 2100
Lokalizacja: Chodzież
Płeć: mężczyzna
Moto: VFR 800X Crossrunner
Post Re: Budowa dróg i mostów
vazon napisał(a):
... prawda jest taka, że 90% to jest nadmierna prędkość.

A skąd ta "prawda" - tak sobie myślisz? Czy w TV powiedzieli?

_________________
Byle dalej, byle w przód, absolutnie, absolutnie. Fa fa fa fa fa fa fa fa fa ra fa fa. Fa fa fa fa fa fa fa fa fa ra fa fa....


27 gru 2011, o 15:07
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 mar 2011, o 21:08
Posty: 281
Lokalizacja: Wawa
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N 2000
Post Re: Budowa dróg i mostów
Tak mi się przyśniło :P drzewa, barierki czy inne przydrożne wynalazki nie zabijają (tak mi się wydaje), główna przyczyną jest sam kierownik, który przecenia swoje możliwości, ma w dupie znaki i przepisy, daje się ponieść np. pięknym okolicznościom przyrody, czy np. nie bierze pod uwagę innych użytkowników drogi, a niestety, jadąc na motocyklu i chcąc dożyć późnej starości w zdrowiu trzeba myśleć nie tylko za siebie.
Nie powiesz mi, że jadąc 50 czy 60km/h sprawia ci trudność przewidzenie tego co jest za zakrętem czy wzniesieniem, a jadąc ponad to co mówią znaki czy przepisy, masz nadmierną prędkość czy to ci się podoba czy nie. Owszem wypadki są i przy 40km/h ale szanse na wyjście żywym są chyba nieporównywalnie większe...

_________________
Obrazek


27 gru 2011, o 15:21
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL