Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 18 kwi 2024, o 08:46



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Uchwyt GPS + zasilanie (zapalniczka 12V) Tani, domowy sposób 
Autor Wiadomość
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 23:25
Posty: 320
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 2003
Post Uchwyt GPS + zasilanie (zapalniczka 12V) Tani, domowy sposób
!!!!!!JUTRO WSADZĘ BRAKUJĄCE ZDJECIA mocowania zapalniczki i już założonego GPS!!!!!!

Witam.

Dla tych, którzy myślą, aby podłączyć uchwyt do GPS TANIM, DOMOWYM SPOSOBEM:

Zakupy
# Kupujemy i montujemy zapalniczkę 12V z bezpiecznikiem i długim kablem np.:
http://www.allegro.pl/item967314254_gni ... ocykl.html
za 20 zł użytkownika arturwojsa:
http://www.allegro.pl/show_user_auction ... id=5476937
Obrazek

# Kupujemy normalny uchwyt samochodowy do naszego GPS/telefonu, najtańszy jaki jest.
Np. w moim przypadku do Samsung Omnia i900:
http://www.allegro.pl/item964344050_uch ... p_gsm.html
za 10zł użytkownika TEL-KOM_Krakow:
http://www.allegro.pl/show_user_auction ... id=5798853
Obrazek

Polecam kupić uchwyt typ/wygląd taki jak na powyższym zdjęciu, ponieważ mocowania do innych modeli GPS są podobne. Samo mocowanie do GPS jest wysuwane/wymienne, a zostaje tylko część obrotowa.
W przyszłości będziemy mogli kolejny uchwyt kupić i zmienić tylko tą wymienną część, bez konieczności demontażu całego mocowania do konstrukcji czachy motocykla.

# Kupujemy ładowarkę/zasilacz samochodowy 12V do naszego GPS'a po ok. 20zł. Im mniejsza/lżejsza, tym lepiej.

# Kupujemy taśmę metalową, perforowaną/dziurkowaną do mocowania/podwieszania rur do ścian w OBI/allegro:
Obrazek

Robota
# Bierzemy uchwyt GPS i odcinamy wyginający się drut, który leci do przyssawki i zostawiamy tylko tą część z elementem obrotowym i mocowaniem GPS.
Obrazek

# Bierzemy taśmę do mocowania rur i odcinamy ok. 20 cm.

# Ściągamy czachę od naszej SV i obkręcamy taśmę wokół rurki/szkieletu czachy, ściskając owiniętą taśmę śrubką z nakrętką.

# Zakładamy czachę tak, aby wypuścić na zewnątrz taśmę do zamocowania uchwytu.

# Owijamy drugi koniec taśmy wokół końcówki uchwytu GPS'a i ściskamy śrubką z nakrętką. Możemy dla pewności zalać klejem SuperGlue. Jednak lepiej dobrze zacisnąć owiniętą taśmę.

Obrazek
Obrazek

# Ustawiamy uchwyt w odpowiednim położeniu i cieszymy się jazdą z GPS/telefonem :)


Dodatkowe informacje
Owszem, wygląda to paskudnie, ale praktycznie. Nie chciało mi się bawić z estetyką. To ma działać, a nie wyglądać! :)

Jeżeli się obawiamy, że nam GPS wypadnie z uchwytu można nałożyć gumkę obejmującą GPS i uchwyt.

Pamiętaj, że są zajebiste drgania w czasie jazdy od silnika, dziur w drodze i uchwyt wraz z GPS musi być tak zamontowany, aby jak najmniej drgał, bo może wypaść :)

Gdzie mocować?
# Na półce kierownicy: pamiętaj, że kiera skręca w lewo i prawo, dlatego też należy uwzględnić długość kabla zasilającego, to jest minus. Wychodzimy z założenia, że wszystko co się rusza jest niestabilne.

# Przy śrubkach mocujących bak paliwa, tuż pod półką kierownicy: Odpada jeżeli używać tankbag'u

# Gdzieś obok zegarów: należy uważać na zbiornik płynu hamulca przedniego, może zachaczać.

Pamiętaj, aby:
- sprawdzić zakres ruchu kierownicy przed montażem, tak aby nie zahaczała, nie zajmowała miejsca przeznaczonego na uchwyt. To jest duży problem, bo miejsca jest trochę mało.
- GPS nie zalał się wodą, gdy będzie padać deszcz na postoju lub w czasie jazdy. Dlatego dobrym pomysłem jest schowanie go pod szybą.

Ostateczny wygląd:
Obrazek

_________________
GG: 3324047
arek@krakiewicz.pl
SV 650S '03 Miedziana (Cooper)
Więcej o mnie...
Sklep nurkowy


Ostatnio edytowano 26 mar 2010, o 11:08 przez arwo, łącznie edytowano 3 razy



25 mar 2010, o 18:53
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 19:32
Posty: 595
Lokalizacja: WPI
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S K6
Post Re: Uchwyt GPS + zasilanie (zapalniczka 12V) Tani, domowy sposób
Taki wtyk zapalniczki u mnie w moto sklepie jest za 8 zł :D tylko bez kabelków :P

_________________
SV 650S K6
"Kiedy wydaje Ci się, że jesteś bardzo dobrym kierowcą, który wie już wszystko o jeździe i drogach, sprzedaj jak najszybciej swój pojazd i nigdy więcej nie siadaj za kierownicą. Cmentarze są pełne grobów bardzo dobrych kierowców".


25 mar 2010, o 22:49
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2010, o 16:03
Posty: 330
Lokalizacja: W-wa
Post Re: Uchwyt GPS + zasilanie (zapalniczka 12V) Tani, domowy sposób
Bardzo fajnie wymyśliłeś mocowanie. Dzięki, wykorzystam ten pomysł do czegoś innego:)

_________________
SV605s 2002


26 mar 2010, o 09:57
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 23:25
Posty: 320
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 2003
Post Re: Uchwyt GPS + zasilanie (zapalniczka 12V) Tani, domowy sposób
Dokładnie Wasior, tak też myślałem, żeby dopisać, że można to jakoś przerobić pod siebie i potraktować to jako "wzorzec/pomysł". Wykonać to bardziej estetycznie, albo chociaż pomysł na mocowanie do szkieletu czachy (rurki metalowe pod obudową) wykorzystać.

_________________
GG: 3324047
arek@krakiewicz.pl
SV 650S '03 Miedziana (Cooper)
Więcej o mnie...
Sklep nurkowy


26 mar 2010, o 10:56
Zobacz profil WWW
motocyklista

Dołączył(a): 25 lut 2010, o 19:43
Posty: 170
Lokalizacja: PWL / Oslo
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650n '02
Post Re: Uchwyt GPS + zasilanie (zapalniczka 12V) Tani, domowy sposób
Pomysł ok. Myślę, że trochę czarnego spraju na tą blaszkę i wygląd zdecydowanie się poprawi :)

_________________
SV 650n '02

http://tomasz.kasprowiak.pl/


26 mar 2010, o 18:53
Zobacz profil
motocyklista

Dołączył(a): 24 lut 2010, o 18:21
Posty: 103
Post Re: Uchwyt GPS + zasilanie (zapalniczka 12V) Tani, domowy sposób
Pomysłowo i estetycznie :)


27 mar 2010, o 23:02
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 cze 2010, o 01:58
Posty: 683
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S'02/'04
Post Re: Uchwyt GPS + zasilanie (zapalniczka 12V) Tani, domowy sposób
Może trochę odświeżę temat i zarzucę mój pomysł na GPS w starszej SVce. Wykonanie, ręczne, z dużą ilością piłowania i szlifowania. Najpierw zrobiłem prototyp z grubszej tektury, potem zoptymalizowałem wszystkie wymiary, żeby nie zasłaniać liczników z pozycji kierowcy (widok z kasku jest mniej więcej jak na zdjęciu). Następnie z 3mm blachy aluminiowej, wykonałem stelaż i zamontowałem uchwyt pod GPS, firmy RAM-MOUNT. Wszystko zostało przykręcone na śrubach mocujących stacyjkę. Blokada kierownicy działa popranie, jeżeli stacyjka nie obniży się więcej niż 2,5mm, tak więc, trzeba było te 0,5 mm sklepać pod mocowaniem. Może komuś pomysł się spodoba. Oczywiście GPS obraca się razem z kierownicą. Zabezpieczenia anty deszczowego nie mam niestety. Cały komplet uzupełniony jest o słuchawki w kasku, wraz z mikrofonem, które podpinam do GPSu w celu odsłuchu komunikatów głosowych na trasie. P.S. W rękawicach motocyklowych, swobodnie można obsługiwać ekran dotykowy.
Obrazek
Obrazek

_________________
Slow down, Be aware, Take care, Survive
ObrazekObrazekObrazek

Obrazek

!!! SUZUKI SV650 & SV650S '99 to '08 - HAYNES SERVICE & REPAIR MANUAL - Download !!!


25 lut 2011, o 15:07
Zobacz profil
mundrek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 12:50
Posty: 1758
Lokalizacja: Rybnik
Płeć: mężczyzna
Moto: sv1k/ 748SP
Post Re: Uchwyt GPS + zasilanie (zapalniczka 12V) Tani, domowy sposób
W razie deszczu to w carrisem go, bo durexa szkoda ;)
Ja używam do gps palma (4.3 cala). Zamontowałem go na półce w futerale na aparat cyfrowy, z wyciętą tylną ścianką i wszytą przeźroczystą folią z kosmetyczki emeryta. Koszt właściwie zerowy, minus to jest jedynie fakt że trzeba wzrok opuścić by na niego spojrzeć, ale za to nic nie zasłania.

_________________
I wy, o których zapomniałem,
Lub pominąłem was przez litość,
Albo dlatego, że się bałem,
Albo, że taka was obfitość...


25 lut 2011, o 23:36
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 cze 2010, o 01:58
Posty: 683
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S'02/'04
Post Re: Uchwyt GPS + zasilanie (zapalniczka 12V) Tani, domowy sposób
Wodoszczelność zapewne sobie jakoś jeszcze rozwiążę, żeby byle siczek, GPSa nie zniszczył :sik:
Garniak zasłania mi w praktyce tylko prędkości ponad 200km/h oraz 0-1000 obrotów, więc zupełnie nie przeszkadza w jeździe. Po to zresztą zrobiłem nagłośnienie w kasku, żeby na niego nie patrzeć. Minus jest taki, że ten GPS non stop robi mnie w chu.. i na byle zjazdach/rozjazdach zmienia zdanie jak "baba", tak, że zupełnie nie wiadomo gdzie jechać...

_________________
Slow down, Be aware, Take care, Survive
ObrazekObrazekObrazek

Obrazek

!!! SUZUKI SV650 & SV650S '99 to '08 - HAYNES SERVICE & REPAIR MANUAL - Download !!!


26 lut 2011, o 00:05
Zobacz profil
mundrek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 12:50
Posty: 1758
Lokalizacja: Rybnik
Płeć: mężczyzna
Moto: sv1k/ 748SP
Post Re: Uchwyt GPS + zasilanie (zapalniczka 12V) Tani, domowy sposób
Polecam oprogramowanie Tom Tom :) Pracowałem już na mio (też dobry, ale właśnie na zmianach pasów można się nieźle naciąć), automapach, garminach i innych urządzeniach i tomtom to tomtom :)

_________________
I wy, o których zapomniałem,
Lub pominąłem was przez litość,
Albo dlatego, że się bałem,
Albo, że taka was obfitość...


26 lut 2011, o 00:30
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 gru 2010, o 00:12
Posty: 938
Lokalizacja: Baniocha
Płeć: mężczyzna
Moto: XT600E 03r
Post Re: Uchwyt GPS + zasilanie (zapalniczka 12V) Tani, domowy sposób
Co do GPS to siedziałem w nich trochę i znajomy jeździ po całej europie. Jeśli inne kraje to Tom Tom najlepszy, ale jeśli chodzi o Polskę to AutoMapa nie ma konkurenta.

_________________
Polerowanie reflektorów
fb.com/polerowanko


26 lut 2011, o 10:58
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 02:22
Posty: 7755
Lokalizacja: WPR
Płeć: mężczyzna
Moto: TT1050
Post Re: Uchwyt GPS + zasilanie (zapalniczka 12V) Tani, domowy sposób
Nie wiem jakiej firmy jest to urządzenie, ale jeżeli pracuje na windowsie, to zapewne bez bólu można tam wrzucić inną mapę. Ja u siebie też korzystam z automapy, dzięki www.peb.pl mam zawsze świeżutkie aktualizacje i dla mapy polskiej i europejskiej :P
Jeździłeś już z tym stelażem? Bo tak jak patrzę na miejsce montażu i długość tego płaskownika, to mam nieodparte wrażenie, że wpadnie w drgania :P U siebie musiałem trochę zmodyfikować pierwotny pomysł i dorobić małą podpórkę z gumy, bo nawigacja latała jak głupia od wibracji silnika.

_________________
Triumph Tiger 1050 << bikepics


26 lut 2011, o 12:20
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 cze 2010, o 01:58
Posty: 683
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S'02/'04
Post Re: Uchwyt GPS + zasilanie (zapalniczka 12V) Tani, domowy sposób
Podpórka gumowa znajduje sie po lewej stronie i opiera koniec stacyjki, a cały płaskownik jest szeroki, to raz, a dwa, że ma zrobione usztywnienie po prawej stronie. Na zdjęciach, tego nie widać za bardzo ale płaskownik jest zagięty do kąta 90 stopni. Przejechałem z tym około 2000km. Nawet pan policjant się bardzo interesował podczas kontroli drogowej :] Na szczęście nic nie drga i nie wibruje. GPS, to Garmin Nuvi 760 pracujący na Gpmapie i City Navigator Europe, oczywiśie dzięki peb.pl :spoko:

_________________
Slow down, Be aware, Take care, Survive
ObrazekObrazekObrazek

Obrazek

!!! SUZUKI SV650 & SV650S '99 to '08 - HAYNES SERVICE & REPAIR MANUAL - Download !!!


26 lut 2011, o 15:25
Zobacz profil
SV Rider

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 15:32
Posty: 1462
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 1000S
Post Re: Uchwyt GPS + zasilanie (zapalniczka 12V) Tani, domowy sposób
Mocowanie ładnie wyszło. Widzę że dbasz o estetykę ;)
Uważam że AutoMapa to nr 1 w Polsce. Co do Europy zachodniej to nie wiem bo nie jeżdżę :/

_________________
SV liter z owiewkom:)


26 lut 2011, o 16:12
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 cze 2010, o 01:58
Posty: 683
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S'02/'04
Post Re: Uchwyt GPS + zasilanie (zapalniczka 12V) Tani, domowy sposób
Słabo jest na Zachodzie z Garminem, tak samo jak słabo jest w Polsce. Różnica polega na tym, że u nas Garmin prowadzi po zadupiach, niezależnie od wprowadzonych ustawień, a na zachodzie gubi się ze względu na gąszcz ulic. Jeżeli dwie ulice są w odległości np. 10m od siebie, to nigdy nie wiadomo gdzie skręcić. Im większa prędkość z jaką się jedzie tym gorzej zakumać gdzie skręcić. W centrum Koloni (Niemcy) Garmin wariował zupełnie. Jadąc na Węgry wywlekał mnie po wiochach, mając obok trasę szybkiego ruchu. Nie zmieniam go jednak z kilku powodów:
1) Posiadam ten GPS, na nowy szkoda mi kasy;
2) Wyjście słuchawkowe obsługuje jednocześnie mikrofon, więc zestaw słuchawkowy działa po podpięciu do GPS
3) Ma bluetooth, więc łączę się z telefonem;
4) "Darmowe" mapy.
Wrzucam jeszcze kilka fotek, to może ktoś wykorzysta pomysł u siebie. Sporo rzeźbienia, ale efekt i praktyczność fajne:
ObrazekObrazekObrazekObrazek

_________________
Slow down, Be aware, Take care, Survive
ObrazekObrazekObrazek

Obrazek

!!! SUZUKI SV650 & SV650S '99 to '08 - HAYNES SERVICE & REPAIR MANUAL - Download !!!


26 lut 2011, o 18:09
Zobacz profil
motocyklista

Dołączył(a): 25 lut 2010, o 19:43
Posty: 170
Lokalizacja: PWL / Oslo
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650n '02
Post Re: Uchwyt GPS + zasilanie (zapalniczka 12V) Tani, domowy sposób
Na Skandnawii też radzi sobie średnio. Używam w Oslo i okolicach, i niestety też czasem nie dawał sobie rady :/

_________________
SV 650n '02

http://tomasz.kasprowiak.pl/


26 lut 2011, o 19:55
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 02:22
Posty: 7755
Lokalizacja: WPR
Płeć: mężczyzna
Moto: TT1050
Post Re: Uchwyt GPS + zasilanie (zapalniczka 12V) Tani, domowy sposób
Panie, pełna elegancja :D Jak oryginał z jakiegoś touratecha :D

_________________
Triumph Tiger 1050 << bikepics


27 lut 2011, o 11:13
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 gru 2010, o 00:12
Posty: 938
Lokalizacja: Baniocha
Płeć: mężczyzna
Moto: XT600E 03r
Post Re: Uchwyt GPS + zasilanie (zapalniczka 12V) Tani, domowy sposób
A testował ktoś jak by po prostu przyczepić przyssawkę na krótkim ramieniu z uchwytem do szybki?
http://allegro.pl/uchwyt-nokia-e52-lg-g ... 94118.html
http://allegro.pl/ap1b-uchwyt-samsung-n ... 47872.html
lub coś w podobie

_________________
Polerowanie reflektorów
fb.com/polerowanko


27 lut 2011, o 21:12
Zobacz profil WWW
SV Rider

Dołączył(a): 25 lut 2010, o 00:50
Posty: 526
Lokalizacja: śląskie
Post Re: Uchwyt GPS + zasilanie (zapalniczka 12V) Tani, domowy sposób
Tak ja testowałem, ale że szybka jest wklęsła to przyssawki odpadają i trzeba szybkę "wyprostować" np za pomocą kawałków pleksi i taśmy dwustronnie klejącej i do tego jest 1 warunek szybka musi być czarna bo brzydko by to wyglądało z przodu.

_________________
650S K6 > DL650 AK8
Obrazek


27 lut 2011, o 23:58
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 cze 2010, o 01:58
Posty: 683
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S'02/'04
Post Re: Uchwyt GPS + zasilanie (zapalniczka 12V) Tani, domowy sposób
W samochodzie przyssawki się czasem odklejają, nawet jak się ma czystą płaską szybę. Ja przypinam GPS na szybie drzwi kierowcy i czasami zdarza mi się, że podczas jazy GPS odpada. W motocyklu może być jeszcze gorze, więc raczej nie polecam tej metody... Lepiej chyba gps przychwycić na stałe jakąś śrubką, opaską, czy czymś podobnym.

_________________
Slow down, Be aware, Take care, Survive
ObrazekObrazekObrazek

Obrazek

!!! SUZUKI SV650 & SV650S '99 to '08 - HAYNES SERVICE & REPAIR MANUAL - Download !!!


28 lut 2011, o 01:18
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL