Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 23 kwi 2024, o 17:25



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 430 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 22  Następna strona
Zaciski hamulcowe od GSXR 1000 
Autor Wiadomość
rowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 lut 2013, o 23:38
Posty: 23
Płeć: mężczyzna
Moto: F800GS '08
Post Re: Zaciski hamulcowe od GSXR 1000
vioox napisał(a):
robilem wg wymiarow jakie podal Acinr_PL i klocek hamulcowy byl okolo 2-3mm ponizej krawedzi zewnetrznej tarczy


Przy V Stromach też wychodzi coś podobnego. Poniżej kilka zdjęć do porównania:

rodman DL 1000 k4
http://p1.bikepics.com/2012%5C08%5C03%5Cbikepics-2437413-full.jpg

czesterbb DL 650 k5
http://img15.imageshack.us/img15/1613/img20130224171649.jpg

acinr_PL SV 650 k3
http://img560.imageshack.us/img560/3042/zacisk.jpg

Kontra mój DL 650 K4
http://images47.fotosik.pl/1743/bca3f3a22ee56bc6.jpg

Na trzech pierwszych maszynach widać delikatny rant na zewnętrznej stronie tarczy (każda maszyna z innej parafii i przy różnych zaciskach; Tokico i Nissin), zaś na ostatnim, moim (ta sama maszyna i zaciski co czesterbb, tylko rok różnicy), widać taki sam rant, ale na wewnętrznej stronie. Nie są to wprawdzie 2-3mm, ale różnicę widać. Jest to o tyle ciekawe, że wszystkie adaptery są wg acinr_PL. Otwory są cięte CNC, więc też nie można mówić o błędach przy wierceniu.

Jeszcze przed zrobieniem adapterów acinr_P dużo grzebałem po sieci i natknąłem się na inną konstrukcję adaptera, zdaje się, że jest to zwymiarowany adapter SV Racing Parts. Różni się w nim jeden wymiar... Przesunięcie lewych otworów w nim jest 18mm a u acinr_P 19mm... Oryginał jest tu http://www.vstrom.info/Smf/index.php/topic,9088.30.html
Obrazek
Obrazek


22 mar 2013, o 11:45
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lip 2010, o 14:28
Posty: 1963
Lokalizacja: Piła / Szczecin
Płeć: mężczyzna
Moto: B*R*A*K
Post Re: Zaciski hamulcowe od GSXR 1000
już wcześniej widziałem ten rysunek co podałeś ale ja robiąc swój opierałem się na swoich wymiarach ze swojego modelu jaki wyciąłem z plexy
ta różnica, że u mnie jest 19mm a w rysunku poniżej 18mm to tylko zmieni o 1mm rozstaw otworów mocowania do lagi


nie wiem skąd te różnice, że klocek w waszych zaciskach inaczej bierze tarczę i są różnice w tych rantach być może dlatego, że zacisk tokico minimalnie się różni od nissin-a?

_________________
Obrazek

SV650S k3
bikepics.com


23 mar 2013, o 08:32
Zobacz profil
rowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 lut 2013, o 23:38
Posty: 23
Płeć: mężczyzna
Moto: F800GS '08
Post Re: Zaciski hamulcowe od GSXR 1000
acinr_PL napisał(a):
nie wiem skąd te różnice, że klocek w waszych zaciskach inaczej bierze tarczę i są różnice w tych rantach być może dlatego, że zacisk tokico minimalnie się różni od nissin-a?


Mi się wydaje, że raczej nie. Zobacz, że na 2 pierwszych obrazkach (DL 1000 i DL 650) chłopaki mają Tokico i jest identycznie jak u Ciebie. Ale nadal nie wiem, skąd te różnice...

A tak BTW, to jakich klocków używasz :?:. Ja przez ostatni rok (na oryginalnych zaciskach) latałem na klockach TRW - okładzina cierna SRQ. Hamowało o wiele lepiej niż oryginał, ale zjadło kawał tarczy. Na zaciskach 4 tłoczkowych chcę się przesiąść też na TRW ale na mieszankę SV...


23 mar 2013, o 08:48
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lip 2010, o 14:28
Posty: 1963
Lokalizacja: Piła / Szczecin
Płeć: mężczyzna
Moto: B*R*A*K
Post Re: Zaciski hamulcowe od GSXR 1000
latam na klockach ebc fa265hh
tak patrzę teraz na twoją tarczę to może brakuję z 1mm żeby klocek ścierał ją na całej tej powierzchni hamującej
i uważam, że jeśli zmieniłbyś ten wymiar z 19 na 18mm do dalej nic to nie da musiałbyś zmienić wymiar (odległość między otworami lagi a otworami zacisku) czyli z moje rysunku ten wymiar po bokach z 17mm na 16mm wtedy cały zacisk automatycznie będzie o różnicę 1mm niżej czyli klocek powinien zlikwidować tą różnice 1mm co wyszła na twojej tarczy
tylko mam takie pytanko czy teraz jak masz zacisk założony i patrzysz od góry klocka czy jest jakaś różnica klocka która od góry nie hamuje? wychodzi na to że powinno być ten 1mm klocka który nie hamuje?
najlepiej to sprawdzisz jak zdemontujesz z zacisku tą blaszkę co jest zaraz nad klockami

ale dalej nie wiem skąd akurat u ciebie tak wyszło, adaptery wycinane cnc więc o błędzie nie ma mowy a z powyższych zdj wynika że u pozostałych osób klocek
ściera całą tarczę a u ciebie wyszła ta różnica ok 1mm

edit:
jeszcze jedno przychodzi mi na myśl może wy powiększaliście te otwory do 10,2 lub 10,3mm i 8,2 lub do 8,3mm
ja u siebie mam tak spasowane, że śruba wchodzi ciasno nie ma mowy o luzach śruby w otworze adaptera
więc jeśli je powiększaliście minimalnie to zrób taki myk:
poluzuj wszystkie śruby adaptera i maksymalnie obniż na nich zacisk i wtedy zacisk dokręć! bo jak są większe otwory to minimalnie możesz na nich regulować ustawienie zacisku

_________________
Obrazek

SV650S k3
bikepics.com


Ostatnio edytowano 23 mar 2013, o 09:23 przez acinr_PL, łącznie edytowano 1 raz



23 mar 2013, o 09:04
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 sie 2012, o 18:51
Posty: 1279
Lokalizacja: Wysokie Mazowieckie (okolice)
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S K3
Post Re: Zaciski hamulcowe od GSXR 1000
Tak tylko dodam że nawet na CNC zależy czym się tnie może być mała różnica. A jak cięte na plazmie to nawet spore, do cięcia używane są jakby "naboje" (nie znam fachowej nazwy) jak jest on stary i zużyty to na wejściu robi prawie idealną dziurę ale już na wyjściu o 1mm szerszą. Kolega mi tak 1 parę adapterów wycinał. Jak jej nie odratuję to będzie mi 2 ciął ;)

_________________
http://www.cwaniacy.com.pl/<=Wejdź i dowiedz się jak możesz regularnie zarabiać na promocjach bankowych


23 mar 2013, o 09:21
Zobacz profil WWW
Mister Apollo
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 07:16
Posty: 5365
Lokalizacja: WGM
Płeć: mężczyzna
Moto: Z1000
Post Re: Zaciski hamulcowe od GSXR 1000
Nie kojarzę fabrycznych hamulców które nie zostawiały by rantu. Mogę gadać głupoty, ale czy taki klocek (sięgający krawędzi, a nawet minimalnie wystający) będzie się prawidłowo zużywał? Nie będzie się nadmiernie kruszył itp?

_________________
SV 650S - Błękitny Ogórek -> Z1000 - Ognista pomarańcza


23 mar 2013, o 12:10
Zobacz profil
rowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 lut 2013, o 23:38
Posty: 23
Płeć: mężczyzna
Moto: F800GS '08
Post Re: Zaciski hamulcowe od GSXR 1000
Blaszkę zdejmowałem i sprawdzałem, klocek na moje oko kończy się idealnie z tarczą. Mógłby być delikatnie przesunięty do wew, ale mniej niż 1mm. Nie wiem, czy nie lepsza by była zmiana z 17mm na 16mm, ale tylko z jednej strony... Klocek tylko w środkowej części jest w Tokico najszerszy, więc zmiana tylko z jednej strony powinna dać efekt przesunięcia tej najszerszej części o ok 0,5mm.
Obrazek

Na razie będę patrzył, jak będą się ścierać klocki. Jak równo, to nic nie ma co ruszać, a jak będzie rant na zewnętrznej to pomyślimy.
Nie znam się dokładnie na technologii CNC, ale zarówno moje, jak i u drugiego gościa który to robił (letkoi) adaptery były cięte laserem. Otwory przynajmniej u mnie nie były rozwiercane


23 mar 2013, o 12:12
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lip 2010, o 14:28
Posty: 1963
Lokalizacja: Piła / Szczecin
Płeć: mężczyzna
Moto: B*R*A*K
Post Re: Zaciski hamulcowe od GSXR 1000
myślałem, że w tokico są te same klocki co w zacisku nissin
ja z kolei w zacisku nissin mam taki wzór klocka:
Obrazek

więc jeśli mówisz, że od góry klocka okładzina cierna jest na równo z tarczą to jest wszystko OK!
wykluczam błąd przy cięciu cnc a jeśli twoim znajomym klocek ściera minimalnie szerzej tarczę od jej wewnętrznej (dolnej) strony
to widocznie ich klocki mają minimalnie szerszą okładzinę cierną (zależy od producenta klocków)!
Kształt blachy klocka jest taki sam (bo musi pasować w jażmo zacisku) ale już różne szerokości okładziny ciernej producenci naklejają na blachę
dla rozwiania twoich wątpliwości przykład poniżej: (ten sam wzór klocka do zacisku tokico)
Obrazek

_________________
Obrazek

SV650S k3
bikepics.com


23 mar 2013, o 15:52
Zobacz profil
SV Rider

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 11:09
Posty: 1396
Lokalizacja: Pyskowice
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650s '00
Post Re: Zaciski hamulcowe od GSXR 1000
Ups ze zdjec wynika ze roznica pasowania wynika z zastosowanych klockow ... mam nadzieje ze jak zmienie klocki to nie bedzie lipy.... bo teraz mam orginalne jeszcze ale ze wstepnych testow jakis dziwny odglos wydaja podczas hamowania i skutecznosc jest taka sobie .... dodam ze jak przyszly z allegro to byly zalane plynem hamulcowym pewnieskonczyly swoj zzywot...

Jeszcze taki komentaz do tego rysunku od reki co wkleil miotacztruskawe.... wydaje mi sie ze cos tam nie pasuje bo rozstaw srub jest taki sam jak od kolegi PL .... jak sie policzy lancuch wymiarowy gorny i dolny to wychodza roznice i jak gos iu dal juz 18 mm tam to na dole nie 26 tylko 25 powinno wyc bo te wymiary sa powiazane ale moze sie myle

Jesli chodzi o wycinanie laserem, plazma czy woda.... zawsze po cieciu wystepuje pochylenie krawedzi im grubszy detal tym te pochylenie jest wieksze a powierzchnia po cieciu ma wieksza chropowatosc.. dlatego dobrze jest zeby otwory rozwiercac po cieciu bo jak ustawisz maszyne na otwor fi8 to z gory masz fi 8 ale na wylecie jest juz przewanie mniej np fi7.8 mowie to zalezy od grubosci detalu... gosciu z lasera zawsze mimowi ze jak otwor ma mniejsza niz grubosc blachy to juz warto sie zastanowic nad sensem wypalania takiego otworu bo i tak trzeba do bedzie nawiercac.... w tym przypadku nastrzeliwuje punkt ktory potem sie normalnie wierci...(soru za wyklad ) :-)

_________________
Sprzedam czesci sv99-03, polka gorna, dolna, clipony - kierownice, przedni blotnik , tylna felga, zaciski hamulcowe przednie w razie czego prv...
http://allegro.pl/listing/user/listing. ... id=1193766


24 mar 2013, o 20:19
Zobacz profil
motocyklista

Dołączył(a): 21 lis 2010, o 20:28
Posty: 229
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: mężczyzna
Moto: sv 650s '02
Post Re: Zaciski hamulcowe od GSXR 1000
Zamontowałem zaciski Tokico od gsxr 600 '03 używając adapterów od vioox-a. Operacja bezproblemowa. Efekty doskonałe, mimo że mam w tych zaciskach jakieś podłe klocki i w dodatku używane, jeszcze nie do końca dotarte do moich tarcz. Klamka ma teraz mniejszy skok jałowy, jest znacznie twardsza i jakość hamowania - zarówno siła jak i łatwość dozowania - inna liga w stosunku do seryjnych zacisków, pomimo że miałem w nich zamontowane klocki EBC double H.
Gorąco polecam tę modyfikację wszystkim się wahającym :)
Obrazek

_________________
MOTOCYKLISTO !!! SPÓJRZ NA LICZNIK !!! POPATRZ DWA RAZY !!! SAMOCHODY SĄ WSZĘDZIE !!!


2 kwi 2013, o 23:55
Zobacz profil
SV Rider

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 11:09
Posty: 1396
Lokalizacja: Pyskowice
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650s '00
Post Re: Zaciski hamulcowe od GSXR 1000
No prosze kto by sie spodziewal ja sie z tym bawie juz z 4 miesiace a tu taki sprint... super ja dzis swoje dopiero odebralem z chromowania znajomy mi chromowal ceny nieznam ale zapytam zeby wiedziec co i jak.
Mozliwe ze na dniach wykonam jeszcze z 2 czy 3 kpl bo juz kolejna osoba pyta o nie wiec trzeba pomagac... tym bardziej ze szlak mam juz przetarty.
z2maciej musial bys sobie je jakos zabezpieczyc przed korozja bo to zwykla blacha moze zardzewiec... no i te sruby tez bo sa czernione tylko a czernione sruby jak niesa w oleju to tez je ruda zlapie... moje jutro oddaje do cynkowania w przyszlosci moze tez chromem pociagne... ale najpier sie dowiem czy to sie oplaca bo takie zeczy sa drogie...
Obrazek

_________________
Sprzedam czesci sv99-03, polka gorna, dolna, clipony - kierownice, przedni blotnik , tylna felga, zaciski hamulcowe przednie w razie czego prv...
http://allegro.pl/listing/user/listing. ... id=1193766


3 kwi 2013, o 22:49
Zobacz profil
motocyklista

Dołączył(a): 21 lis 2010, o 20:28
Posty: 229
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: mężczyzna
Moto: sv 650s '02
Post Re: Zaciski hamulcowe od GSXR 1000
A tak, będę malować ale na razie chciałem zamontować na szybko tak jak jest bo nie mogłem doczekać się sprawdzić, jak nowe hamulce działają :)

_________________
MOTOCYKLISTO !!! SPÓJRZ NA LICZNIK !!! POPATRZ DWA RAZY !!! SAMOCHODY SĄ WSZĘDZIE !!!


4 kwi 2013, o 00:01
Zobacz profil
rowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 lut 2013, o 23:38
Posty: 23
Płeć: mężczyzna
Moto: F800GS '08
Post Re: Zaciski hamulcowe od GSXR 1000
vioox napisał(a):
ja dzis swoje dopiero odebralem z chromowania znajomy mi chromowal ceny nieznam ale zapytam zeby wiedziec co i jak.
Obrazek

No miód malina fotomontarz :D . Cudnie to wygląda, jak ktoś ma srebrne lagi i złote zaciski to powinien być czad :D Ja chciałem swoje anodyzować po domowemu, bo lagi mam czarne, ale skończyło się na szpreju czarny mat. Na szczęście u mnie nierdzewka. A jak robiłeś te gwintowane elementy - nakrętki na śruby jak rozumiem?? Masz do tego jakiś projekt??


4 kwi 2013, o 22:34
Zobacz profil
SV Rider

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 11:09
Posty: 1396
Lokalizacja: Pyskowice
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650s '00
Post Re: Zaciski hamulcowe od GSXR 1000
No tez palilem z tej samej wysoko wytrzymalej blachy z otworami o takim samym rozstawie co ten rozstaw w lagach... potem powjercalem i gwintowalem ... gwint jak oryginalne M10x1.25 drobnozwojowy... sa sruby chromowane o takim gwi cie na allegro ale 22zl sztuka ja swoje dam do cynkowania chyba i tez powinno byc git bo standardowo sa czarne a to lubi zardzewiec jezelk sie to olejem nie traktuje....
Wykonuje obecnie 5 kpl takich adapterow powinny byc pod koniec przyszlego tygodnia. Chetnych prosze o zglaszanie sie . Zestaw to dwa adaptery dwie nakretki zespolone, cztery sruby wysokiej klasy wytrzymalosci i cztery tulejki dystansowe z brązu. Taki zestaw za 120 zl dodatkowo moge pod zamowienie cynkowac na srebrno zolto chromowac malowac proszkowo na czerwono zolto czy czarno... ale ceny nie podam mam takie dojscie ale bym musial pytac co i po ile...

_________________
Sprzedam czesci sv99-03, polka gorna, dolna, clipony - kierownice, przedni blotnik , tylna felga, zaciski hamulcowe przednie w razie czego prv...
http://allegro.pl/listing/user/listing. ... id=1193766


6 kwi 2013, o 20:33
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 maja 2011, o 19:10
Posty: 533
Lokalizacja: warszawa zgorzelec
Płeć: mężczyzna
Moto: sv650N
Post Re: Zaciski hamulcowe od GSXR 1000
takie zaciski 6-tłoczkowe pasowały by do komptu? http://allegro.pl/zaciski-przod-gsxr-75 ... 14415.html

_________________
Jazda na motocyklu, to najlepsza rzecz jaką można robić w ubraniu....
viewtopic.php?f=9&t=4005 ----> naga broń ;)


10 kwi 2013, o 19:03
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lip 2010, o 14:28
Posty: 1963
Lokalizacja: Piła / Szczecin
Płeć: mężczyzna
Moto: B*R*A*K
Post Re: Zaciski hamulcowe od GSXR 1000
nie wszystkie 6-cio tłoczkowe pasują
pioszu zakładał od gsxr1000 i twierdzi że tylko z rocznika k1 pasują do sv1000
z kolei do sv650 zastosując powyższy adapter pasują seryjne zaciski tokico od sv1000
morał z tego taki, że po zastosowaniu tego adaptera podejdą 6-tłoczkowe do sv650 (takie jak zamontował pioszu z 1szego postu) z tym, że jest jedno "ale"
sv1000 ma większe tarcze hamulcowe i jeśli damy do małej sv te zaciski to może być różnica w "przyleganiu" klocka do tarczy

_________________
Obrazek

SV650S k3
bikepics.com


10 kwi 2013, o 20:38
Zobacz profil
motocyklista

Dołączył(a): 21 lis 2010, o 20:28
Posty: 229
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: mężczyzna
Moto: sv 650s '02
Post Re: Zaciski hamulcowe od GSXR 1000
Czy 6-tłoczkowe pasują tego nie wiem, ale powiem wam że 4 tłoczkowe nissiny od gsxr 600 k3 w połączeniu z przewodami w oplocie stalowym, które sobie zamontowałem dzięki tym adapterom hamują tak potężnie i precyzyjnie, że trudno mi sobie wyobrazić by potrzebne było coś więcej przy małej masie sv-ki.
Obecnie zrobienie stoppie jednym palcem nie stanowi najmniejszego problemu i to pomimo że mam zamontowane jakieś stare klocki, raczej średniej jakości, które kupiłem razem z zaciskami.

A przy okazji... potrzebuję blaszek - sprężynek trzymających klocki do moich zacisków (gsxr 600 k3). Gdyby ktoś miał na sprzedaż, proszę o info.
Chodzi dokładnie o elementy wskazane strzałkami:
Obrazek

_________________
MOTOCYKLISTO !!! SPÓJRZ NA LICZNIK !!! POPATRZ DWA RAZY !!! SAMOCHODY SĄ WSZĘDZIE !!!


11 kwi 2013, o 11:41
Zobacz profil
rowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 lut 2013, o 23:38
Posty: 23
Płeć: mężczyzna
Moto: F800GS '08
Post Re: Zaciski hamulcowe od GSXR 1000
maro85cv650 napisał(a):
takie zaciski 6-tłoczkowe pasowały by do komptu? http://allegro.pl/zaciski-przod-gsxr-75 ... 14415.html

Mi się wydaje, że te zaciski raczej nie będą pasować, ale podkreślam, że jedynie mi się wydaje.

Natomiast im cieplej się robi, tym bardziej przeżywam chęć regresu... W SVce może wszystko jest ok, ale V-Strom ma nieco węższe opony (110/80R19), co w połączeniu z moimi lekko krosowymi oponami (Heidenau K60 Scout) sprawia, że zblokowanie koła nie jest najmniejszym problemem. ABSu nie mam i jakoś na razie boje się ostrzej zahamować. Być może też na "normalniejszych" oponach wszystko było by ok, ale u mnie takie nie wchodzą w rachubę :mrgreen: . Może jak się cieplej zrobi będzie ok, ale na razie myślę przynajmniej o jakichś lamerskich klockach...
Obrazek

A stosował ktoś tę modyfikację w wersji z ABS :?: :?: :?: Są może jakieś doświadczenia jak to działa :?: :?: :?:


11 kwi 2013, o 14:56
Zobacz profil
SV Rider

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 11:09
Posty: 1396
Lokalizacja: Pyskowice
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650s '00
Post Re: Zaciski hamulcowe od GSXR 1000
Skoro 6 tloczkowe pasuja do sv1000 a te adaptery adoptuja zaciski z sv1000 do 650 to te 6 tloczkowe tez podejda... pytanie jak to bedzie chodzilo bo te 6 tloczkow trzeba napelnic plynem podczas pracy...i standardowa pompa z 650 moze nie dac rady... efektem moze byc duzy skok klamki ?? W 1000 podejzewam ze pompa jest troche inna stad daje rade z 6 tlkoczkowymi zaciskami... to tylko moja dedukcja ale wydaje sie logiczna :-)... moze i tobedzie hamowalo ale sok klamki bedzie wiekszy...
P.s. zrobilem dzis 5 kpl adapterow prawdopodobnie 3 na sprzedaz beda...

_________________
Sprzedam czesci sv99-03, polka gorna, dolna, clipony - kierownice, przedni blotnik , tylna felga, zaciski hamulcowe przednie w razie czego prv...
http://allegro.pl/listing/user/listing. ... id=1193766


11 kwi 2013, o 22:37
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 17:30
Posty: 5353
Lokalizacja: Legionowo
Płeć: mężczyzna
Moto: H2 / RSV4 Factory
Post Re: Zaciski hamulcowe od GSXR 1000
W 1000 jest raczej ta sama pompa co w 650. Aczkolwiek proszę posiadaczy litrów o odczytanie tego co pisze na pompie.


11 kwi 2013, o 22:44
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 430 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 22  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL