Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 28 kwi 2024, o 10:29



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 115 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Stelaż pod kufer centralny i torby boczne 
Autor Wiadomość
rowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 kwi 2012, o 22:11
Posty: 47
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N 2007
Post Re: Stelaż pod kufer centralny i torby boczne
W środku pod kanapą trzyma się na 4 śrubach a z zewnątrz ma dokręcone jeszcze dwie podpory.


11 mar 2014, o 23:24
Zobacz profil WWW
rowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 kwi 2012, o 22:11
Posty: 47
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N 2007
Post Re: Stelaż pod kufer centralny i torby boczne
bszpyt napisał(a):
Nie tylko Ty masz legalnego Windowsa i wcale nie ma się czym chwalić bo to rzecz normalna. Powiedz mi w którym miejscu jest zerżnięte? Owszem prosiłem o rysunki ale jakoś się obszedłem bez. Mocowanie pod siedzeniem sam robiłem i wcale nie jest to takie trudne lecz czasochłonne, aby dobrze zebrać wymiary i nie narobić się niepotrzebnie. Skoro jest tak niby zerżnięty to w którym miejscu? Gdybyś nie widział, nawet oryginał jest podobny. Więc wychodzi na to że Ty od kogoś zerżnąłeś. Nic Ci nie zabrałem więc nie sugeruj tego i nie oczerniaj mnie bo nie masz do tego prawa.


Potwierdzam - nic mi nie zabrałeś :) I nic nie skopiowałeś ode mnie. Czytaj proszę ze zrozumieniem. Chciał -> nie dostał -> nie zabrał -> zrobił swój. Proponuję na tym zakończyć.
Ja swój też zrobiłem sam. Pierwsze podejście z kartonu, później blacha, później cięcie i spawanie i znów karton itd..


11 mar 2014, o 23:36
Zobacz profil WWW
Piguła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 mar 2013, o 11:40
Posty: 1861
Lokalizacja: Chodzież (WLKP)
Płeć: mężczyzna
Moto: KAWASAKI ZX-10 R
Post Re: Stelaż pod kufer centralny i torby boczne
Panowie tak z innej beczki, posiada ktoś z was może takie ( lub podobne) sakwy na bok ?
http://allegro.pl/sakwy-do-motocykli-sp ... 68655.html

Jak to wygląda w praktyce, bez stelaży ?

_________________
WR 400F ==> SV 650N ==> R6==> FZ1 ==> SV1000S ==> KAWASAKI ZX-10R


18 mar 2014, o 12:34
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 sty 2013, o 23:26
Posty: 562
Lokalizacja: Luboń >wielkopolska<
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 1000N 2004
Post Re: Stelaż pod kufer centralny i torby boczne
Kaban159 napisał(a):
Panowie tak z innej beczki, posiada ktoś z was może takie ( lub podobne) sakwy na bok ?
http://allegro.pl/sakwy-do-motocykli-sp ... 68655.html

Jak to wygląda w praktyce, bez stelaży ?



Ja mam takie http://www.sklepy24.pl/sklep/louis-motocykle_pl/produkt/zestaw-toreb-motocyklowych-moto-detail-louis-75/60708

Bez stelaży zajechałem do Chorwacji i wróciłem. Ale w tym roku zabieram się za stelaże, bo trochę rysują zadupek i mają miękkie ścianki,
ale folia zabezpieczająca na zadupek, dobre zamontowanie i dasz radę :D

_________________
Simson S50 '77->Yamaha XJ600N '94->Suzuki SV1000N '04

http://www.svforum.pl/viewtopic.php?f=9&t=9060


18 mar 2014, o 15:37
Zobacz profil
Piguła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 mar 2013, o 11:40
Posty: 1861
Lokalizacja: Chodzież (WLKP)
Płeć: mężczyzna
Moto: KAWASAKI ZX-10 R
Post Re: Stelaż pod kufer centralny i torby boczne
Hmm i nawet te Twoje wychodzą lepiej cenowo z ta owalna na górę :-)

_________________
WR 400F ==> SV 650N ==> R6==> FZ1 ==> SV1000S ==> KAWASAKI ZX-10R


18 mar 2014, o 17:08
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 sty 2013, o 23:26
Posty: 562
Lokalizacja: Luboń >wielkopolska<
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 1000N 2004
Post Re: Stelaż pod kufer centralny i torby boczne
Kupiłem je w 4-bikerze i chyba dałem 400 zł :)

Wałek jest bardzo przydatny :)
Trochę ciężko zakłada się pokrowce przeciwdeszczowe, ale nie są potrzebne, bo torby mi nie przepuściły wody podczas deszczu :D

Tu masz wypasiony temat o kufrach, torbach, sakwach, workach, bagażnikach i kufrach dachowych do SVały :mrgreen:
http://www.svforum.pl/viewtopic.php?f=19&t=455&hilit=torby+kufry

_________________
Simson S50 '77->Yamaha XJ600N '94->Suzuki SV1000N '04

http://www.svforum.pl/viewtopic.php?f=9&t=9060


18 mar 2014, o 20:56
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 wrz 2012, o 18:48
Posty: 117
Lokalizacja: okolice Krakowa
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650N '03
Post Re: Stelaż pod kufer centralny i torby boczne
Zamierzam zabrac sie za robienie stelarzy , i tu pytanie jaką rurkę wybrać ?? jakieś doświadczenia ?? myślę o fi 10x1 wydaje mi sie ze przy mniejszej srednicy rurka moze byc za slaba. A i jak ktoś ma miejsca mocowań takich samoróbek czy tez nie chętnie zobacze na zdjęciach :D z góry dzieki :)

_________________
etz250->B6N->SV650N99'->SV650N03'


15 kwi 2014, o 16:50
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 02:22
Posty: 7755
Lokalizacja: WPR
Płeć: mężczyzna
Moto: TT1050
Post Re: Stelaż pod kufer centralny i torby boczne
Zdecydowanie za mała średnica. Stelaże z rurki 14x2 się gną pod ciężarem kufrów. 16x2 to taki w miarę optymalny wybór pod kufry plastikowe. Ja pod aluminiowe skrzynki mam np. 18x2.

_________________
Triumph Tiger 1050 << bikepics


15 kwi 2014, o 19:05
Zobacz profil
motocyklista

Dołączył(a): 5 wrz 2011, o 13:32
Posty: 123
Lokalizacja: Markowa/Rzeszów
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N K6
Post Re: Stelaż pod kufer centralny i torby boczne
Powstała nowa wersja stelaża. Dla zainteresowanych:
viewtopic.php?f=28&t=13987


31 maja 2014, o 08:55
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sie 2013, o 21:06
Posty: 2164
Lokalizacja: Crewkerne
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650S
Post Re: Stelaż pod kufer centralny i torby boczne
Mocowanie kufra centralnego > made in me :obity:

Obrazek

Obrazek

Bo ja generalnie jestem wielbicielem metaloplastyki. Ale pomyślałem sobie że raz zobacze jak to jest w takiej bardziej hi-tech technologiach. W końcu z dziwnych materiałów robia np. helikoptery opodal. To niby dlaczego ja mam byc gorszy ?
No i tak poszło, a przewijając w wielkim skrócie było tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ale jak babcie kocham. Drugi raz żeby takie cos robić to będe musiał mieć wielką motywację. Bo pracochłonne niesłychanie. W tym czasie co lepiłem z żywicy, lepiłem, szlifowałem, lepiłem itd.... To zrobiłbym ze sto uchwytów metalowych i już byłyby na ebayu.

ed:
Zalety : Lekki jak piórko- sztywny jak cholera tak że kufer telepotac nie ma prawa. Nośność jednej tylko kości obłapiającej zadupek jest wystarczająca żeby wytrzymać skakanie po niej (taki test wytrzymałości robiłem zamiast obliczeń :obity: ) No i w końcu drugiego takiego nie ma :mrgreen: Jeżeli komus takie coś się podoba to technologie wykonania ma powyżej i niech sobie ulepi. Bo mnie nie namówi w razie co :niee:


Ostatnio edytowano 31 maja 2014, o 22:30 przez Rozkosmany, łącznie edytowano 1 raz



31 maja 2014, o 22:22
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2010, o 11:47
Posty: 2534
Lokalizacja: Częstochowa/Kraków
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N AD2000
Post Re: Stelaż pod kufer centralny i torby boczne
Ale wyszło rewelacyjnie! Gratulacje!
PS. Jaką to ma wytrzymałość? Pytam z ciekawości, bo i tak do kufra nie można napakować więcej niż 10kg.


31 maja 2014, o 22:28
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sie 2013, o 21:06
Posty: 2164
Lokalizacja: Crewkerne
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650S
Post Re: Stelaż pod kufer centralny i torby boczne
Inkling napisał(a):
Ale wyszło rewelacyjnie! Gratulacje!
PS. Jaką to ma wytrzymałość? Pytam z ciekawości, bo i tak do kufra nie można napakować więcej niż 10kg.


Jedna kość, jak ja to nazwałem wytrzymuje skaknie po niej :obity: Ważę coś ze 72 kilo :hmm:
Najsłabszym ogniwem jak zdążyłem obczaić jest oryginalna płyta pod kufer. Po niej pewnie prędzej maszt od zadupka urwie niż nadwyręży konstrukcję uchwytu.
Po prostu zamiast liczenia wytrzymałości dorzuciłem 3 warstwy maty :hahaha:
Tak na wszelki wypadek


31 maja 2014, o 22:33
Zobacz profil
motocyklista

Dołączył(a): 5 wrz 2011, o 13:32
Posty: 123
Lokalizacja: Markowa/Rzeszów
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N K6
Post Re: Stelaż pod kufer centralny i torby boczne
Gratuluję pomysłu i cierpliwości :mrgreen: Stelaż robi wrażenie.


1 cze 2014, o 09:06
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 wrz 2012, o 23:58
Posty: 198
Płeć: mężczyzna
Moto: Sv 650 N 2000
Post Re: Stelaż pod kufer centralny i torby boczne
Gdzie to przykręciłeś ?

_________________
Montaż i serwis,pomiar AFR instalacji LPG OLSZTYN, tel 514 314 868


1 cze 2014, o 22:43
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sie 2013, o 21:06
Posty: 2164
Lokalizacja: Crewkerne
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650S
Post Re: Stelaż pod kufer centralny i torby boczne
Normalnie :mrgreen: Tam gdzie standardowo przykręcony jest uchwyt pasażera. Na dole zaś są obejmy w kształcie litery C łapiące za ta śwmieszną rurkę która jest niewiadomo na co w starej S-ce. Tam już nie jest przykręcone bo jest to zbędne.
Ponieważ całość stabilizowana jest i rozparta przez płytę. Nie tą oczywiście zdechlastą od kufra tylko tą od bagażnika :obity: Same >kości< oczywiście nie dotykaja nawet zadupka tylko jest szpara między nimi.
Jutro walne jaką fotę to będzie lepiej widać.


2 cze 2014, o 00:00
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 wrz 2012, o 23:58
Posty: 198
Płeć: mężczyzna
Moto: Sv 650 N 2000
Post Re: Stelaż pod kufer centralny i torby boczne
Kurcze przy Twojej konstrukcji to aż wstyd swoją wrzucać. I tak mi za nisko, wyszło będzie przeróbka i odciążę chyba sobie trochę mojego pancernika. Z karbonem dobry pomysł :)

_________________
Montaż i serwis,pomiar AFR instalacji LPG OLSZTYN, tel 514 314 868


2 cze 2014, o 17:36
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sie 2013, o 21:06
Posty: 2164
Lokalizacja: Crewkerne
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650S
Post Re: Stelaż pod kufer centralny i torby boczne
kondziu4 napisał(a):
Gdzie to przykręciłeś ?


Trzyma się tak:

Obrazek

Obrazek

Cieszę się że się podoba.
I jak to mówią: nigdy nie mów nigdy.
Ze względu na zainteresowanie powstanie wersja komercyjna :obity:


2 cze 2014, o 20:27
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sty 2014, o 21:12
Posty: 147
Lokalizacja: Złotoryja
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650S 2007
Post Re: Stelaż pod kufer centralny i torby boczne
napatrzeć się nie mogę :omg: ja zrobiłem tandetę, ale zawszę mogę to naprawić. :hmm: Możesz napisać dokładnie jakich materiałów użyłeś???? Ta pianka miała na celu wyrzeżbienie modelu pod nakładanie mat??? wielki SZACUN dla Ciebie...


2 cze 2014, o 21:32
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sie 2013, o 21:06
Posty: 2164
Lokalizacja: Crewkerne
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650S
Post Re: Stelaż pod kufer centralny i torby boczne
:hmm: materiały to byłoby tak:
Żywica poliestrowa z tym czerwonym szybkim utwardzaczem żeby nie czekać godzinami az złapie (czerwony chwyta w 10-20 min więc trzeba sie bujać z robotą)

Utwardzacz czysty, wolny na ostatnią warstwę.
Mata szklana (sieczka) Marny materiał ale mozna lepić w dowolnych kierunkach i z dowolnych kawałków. Generalnie użyty jako podstwa żeby było twarde i żeby było na czym kleić tkaninę.
Tkanina szklana
Szpachlówka szklano-poliestrowa
Kawałek carbonu na wierzch. Generalnie raczej nie zmienia jakos radykalnie wytrzymałości ale fajnie wygląda :obity:
Pianka, jako baza do wyrzeźbienia kształtu i żeby było na czym kleić, owijac itd...
(ostrożnie z uzyciem. Ja przegiąłem zdeka i myslałem że mi chatę wydyma :hahaha: jak zaczęło pęcznieć)

Pianka taka pakowa, używana zamiast bąbelfolii o grubości ok 10-15 mm uzyta jako okładzina dystansowa na zadupek celem zdjęcia odpowiedniego kształtu. Pierwszą warstwą była zwykła tektura. I tak potem zeszlifowana :obity:

Taka sama pianka ale zlepiona z kilku warstw której uzyłem do wycięcia kształtu na płytę. Bo z ta pianą montażową to jest zły pomysł i mozna go obejść. Co wykapowałem dopiero po fakcie.

Poza tym od groma rękawiczek których i tak mi nie wystarczyło i dużo pędzli. Żeby troche ich zaoszczędzić to po każdej sesji mazania żywicą natychmiast myć w wodzie z detergentem (płyn do garów) Dopóki nie zwiąże żywice to zmywalna jest w wodzie :obity:
Na szczęscie, bo sam bym se skorupe na łapach wychodował gdy zabrakło rękawiczek. A zapomniałem zajumać na CPN-ie foliowych

Robić na dworze lub w przewiewie bo śmierdzi niesamowicie i można się naćpać przy okazji.

ed. zapomniałem o taśmie maskującej którą ciasno owijałem świeżo nałozone warstwy żeby lepiej wszystko skompresować. Mozna smiało walic bo jest niekompatybilna z zywica i normalnie się ją potem odrywa

Przygotowac się na dyskomfort związany z kontaktem z włóknem szklanym. Szególnie gdy szlifujemy warstwę z matą bądź szpachlówkę szklaną. Raczej uzyc ciuchów które potem wywalimy.
W przypadku carbonu przy jego cięciu zalecam maskę. Drobinki które mozemy wciagnąc nosem są baaaardzo szkodliwe o czym mnie poinformował kumpel pracujący w fabryce zajmującej się kompozytami.
Szkło mozna olać, najwyżej się będziemy drapać :obity:

Na całośc zużyłem ok 350-400 ml zywicy i ok 1,5 m2 maty i tkaniny.
Jest to ilośc zdecydowanie za duża jak sie okazało bo uzyskałem konstrukcję o nosności przewyższającej pewnie to do czego jest przyczepiona. Myślę że na taki mocowanie kufra wystarczyłaby ze dwie warstwy maty plus jedna tkaniny. Gdyby ktos poszedł moim sladem to podpowiem tylko że ze 2-3 warstwy tkaniny nie zawadzą na odcinku który łukowo obejmuje zadupek. Jest obciązany na skręcanie i zginanie jednocześnie. Tak więc lepiej niech jest mocniejszy. Ważnym węzłem też na chłopski rozum wydaje się miejsce złączenia łapy mocującej z resztą. Dałem tam chyba :hmm: ze trzy warstwy maty i 3 -4 tkaniny. Tez pewnie troche przesadziłem.


2 cze 2014, o 22:10
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 gru 2013, o 00:50
Posty: 1975
Lokalizacja: SM
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S'99
Post Re: Stelaż pod kufer centralny i torby boczne
Kurde, kawał dobrej roboty. Gratulacje pomysłowości i samozaparcia, bo wygląda na to, że kupa roboty z tym, począwszy od projektowania po wykonanie.

_________________
CBR 125R '07-->SV650S '06-->DR350S '91-->RM125 '95-->SV650S '99


2 cze 2014, o 23:21
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 115 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL