Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 28 kwi 2024, o 01:04



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 115 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Stelaż pod kufer centralny i torby boczne 
Autor Wiadomość
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 sty 2013, o 16:11
Posty: 231
Lokalizacja: Żyrardów
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N 2003
Post Re: Stelaż pod kufer centralny i torby boczne
MareX napisał(a):
tygrysek, masz może zdjęcie Twego tworu? :D

Mi chodzi o coś w tym stylu :D

http://i.ebayimg.com/00/s/MTE3NFgxNjAw/z/nPMAAOxyKsZRs9IC/$(KGrHqJHJ!4FBPo%2B)gpmBRs9ICpdN!~~60_35.JPG


Posiadam taki stelaz pod kufer centralny jakby ktos chcial identyczny to moge uzyczyc jako wzor.


3 lut 2014, o 22:14
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2012, o 11:06
Posty: 547
Lokalizacja: Barcelona
Płeć: mężczyzna
Moto: Piaggio Liberty ;)
Post Re: Stelaż pod kufer centralny i torby boczne
Cytuj:
Hej kolego. Dasz rade wykonac ten stelaz nieco krotszy, cos na wzor tego sw motech?


Ja właśnie czekam na adapter SW-Motech -> GIVI monokey. Porobię pomiary tych 3 otworów montażowych jak to jest w oryginale SW-Motech i użytkownik bszpyt spróbuje takowy wykonać żeby był zbliżony.

_________________
Maszyna: Suzuki SV650 N K3


4 lut 2014, o 21:55
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sty 2014, o 21:12
Posty: 147
Lokalizacja: Złotoryja
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650S 2007
Post Re: Stelaż pod kufer centralny i torby boczne
Ja dwa tygodnie temu skończyłem robić własny stelaż:

http://images63.fotosik.pl/622/293b519bcbd6744cgen.jpg
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ade ... ca05.html#
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a21 ... 68df.html#

nie ma mocowań do kufrów bocznych ale myślę że nie stanowi to problemu w rozbudowaniu. Stelaż jest jaki jest ze względu na układ wydechowy.
Malowanie i wykonanie może nie profesjonalne, ale koszt ok 20 zł +140 zł płyta w systemie monokey.
Narzędzia to szlifierka, spawarka, wiertarka, ściski stolarskie.
Pozdrawiam.


4 lut 2014, o 22:23
Zobacz profil
motocyklista

Dołączył(a): 23 lut 2012, o 20:50
Posty: 184
Lokalizacja: Opolskie
Płeć: mężczyzna
Moto: sv650s2007
Post Re: Stelaż pod kufer centralny i torby boczne
miło mi czytać ze ktoś tez potrafi coś zrobić za nie wielkie pieniądze tak 3mac uważam ze nie trzeba być mistrzem w obróbce metalu by tanim kosztem zrobić coś pożytecznego a jeden drugiemu może udzielić wskazówek i wszyscy będą zadowoleni w życiu nie tylko kasa się liczy


4 lut 2014, o 23:42
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sty 2014, o 21:12
Posty: 147
Lokalizacja: Złotoryja
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650S 2007
Post Re: Stelaż pod kufer centralny i torby boczne
Dokładnie.
Raz to ceny myślę że są nieco przesadzone szczególnie te od SW-Motech.
Dwa kufer jest umiejscowiony tak jak właściciel chce.
Trzy satysfakcja może nie 100-tu procentowa ale jest. O spokojny napiciu sie piwka w garażu nie wspomnę:p

Ja będę montował kufer GIVI E55. Trochę duży ale wyprawa na którą sie wybieram tego wymaga. Jak będę miał kufer kupiony i zamontowany wrzucę fotki.

Pozdro dla wszystkich ,,konstruktorów,, :!:


6 lut 2014, o 22:42
Zobacz profil
rowerzysta

Dołączył(a): 12 maja 2013, o 17:40
Posty: 44
Płeć: mężczyzna
Moto: SV1000 2004
Post Re: Stelaż pod kufer centralny i torby boczne
Czesc Frytek ogladalem zdjecia twojej konstrukcji i chcialbym jak bys mógł oczywiscie zebys mi wyslal zdjecia na meila .mam podobnie wyprowadzone wydechy i tez wybieram sie dosyc daleko i potrzebuję duzo spakowac , a ty gdzie sie wybierasz ... podaje meila dodos22@wp.pl pozdrawiam i czekam na info


24 lut 2014, o 23:25
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sty 2014, o 21:12
Posty: 147
Lokalizacja: Złotoryja
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650S 2007
Post Re: Stelaż pod kufer centralny i torby boczne
Cześć dodos29. Chętnie Ci pomogę. wieczorkiem zrobię dokładne zdjęcia i rozwiązania jakie zastosowałem wraz z opisaniem materiałów jakie użyłem do wykonania. Pozdro.


25 lut 2014, o 11:26
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sty 2014, o 21:12
Posty: 147
Lokalizacja: Złotoryja
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650S 2007
Post Re: Stelaż pod kufer centralny i torby boczne
aaa... ja sie wybieram na rumunie pod koniec czerwca bez hoteli itd prawdziwa wyprawa bez luksusów... brakuje mi tylko kufra centralnego, torbę tekstylna na siedzenie pasażera + boczne już mam, to założe i tez zrobię foto abyś sobie zobaczył jak to wygląda.


25 lut 2014, o 11:35
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lut 2012, o 17:56
Posty: 156
Lokalizacja: SWD
Płeć: mężczyzna
Moto: sv650s 2001
Post Re: Stelaż pod kufer centralny i torby boczne
Frytek, może i mi byś podesłał? Albo wklej w temat dla potomności:)
Trochę przespałem zimę, a chcę sobie poskładać jakiś stelaż (tylko pod kufer centralny), może skorzystam z jakiejś wskazówki ;)

_________________
http://www.svforum.pl/viewtopic.php?f=9&t=10021&view=unread#unread


6 mar 2014, o 20:23
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sty 2014, o 21:12
Posty: 147
Lokalizacja: Złotoryja
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650S 2007
Post Re: Stelaż pod kufer centralny i torby boczne
Obrazek ObrazekObrazek

jutro dodam więcej dokładniejszych zdjęć, aparat zostawiłem w pracy a na karcie mam resztę+film.

Konstrukcja wykonana z profilu 20x20 ze ścianką 2mm. Przyspawane do płyty wyciętej tak aby płyta GIVI była przykręcona i w pełni zasłaniała płytę metalową po przykręceniu. Wszystko tak jak pisałem wyżej wykonane własnymi rękoma. W miejscach gdzie znajdują się zagięcia wycinałem małe trójkąty. Wycięcia robić następująco. Profil (jeszcze prosty) leży na stole i chcemy go wygiąć do góry, to tniemy też na górze, tak aby przy zaginaniu powstała szczelina się zmniejszała!!! Ułatwi to póżniejsze spawanie w tym miejscu. Wiadomo najłatwiej migomatem (ja spawałem elektrodą zasadową 2,5mm) Do szlifowania miejsc spawanych użyłem tarczy do szlifowania listkowej Obrazek Płaskownik który jednocześnie jest mocowaniem tylnej kanapy wyszedł mi do du... ale swoje zadanie spełnia. Płaskownik 50x4 w odpowiednich miejscach wycięcia jedno na mocowanie kanapy 2 po bokach żeby nie ocierały plastików. Pod płaskownik wytoczone miałem tulejki ale niestety za niskie kazałem zrobić i póki co mam podkładki, 2 rozmiary nie pamiętam jakie. Jak ktoś będzie potrzebował wymiar to sprawdzę i podam. Koszt tak jak pisałem ok 20 zł + płyta 140 zl. Nie liczę kosztów innych jak farba, elektrody, tarcze itp itd bo to w garażu posiadam cały czas.


7 mar 2014, o 21:04
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lut 2012, o 17:56
Posty: 156
Lokalizacja: SWD
Płeć: mężczyzna
Moto: sv650s 2001
Post Re: Stelaż pod kufer centralny i torby boczne
Dzięki.
Jakbyś dał jeszcze radę zrobić fotkę stelażu na dole. Chodzi mi o połączenie z ramą SVałki.
W gaźnikach połączenie jest trochę utrudnione przez te rurki pod plastikami (przynajmniej w mojej koncepcji stelażu:))

_________________
http://www.svforum.pl/viewtopic.php?f=9&t=10021&view=unread#unread


8 mar 2014, o 16:01
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sty 2014, o 21:12
Posty: 147
Lokalizacja: Złotoryja
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650S 2007
Post Re: Stelaż pod kufer centralny i torby boczne
ObrazekObrazekObrazek

Ta srebrna blaszka jest u mnie jednocześnie uchwytem tłumika oraz stelaża. Kółko zielone i czerwone to punkty w które są wkręcone śrubki od tej blaszki w ramę motocykla. Gwinty znajdujące się tam są oryginalne!!! Nie wiem jak to jest w wersji gaźnikowej wiec musisz spojrzeć albo pod siedzenie albo z perspektywy 2 zdjęcia. Pozdro.


9 mar 2014, o 09:23
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lut 2012, o 17:56
Posty: 156
Lokalizacja: SWD
Płeć: mężczyzna
Moto: sv650s 2001
Post Re: Stelaż pod kufer centralny i torby boczne
coś się wymyśli:)
dzięki

_________________
http://www.svforum.pl/viewtopic.php?f=9&t=10021&view=unread#unread


9 mar 2014, o 22:32
Zobacz profil
rowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 kwi 2012, o 22:11
Posty: 47
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N 2007
Post Re: Stelaż pod kufer centralny i torby boczne
Jakby ktoś chciał to mam w garażu jeszcze jeden taki jak na zdjęciach do dokończenia.

http://www.grupa-poludnie.info/phpBB3/v ... 06#p200406

bszpyt 1 lipca 2013 prosił mnie o rysunki w Cadzie mojego rozwiązania. Rozumiem, że chciał sobie zrobić na handel z już wytestowanego wzorca. Ciekawe podejście muszę przyznać. Takie Chińskie bym powiedział.

Chętnie się pozbędę swojego stelaża. Jak ktoś chętny to pisać.

Jako referencję mogę dodać, że w 2013 roku byłem swoją SVką na wyspie Man podczas TT oraz w Rumunii a w 2012 roku najdalej byłem w Grecji. Nic mi nie odpadło a stelaż jest zawsze dobrze doładowany bagażami. Myślę, że to wystarczające referencje.


11 mar 2014, o 11:34
Zobacz profil WWW
motocyklista

Dołączył(a): 5 wrz 2011, o 13:32
Posty: 123
Lokalizacja: Markowa/Rzeszów
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N K6
Post Re: Stelaż pod kufer centralny i torby boczne
Owszem pisałem o rysunek, lecz mój stelaż różni się znacząco od Twojego, choćby nawet mocowaniem pod siedziskiem


11 mar 2014, o 15:48
Zobacz profil
rowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 kwi 2012, o 22:11
Posty: 47
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N 2007
Post Re: Stelaż pod kufer centralny i torby boczne
Nie no jasne - wiadomo. Przecież od razu widać. Jak mogłem sobie źle pomyśleć?
Przyznasz zapewne jaka jest radość jak pierwszy raz po licznych próbach się kanapa zamknie.
Wiem co piszę bo sam to czułem, sam robiłem od podstaw i nikt mi nie pomagał.
Tak czy inaczej nienawidzę jak ktoś mi chce coś zabrać ewentualnie i nazwać swoim.
Może dlatego mam legalnego windowsa w komputrze :)


11 mar 2014, o 17:19
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sie 2013, o 21:06
Posty: 2164
Lokalizacja: Crewkerne
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650S
Post Re: Stelaż pod kufer centralny i torby boczne
Biniu, jak babcie kocham na podobny patent sam wpadłem jakiś czas temu. W sensie że z jednego kawałka blachy, perforowanej odpowiednio żeby lżejsze było i pogietej na krawędziarce. Ale w moim pomysle są jeszcze wyoblenia. Niech będzie jednak że ty masz prawa autorskie.
Pozwolisz że zrobię kilka sztuk dla najbardziej potrzebujących moto ?

(windowsa nie mam ;( wogóle. Ale mam za to legalnego Linuxa :obity: Cos mnie podkusiło na zdymanego totalnie minta :hahaha: Ale to się zmieni)


11 mar 2014, o 21:08
Zobacz profil
rowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 kwi 2012, o 22:11
Posty: 47
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N 2007
Post Re: Stelaż pod kufer centralny i torby boczne
Ej, przecież nie o patent chodzi :)
Rób co chcesz, ile i komu chcesz. Buduj, handluj, zarabiaj tylko nie proś przed tym nikogo, żeby Ci dał rysunki bo chciałbyś zerżnąć :) To tak dziwnie wychodzi, prawda?


11 mar 2014, o 21:38
Zobacz profil WWW
motocyklista

Dołączył(a): 5 wrz 2011, o 13:32
Posty: 123
Lokalizacja: Markowa/Rzeszów
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N K6
Post Re: Stelaż pod kufer centralny i torby boczne
Nie tylko Ty masz legalnego Windowsa i wcale nie ma się czym chwalić bo to rzecz normalna. Powiedz mi w którym miejscu jest zerżnięte? Owszem prosiłem o rysunki ale jakoś się obszedłem bez. Mocowanie pod siedzeniem sam robiłem i wcale nie jest to takie trudne lecz czasochłonne, aby dobrze zebrać wymiary i nie narobić się niepotrzebnie. Skoro jest tak niby zerżnięty to w którym miejscu? Gdybyś nie widział, nawet oryginał jest podobny. Więc wychodzi na to że Ty od kogoś zerżnąłeś. Nic Ci nie zabrałem więc nie sugeruj tego i nie oczerniaj mnie bo nie masz do tego prawa.


11 mar 2014, o 21:59
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lut 2012, o 17:56
Posty: 156
Lokalizacja: SWD
Płeć: mężczyzna
Moto: sv650s 2001
Post Re: Stelaż pod kufer centralny i torby boczne
Biniu, a takie pytanie mam. Ten stelażyk trzyma się na 2 śrubach, po Twoich wypadach nic się nie luzowało?
Mam obawy, że jak kufer będzie duży i ciężki to jest szansa, że nie będzie to wszystko się trzymało. Jak myślisz?

_________________
http://www.svforum.pl/viewtopic.php?f=9&t=10021&view=unread#unread


11 mar 2014, o 22:04
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 115 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL